Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Kayıt

Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Kayıt

Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi kayıt için üniversitenin talep ettiği belgeleri apostil onaylı olarak sunmak önemlidir. Nijniy Novgorod bölgesinde yer alan okul ülkenin lisans ya da master programları için en çok tercih edilen üniversitelerinden biridir. Öğrenciler eczacılık, diş hekimliği ve tıp programları için Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Tıp akademisi tercih edebilirler. 1920 yılında kurulan okul bünyesinde 7 fakülte ve 70 bölüm bulunur. Eğitim kadrosu bakımından oldukça güçlü olan okul bilimsel ve tıbbi araştırmaların bölgedeki merkezidir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından tescillenen bir başarıya sahip olan okul, az kişilik sınıflarda modern eğitimler vermektedir. Ekonomik Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi fiyatları ile de tercih sebebidir.

Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Hakkında

Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi kayıt için bölüm seçilmelidir. Üniversite 8 ayrı büyük binadan meydana gelir. Hasta gözlemine dayalı kliniklerde pratik eğitimler sunan üniversite, çok sayıda ilaç şirketinden fon desteği alır. Uluslararası seminerlerde daima yer alan Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi dünya çapında pek çok başarılı ismin mezun olduğu okuldur. Rusya’da tıp konusunda referans olarak gösterilen okul, uluslararası profesyonel yarışmalarda büyük başarılar elde etmiştir. ABD üniversiteleri ile işbirlikleri bulunmakta ve öğrencilerine oldukça geniş imkanlar sunmaktadır. Modern yöntemlere sürekli açıklan olan Novgorod Devlet Tıp öğrencilerine çeşitli simülasyonlarla pratik yönlerini geliştirme imkanı da tanıyor.

Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi Başvuru Şartları

Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi kayıt yapmadan önce kurum başvuru şartları incelenmelidir. Bu alanda güncel bilgiler için danışman firmalardan destek alınabilir. Not ve başarı ortalamasına göre öğrenciler bu okula başvurular yapabilir. Özellikle başvuru yapacak öğrencileri herhangi bir sağlık problemi olmaması talep edilir. Online olarak giriş testleri yapılır ve Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi başvuru süreci bu sınavdan en az 40 puan alınması ile olumlu olarak devam eder. Öğrenciler kabul edildiğinde hangi belgeleri getirmeleri konusunda bilgilendirilmektedir. Öğrencilerin liseden sayısal çıkışlı olması önemlidir. Kimya ve biyoloji derslerinin lisede alınması da Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi girişi için aranan şartlar arasında yer alır. Öğrencilerin güçlü bir alt yapıya sahip olması eğitim hayatlarında daha verimli bir eğitim süreci geçirmelerini sağlayacaktır.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz