Nahçıvan Eczacılık

Nahçıvan Eczacılık

Nahçıvan Eczacılık bölümü Türk öğrencilerin alternatif üniversite seçimleri arasında yer alır. Şehir olarak Iğdır’a 160 km olan Nahçıvan, yakınlığı ile de tercih sebebi olabilir. Nahçıvan şehrinde faaliyet gösteren tek üniversite olmaktadır. Şehrin kültür, eğitim ve bilim merkezi olarak çalışmalarını yürüten kurum, YÖK tercih kılavuzunda yer alır. Bu nedenle öğrenciler Nahçıvan Devlet Üniversitesi denklik konusunda herhangi bir sorun yaşamazlar. Sağlık bölümleri en çok tercih edilenler arasında yer alır. Diş hekimliği ve tıp bölümlerinden mezun olan öğrenciler STS sınavına girerek denklik alırken Nahçıvan Eczacılık bölümü mezunları mülakata girerek denklik alabilirler. Hukuk okuyanlar için de müfredatta farklı olan derslerin alınmasının ardından seviye tespit sınavına girilmesi gereklidir.

Nahçıvan Eczacılık Bölümü

Nahçıvan Eczacılık üniversitenin en gözde bölümleri arasında yer alır. 92 dönümlük bir alana aship olan üniversite, öğrenci kampüsü içerisinde hizmetler verir. Türkiye’den oldukça pratik bir şekilde ulaşım sağlandığı için tercih edilen okul, İstanbul üzerinde doğrudan uçak seyahatleri ile de öğrenci ulaşımına imkân tanır.  Otobüs ile Iğdır’a gelerek buradan dolmuşlarla da Nahçıvan’a geçilebilir. En popüler seçenekler arasında yer alan Nahçıvan Devlet Üniversitesi Eczacılık bölüm fiyatı bakımından da oldukça ekonomiktir. Aylık 2000 dolar eğitim ücreti bulunmaktadır. Hazırlık eğitimi bu eğitimin dışında kalmaktadır. Öğrenciler Nahçıvan Üniversite Eczacılık için YÖK sınavından sonra tercihler yapabilirler. YÖK kılavuzunda yer alan bu üniversite denklik konusunda da öğrenciler için avantajlı bir diploma sunmaktadır.

Nahçıvan Eczacılık Bölümü YÖK Denkliği

Nahçıvan Eczacılık seçmek isteyen öğrenciler bu alandaki diplomalarının Türkiye’de geçerli olup olmadığı konusunda da çok fazla araştırmalar yaparlar. YÖK kılavuzunda yer alması YÖK’ün bu üniversiteye tanınırlık vermesi anlamına gelir. Öğrenciler Türkiye’de diplomalarının geçerlilik oluşturması için seviye tespit sınavına girmektedir. 40 puan ve üzeri alan Nahçıvan Üniversitesi Eczacılık Bölümü mezunları Türkiye’de diplomalarını rahatlıkla kullanabilmektedir. Yaşam maliyetleri bakımından da benzer fiyat oranlarına sahip olan şehirde okumak için uygun bütçelerde konaklama seçenekleri de bulunur. Özellikle Nahçıvan Eczacılık YÖK denkliği sayesinde Türk öğrencilerin sorunsuz bir şekilde tercih edebileceği seçenekler arasında yer alır.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz