Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Eğitimi

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Eğitimi

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Eğitimi öğrenciler tarafından sıkça sorulmaktadır. Modern bir fiziki alt yapıya sahip olan Odessa Devlet Tıp Üniversitesi doku tedavisi ve genetik tıp ve diğer tıbbi bölümlerde son gelişmeleri öğrenme ve tıbbi uygulamaya teşvik etmektedir. Tıp alanına büyük gereken önemi vererek benzersiz bir tıbbi donanım sağlamıştır. Toplamda 12 binadan oluşan Odessa Devlet Tıp Üniversitesi ’nde 608 derslik yer almakta ve laboratuvarlar bulunmaktadır. Yabancı öğrenciler için yapılan 6 farklı yurtta ise yaklaşık 3000 yabancı öğrenci konaklamaktadır.

Üniversite 1996 yılında Avrupa Uluslararası Derneği ’ne üye olarak büyük ve önemli bir adıma imza atmıştır. Üniversite bünyesindeki önemli gelişmeler kurumun, UNESCO Uluslararası Bilimsel Komitesi ’ne üye olarak kabul edilmesini sağlamıştır. Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Avrupa’nın ve dünyanın kullandığı en iyi uygulamalar ile öğrencilerin öğrenme sürecine büyük bir katkı sağlamakta ve öğrencilerin donanımsal olarak çok iyi bir şekilde yetişmelerini de sağlamaktadır.

Ülkemizdekinin aksine sınav puanlarına bakılmaksızın eğitim görme olanağı sağlayan Odessa Devlet Tıp Üniversitesi, yabancı öğrenciler tarafından yoğun talep gören Ukrayna üniversitelerinden biridir. İlk olarak 1946 yılında yabancı öğrenci alımına başlayan üniversite, 1992 yılında hazırlık fakültesini eğitime açarak Rusça ve Ukraynaca dillerinde temel eğitim vermeye başlamıştır. İngilizce eğitimi de sunduğu imkanlar arasına katarak, üniversite okurken dil öğrenmek isteyen öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almayı başarmıştır. Üniversitede yetişen birçok öğrenci dünyanın birçok farklı yerinde uzman olarak iş hayatına devam etmektedir.

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Eğitimi ile öğrencilerinin eğitim hayatının yanı sıra kültürel ve sanatsal aktivitelerine de büyük önem vermektedir. Spor ve eğlence için de oldukça uygun koşullara sahip olan Odessa Devlet Tıp Üniversitesi bünyesinde sağlık ve spor kompleksleri de yer almaktadır. Karadeniz’e kıyısı olan üniversitenin 500 kişilik bir spor salonu da bulunmaktadır. Öğrencilerinin kültürel ve spor faaliyetlerine de önem veren okulun spor salonu, kampüs sınırlarının içinde yer almaktadır. Birçok spor dalına yönelten okulda masa tenisi, atletizm, badminton, güreş ve aerobik olmak üzere birçok farklı spor olanağı da öğrencilere sunulmaktadır. Öğrencilerine 16 farklı spor dalına yönelme olanağı sağlayan üniversitede en popüler dallar atletizm, halter, eskrim, basketbol, yüzme, futbol, judo ve satrançtır. Eğitim hayatının yanı sıra her türlü faaliyete katılarak daha sosyal bireylerin yetişmesini sağlayan üniversitede, öğrencilerin eğitim ve kişisel gelişimleri için tüm imkanlar sağlanmaktadır.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından sunulan üstün kalitede rehberlik hizmeti ile siz de Ukrayna’da Üniversite eğitimi almanın avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz. Odessa Devlet Tıp Üniversitesi Eğitimi, Ukrayna’da Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi, Ukrayna’da konaklama, Ukrayna oturum izni, öğrenci vizesi ve aklınıza takılan tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.SİZİ ARAYALIM
Yurtdışı Partnerlerimiz