Nahçıvan Diş Hekimliği

Nahçıvan Diş Hekimliği

Nahçıvan Diş Hekimliği bölümünü tercih etmek isteyen öğrenciler lokasyon olarak ülkemize yakın ve kaliteli bir yurt dışı eğitim planı yapabilirler. Nahçıvan Azerbaycan’a bağlı özerk bir cumhuriyettir. 1967 yılında kurulan Nahçıvan Devlet Üniversitesi dört kıtada 50’den fazla üniversite ile işbirliği anlaşmaları bulunur. Uluslararası bağlantıları oldukça fazla olan üniversite öğrencilerine geniş imkanlar sunar. En popüler bölümleri arasında Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği, Hukuk gibi bölümler yer alır. Yabancı öğrenciler ilk yıl Azerice hazırlık eğitimi alır. Türkçe ile oldukça yakın olan dil özellikleri Türk öğrencilerin bu üniversiteyi çok fazla tercih etmesini sağlamaktadır. Sınavsız Nahçıvan Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği bölümüne kayıt yaptırma imkanı da ayrı bir avantajdır. 

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Diş Hekimliği Başvuruları

Nahçıvan Diş Hekimliği başvurusu için hazırlık bölümü tamamlanır. Bu bölümü başarı ile tamamlayan öğrenciler sağlık bölümleri başta olmak üzere üniversitenin tüm bölümlerine kayıt yaptırabilirler. Azerbaycan’ın en iyi üniversitelerinden biri olan Nahçıvan Üniversitesi 110 hektarlık bir alana kuruludur. Modern eğitim binaları ve bilişim teknolojileri ile donatılan sınıfları ile öğrencilere her türlü imkan sağlanmaktadır. Iğdır ile sınırı bulunan şehir, öğrenciler için kolay ulaşılabilir olmaktadır. Üniversite de Nahçıvan Diş Hekimliği bölümü dışında tıp ve eczacılık gibi popüler bölümlerde bulunur. Pek çok Avrupa ülkesine kıyasla daha ekonomik fiyat aralıklarında eğitimler verilmektedir.

Nahçıvan Diş Hekimliği Bölüm Ücretleri

Nahçıvan Diş Hekimliği yabancı öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler arasında yer alır. Sağlık bölümü ücretleri oldukça ekonomiktir. Mühendislik bölümleri daha düşük aralıklarda yer alır. Danışman firmalardan güncel fiyatlar için bilgiler alınabilir. Öğrenciler Nahçıvan Diş Hekimliği fiyatı olarak yıllık 2000 dolar ödeme yaparlar. Tıp ve eczacılık bölümlerinin fiyatları da aynıdır. Mühendislik bölümleri ise ortalama olarak 1500 ile 2000 dolar arasında bulunur. Kayır işlemleri yapılırken Nahçıvan Diş Hekimliği başvuru evrakları arasında eğitim ücretinin ödendiğini gösteren evrakta olmalıdır. Pasaport, lise diploması, ikametgah belgesi, heyet raporu, fotoğraf ve Eliza testi apostilli olarak talep edilen diğer başvuru evrakları arasında yer alır. Konaklama maliyetleri de Türkiye fiyatlarına oldukça yakın olan şehirde yüksek öğrenim eğitimi tercihi Türk öğrencilerin üniversite alternatifleri arasında yer alır.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz