Rusya Dil Okulları

Rusya Dil Okulları

Rusya üniversite başvuru hakkında detayları araştırıyorsanız dikkat etmeniz gereken önemli noktaları yazımızda bulabilirsiniz. Öncelikle başvuru yapmak için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartlar tüm üniversitelerin ortak olan şartlarıdır. Bu şartlar içerisinde sınav puanı veya sınav alt limiti gibi istekler bulunmamaktadır.

Sadece bazı belgeler ve dil yeterlilikleri istenebilmektedir. Bunu isteyen üniversiteler ise değişkenlik gösterebilir. Bazı üniversiteler Rusça isterken bazıları sadece İngilizce bilmenizi isteyebilir. Başvuru yapmaya karar verdikten sonra bunu öğrenmeniz gerekecek. Öğrenmek içinse başvurmak istediğiniz üniversiteye mail atmanız yeterlidir. En kısa sürede dönüş almanız mümkün. Bu dönüşe göre size uygun olan üniversiteyi daha kolay bulabilirsiniz. Buna ek olarak hazırlık eğitimi veya normal eğitim süreleri de üniversitelere göre değişkenlik göstermektedir. Bunlara da dikkat etmeniz önem taşımaktadır. 


Başvuru şartları Nelerdir?

Farklı üniversitelerin farklı başvuru şartları olabilir. Ancak temel olarak Rusya üniversite başvuru konusunda bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeleri tamamlayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Belgelerden ilki vesikalık fotoğraf olmaktadır. Bu fotoğrafların sayısı en az 10 adet olmalıdır. Ayrıca ebatları 3*4 olmalıdır. Bir diğer önemli evrak ise pasaporttur. Pasaportun aslı okul tarafından istenmektedir. Buna ek olarak puan istenmediği için sadece lise diplomanızın aslı istenmektedir. Ayrıca transkript de önemlidir. Transkript belgenizin de ıslak imzalı olarak teslim edilmesi başvuru esnasında istenmektedir. Bu belgelere ek olarak AIDS testi yaptırmanız da gerekecektir. AIDS testi aynı gün içinde özel hastanelerde yaptırılabilir. Bu testi de yaptırdıktan sonra gönül rahatlığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 


Dil Eğitimi Almalı mıyım? Hazırlık Zorunlu mu?

Dil eğitimi ve hazırlık eğitimi sizin becerilerinize bağlı olarak değişebilmektedir. Dil eğitimi almadan direkt okula başlayabilmek için hazırlık sınavını geçmeniz gerekir. Bu hazırlık sınavı sadece dil ile alakalı değildir. Dile ek olarak eğitim almak istediğiniz bölümün temel bilgilerini içeren sınavlara da tabii tutulabilirsiniz. Çünkü burada sınav puanı olmadığı için hazırlıktaki dersleri almak zorunludur. Hazırlığı başarı ile tamamlayan kişiler eğitimi almaya hak kazanmaktadır. Örnek vermek gerekirse eğer mühendislik bölümü seçecekseniz termodinamik, ısı geçişi, akışkanlar mekaniği gibi derslerden hazırlık sınavına girersiniz. Bu sınavı başarı ile geçerseniz hazırlık almadan Rusya üniversite başvuru işlemlerini tamamlayabilir, eğitime başlayabilirsiniz.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz