Rusya Üniversiteleri

Rusya Üniversiteleri

Rusya üniversite isimleri oldukça fazladır. Sadece ilk 1000’de 28 farklı üniversite vardır. Bu üniversiteler gerek verdikleri eğitim ile gerekse sosyal çevreleri ve akademik başarıları nedeniyle sıralamada bayağı ilerlemişlerdir. Dünya çapında olan bu üniversitelerde eğitim almak oldukça prestijli bir diplomaya sahip olmanızı mümkün hale getirebilir. Siz de hayalinizdeki bölümü bu üniversitelerden birisinde okuyabilir, denklik saydırarak hayalinizdeki mesleği sınavsız şekilde okuyarak Türkiye’de yapabilirsiniz. Ancak ilk 1000’de yer alan üniversiteleri tercih etmeniz denklik konusunda sorun yaşamanızın önüne geçecektir. Bunu yaparak ciddi birçok sorundan kurtulabilirsiniz. 

Rusya İlk 1000’deki Üniversiteler

İlk 1000 sıralamasında oldukça fazla üniversite bulunmaktadır. Bu sıralama ilk olan üniversite Moskova Üniversitesidir. Lomonosov Moskova Üniversitesi olarak bilinmektedir. İkinci olan üniversite ST Petersburg Üniversitesidir. Sıralamayı ise Novosibirsk Üniversitesi takip etmektedir. Dünya çapında ilk üçte yer alan üniversiteler bunlardır. Yine bu listede yer alan şu üniversiteleri de sıralayabiliriz:
•    Yüksek Ekonomi Okulu 268. Sırada
•    Ulusal Araştırma Nükleer Üniversitesi 314. Sırada 
•    Ural Federal Üniversitesi dünya sıralaması 331
•    ITMA Üniversitesi dünya sıralaması 360
•    TOMSK Üniversitesi dünya sıralaması 401
•    Samara Üniversitesi dünyada 591.
•    Perm Eyalet Üniversitesi 801. Sırada
•    Güney Ural Eyalet Üniversitesi 801. Sırada yer almaktadır. Bu üniversitelerde eğitim alarak denklik sağlamanız mümkündür. Bu denklik sayesinde Türkiye’ye dönerek diplomanızı onaylatabilir ve sınava girmeden diploma sahibi olabilirsiniz. 

Rusya En İyi Üniversiteler

Sıralamada ilk 1000’de yer alan üniversiteler oldukça iyi üniversitelerdir. Gerek eğitimleri gerekse şartları son derece iyi olan bu üniversitelerde eğitim almak sizi kazançlı çıkaracaktır. Son derece prestijli bir üniversiteden diploma almak kariyerinizi olumlu etkiler. Bu sayede başarılı bir hayat geçirebilirsiniz.
Rusya üniversite isimleri içerisinde yer alan 28 özel üniversiteden dilediğinizi seçerek yıllık ücretlerini öğrenebilirsiniz. Bu ücretleri ve gerekli şartları sağladıktan sonra eğitim almaya başlayabilirsiniz. Bu alanda farklı üniversitelerin farklı şartlara sahip olabileceğini belirtmemizde fayda var. Bu yüzden mutlaka okumak istediğiniz bölümü ve üniversiteyi iyi araştırmalısınız. Özellikle okulların sayfalarında detaylı bilgiye ulaşmak ve şartların ne olduğu öğrenmek mümkündür.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz