Odessa Diş Hekimliği

Odessa Diş Hekimliği

Odessa diş hekimliği öğrencisi olmak isteyenler lise not ortalamaları ile başvurular yapabilirler. Program 5 yıl olmaktadır. Bolonga üyesi olan üniversite modern eğitim teknikleri ile kaliteli yüksek öğrenim imkanı sunar. Bölüm Odessa Tıp Üniversitesi bünyesinde yer alıyor. Odessa 200 yıllık bir geçmişe sahip olsa da Güney Ukrayna’nın Karadeniz kıyıları boyunca uzanır. Büyük bir liman kentidir. Bu nedenle çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. 1930 yılında kurulan bu üniversite tüm sağlık bölümlerinde ülkenin sayılı okulları arasında yer alır. Yurt dışı eğitim tercihlerinde Odessa Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği oldukça fazla tercih edilir. Hem sınavsız kayıt imkanı hem de Bolonga üyesi olarak sunulan mavi diploma imkanı öğrencileri cezbeden özellikleri arasında yer alıyor.

Odessa Diş Hekimliği Başvuru ve Kayıt

Odessa diş hekimliği programına dünyanın farklı noktalarından pek çok öğrenci başvurular yapıyor. Kontenjanların sınırlı olması nedeni ile hızlı karar vermeli ve başvuru sürecini hızlandırmalısınız. Sonrasında online başvurular yapılır ve okuldan kabul mesajı geldiğinde kesin kayıt için evraklar hazırlanır. Öğrenciler Odessa diş hekimliği kayıt yaparken tamamlayacakları tüm evrakları apostill onaylı bir şekilde getirmelidir. Eğitim kurumu içerisinde yüksek teknolojili laboratuvarlar bulunur. Bölüm dersleri bu alalarda işlenir. Okul öğrencilerine uygulamalı eğitim vermeye özen gösterir. Unesco Uluslararası bilimsel komite üyeleri tarafından dünyanın en iyi tıp üniversiteleri arasında seçilen Ukrayna Odessa Tıp Üniversitesi eğitimlerinde kendini sürekli yenileyen ve topluma hizmet etmeyi amaçlayan bireyler yetiştirmeyi hedefler.

Odessa Diş Hekimliği Fiyatları

Odessa diş hekimliği başvurularında herhangi bir sınava girmeniz talep edilmez. Lisans bölümlerine yerleşirken sınav puanı yerine lise not ortalamaları baz alınır. Fiyat olarak ta oldukça ekonomik bölümler öğrencilerin seçimine sunulur. Bu alanda Odessa diş hekimliği fiyatları eğitim diline göre değişir. Rusça hazırlık programı her üniversite de bulunmaktadır. Hazırlık süreci için ödenecek yıllık eğitim harcı 1850 dolar olmaktadır. Rusça olarak Odessa diş hekimliği fakültesi eğitimlerine devam etmek isteyenler 2500 dolar ödeme yapması gerekirken İngilizce olarak 3000 dolar ödeme yapılır. YÖK tarafından tanınırlığı bulunan bu üniversite yurt dışında sağlık bölümü okumak isteyen Türk öğrenciler için avantajlı bir alternatiftir.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz