Nahçıvan Üniversitesi Diploma Denkliği

Nahçıvan Üniversitesi Diploma Denkliği

Nahçıvan Üniversitesi Diploma Denkliği bulunmaktadır. YÖK denkliği için genellikle dünya sıralamalarında ilk bine giren üniversiteler ilk olarak baz alınır. Bunun haricinde YÖK bazı kriterlere göre üniversitelere tanınırlık sağlar. Mezunları içinde ülkemizde geçerli olacak şekilde denklik vermek için seviye tespit sınavları uygulanır.

Kaliteli bir yurt dışı eğitim seçeneği olan Nahçıvan Üniversitesi Azerbaycan’ın YÖK tercih kılavuzunda olan üniversiteleri arasında yer alır. Bu şekilde denklik konusunda daha sorunsuz kullanımlar bulunmaktadır. Nahçıvan Özer Bölgesinde faaliyet gösteren tek devlet üniversite olan bu üniversite ülkemize yakınlığı nedeni ile de öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Öğrenciler Nahçıvan Devlet Üniversitesi Denkliği ile bu üniversitenin bölümlerini rahatlıkla tercih edebilir.

Nahçıvan Üniversitesi YÖK Kılavuzunda

Nahçıvan Üniversitesi Diploma Denkliği her bölümü için vardır. Türkiye’de diplomaların denklik elde edebilmesi için sadece STS sınavına girme şartı bulunur. Hukuk okuyan öğrencilerde de bazı fark dersleri olabiliyor. Bu derslerin YÖK’ün belirlediği üniversitelerde alınmasının ardından seviye tespit sınavına giren öğrenciler Nahçıvan Üniversitesi YÖK denkliği elde edebiliyor. Özellikle üniversitenin eğitim dilinin Azerbaycan Türkçesi olması da Türk öğrenciler tarafından tercih sebebidir. Şehir öğrenciler için oldukça ekonomik bir yerdir. Ortalama 1000 TL ile aylık masraflarını karşılayabilirler. Iğdır üzerinden dolmuşlarla ulaşım sağlanabildiği gibi İstanbul üzerinden uçak seferleri ile doğrudan uçuşlarda tercih edilebilir. Her bölüm için Nahçıvan devlet üniversitesi diploma denkliği elde edebilen öğrenciler bu şekilde avantajlı bir yurt dışı eğitimi almış olabilirler.

Nahçıvan Üniversitesi YÖK Tanınırlığı

Nahçıvan Üniversitesi Diploma Denkliği Azerbaycan’daki pek çok üniversitede olduğu gibi bulunur. Öğrenciler YÖK sınavına girdiklerinde tercih kılavuzunda bu üniversiteyi de bulabilirler. YÖK yerleştirmeleri ile bu üniversiteye yerleşmek mümkün olduğu gibi kontenjanlara göre lise diploması ile de Nahçıvan Üniversitesi bölümleri yerleşmek mümkün olacaktır. YÖK’ün resmi web sitesi üzerinde dünya çapında tanınan tüm üniversiteler yer alır. Öğrenciler seçecekleri üniversitenin YÖK tanınırlığında bulunup bulunmadığını öğrenmek için YÖK’e dilekçe ile de başvurular yapılabilir. Nahçıvan’ın tek üniversitesi olan Nahçıvan Devlet Üniversitesi YÖK tanınırlığı ile de öğrenciler avantajlı bir yüksek öğrenim tercihi yapabilirler.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz