Nahçıvan Devlet Üniversitesi YÖK Denkliği

Nahçıvan Devlet Üniversitesi YÖK Denkliği

Nahçıvan Devlet Üniversitesi YÖK Denkliği, öğrenciler tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Yurtdışında bir üniversiteden mezun olduktan sonra alınan diplomaların eşdeğerlik işlemi denklik olarak adlandırılmaktadır. Diploma denklik belgesi sahip olduğunuz yurtdışındaki bir üniversite diplomasının Türkiye’de tanındığını gösteren resmi bir belgedir. Türkiye’de yabancı diplomaların denklik değerlendirmesi YÖK tarafından yapılmaktadır. Nahçıvan Devlet Üniversitesi YÖK’ün resmi sitesinde yer alan ve tanınan üniversiteler arasında yer alır. YÖK’ün bir üniversiteyi resmi olarak tanıması mezun olduktan sonra alınacak olan diplomanın denklik başvurusunun yapılabilmesi için çok önemlidir. Çünkü YÖK tarafından tanınmayan bir üniversiteye denklik belgesi verilmemektedir.
 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin müfredatı Türkiye’deki üniversitelerin müfredatına benzer olduğu için diploması Türkiye’de resmi olarak tanınmakta hem de dersler Türkiye’ddeki üniversitelerin müfredatına uygun olduğundan Türkiye’ye dönüldüğü aman ek bir eğitim almak gerekmeden denklik alınabilmektedir. YÖK Nahçıvan Devlet Üniversitesi için sözel bölümlerde özel bir uygulama yapmadan denkliği kolaylıkla vermektedir. Sayısal bölümlerde belli müfredatları uymayanlar derslere ilişkin olarak YÖK kendi düzenlediği sözlü mülakatları uygulayabilmektedir.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi bünyesinde YÖK diploma denkliği problemi yaşamadan okuyabileceğiniz lisans bölümleri:

Tıp

Diş Hekimliği

Eczacılık

Hukuk

Uluslararası İlişkiler

Matematik Öğretmenliği

Fizik Öğretmenliği

Tıbbi Profilaksi 

Geodeziya ve Harita Mühendisliği 

Turizm ve Otelcilik

Müzik Eğitimi

Aktörlük Eğitimi

Kimya Öğretmenliği

Ekonomi

Muhasebe ve Denetim

Yönetim (İşletme –Yönetim)

Su Kaynakları Mühendisliği

Mimarlık 

Elektrik Mühendisliği

Arazi Taşıt Mühendisliği

Demiryolu Taşımacılığı ve Tarım Mühendisliği

Öğretim Teknolojileri Eğitimi

Veterinerlik

 

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nin resmi temsilcilik ve kayıt ofisidir. PR Eğitim olarak öğrencilerimize, Nahçıvan Devlet Üniversitesi’nde istedikleri bölümü okuma imkanı sunuyoruz.

 

Bölüm seçiminin ardından öğrencilerimizin düzgün fiziki şartlarda yurt yerleşimlerini sağlayıp okul kayıtlarını zamanında ve eksiksiz gerçekleştiriyoruz. Bu sürede öğrencilerimizin Nahçıvan’a en hızlı sürede adaptasyonunu sağlayacak şekilde ilgileniyor ve bulundukları çevre ile ilgili oryantasyonlar düzenliyoruz. Nahçıvan Devlet Üniversitesi’ne yerleşme anından itibaren, mezun olarak Türkiye’ye dönene kadar geçen tüm süreçte siz değerli öğrencilerimize desteğimiz devam etmektedir.
 

 Temsilcisi olduğumuz tüm üniversitelerde olduğu gibi Nahçıvan Devlet Üniversitesi için de yerleşme, kayıt işlemleri ve eğitim sürecinin işleyişi hakkında tüm işlemler hakkında ücretsiz bilgilendirme sağlıyoruz.

 

NAHÇIVAN DEVLET ÜNİVERSİTESİ DETAYLI İNCELE

TÜM AZERBAYCAN ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELESİZİ ARAYALIM
Yurtdışı Partnerlerimiz