Rusya Üniversite Fiyatları

Rusya Üniversite Fiyatları

Rusya üniversite fiyatları farklı etmenlere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Okumak istediğiniz bölüm ile alakalı fiyat araştırması yaparken bu farklılıkları gözünüze çarpabilir. Aynı bölüm bir üniversitede 1200 dolar bandında olurken başka bir üniversitede 2500 dolara kadar çıkabilmektedir. Bunun ise farklı sebepleri vardır. Bu sebepleri detaylı şekilde inceleyerek siz de karar verme aşamanızı kolaylaştırabilirsiniz. Kısa sürede karar vererek kayıt için gerekli belgeleri hazırlayabilirsiniz. Eğitim almak ve sonucunda ise diploma sahibi olmak için mutlaka bu fiyat etkileyen faktörleri iyi öğrenmeniz gerekmektedir. İhtiyacınıza uygun üniversiteyi bu şekilde seçerek çok güzel bir eğitim alabilirsiniz. 

Fiyatları Etkileyen Faktörler

Farklı birçok faktör Rusya üniversite fiyatları artışına yol açabilmektedir. Bu fiyat farklılıkların oluşmasının ise farklı sebepleri vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:
•    Öncelikle alınacak eğitim fiyatı etkiler. Yani eğitim almak istediğiniz bölüme göre fiyat değişkenlik gösterebilir. Mühendislik ve Tıp gibi alanların fiyatları yüksek olabilmektedir.
•    Sosyal çevre fiyatları etkiler. Üniversitenin bulunduğu bölge ve sosyal çevre fiyatlardaki değişikliklerin bir diğer sebebidir. Eğer fiyat araştırması yapıyorsanız buna da dikkat etmeniz gerekmektedir.
•    Hazırlığın olması fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. Ödemeler yıllık olarak yapıldığı için hazırlık ile sene uzayacaktır. Bu ise ödenecek miktarın artmasına yol açacaktır. Hazırlık olmayan programları tercih ederseniz daha kazançlı çıkabilirsiniz.
Siz de bu 3 faktöre dikkat ederek kendinize en uygun olan üniversiteyi bulabilirsiniz. Bu üniversiteye kayıt olabilirsiniz. 

Hangi Üniversite Ne Kadar?

Üniversite fiyatlarının bölüme ve üniversite konumuna göre değiştiğini ifade etmiştik. Bundan kaynaklı olarak aynı bölüm olsa da ciddi fiyat farklılıkları ortaya çıkabilir. Bazı bölümler ve bu bölümlerin olduğu üniversiteler ile ortalama fiyatları şu şekilde sıralayabiliriz:

•    Kimya Mühendisliği: Astrahan Üniversitesi 1200 dolar civarı, Rostov Üniversitesi 2100 dolar civarı.
•    Tıp: Kuban Devlet Üniversitesi 1750 dolar civarı, Kazan Devlet Üniversitesi 2500 dolar civarı.
•    Hukuk: Astrahan üniversitesi 1200 dolar civarı, Rostov na Donu Devlet Üniversitesi 3400 dolar civarı.
•    İngiliz Dili ve Edebiyatı: Kazan Federal Üniversitesi 2000 dolar civarı.

     Görüldüğü üzere fiyatlar bölüme ve üniversiteye göre değişebilmektedir.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz