Rusya’da Üniversite Okuma Şartları

Rusya’da Üniversite Okuma Şartları

Eğer siz de Rusya’da üniversite okuma şartları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız size birçok detaylı bilgi verebiliriz. Bunları inceleyerek Rusya’da bir üniversiteye çok daha kolay şekilde başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanmasını bu yolla sağlayabilirsiniz. Gerekli olan bazı şartları sağlamak ve birtakım belgeleri tamamlamak başvuru yapmak için yeterlidir. Standart fotoğraf, pasaport, lise mezuniyet belgesi gibi belgeler kayıt olmak için istenmektedir. Ayrıca başvuru aşamasında da istenmektedir. Bu belgelere ek olarak AIDS testi yaptırmanız da istenmektedir. Bunları tamamlayarak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Ancak başvurunuzun onaylanması için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Gerek dil gerekse mezuniyet, hazırlık gibi konularda birtakım kurallar mevcuttur.

 
Dil ve Sınav Şartları

Dil ve sınav şartları Rusya’da üniversite okuma şartları içerisinde en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Eğer güzel bir eğitim almak istiyorsanız mutlaka iyi bir yabancı dile sahip olmanız gerekiyor. Rusya’da eğitim almak için İngilizce veya Rusça bilmeniz oldukça önemlidir. Rusça bilmiyorsanız İngilizce bilerek de eğitim almanız mümkün. Burada üniversite okumanızın önü İngilizce bildiğiniz taktirde açıktır. Bu yüzden mutlaka belirli seviyede konuşma becerinizin olması gerekmektedir. Bir diğer önemli nokta ise sınav şartıdır. Burada herhangi bir sınav şartı bulunmuyor. Direkt olarak başvurup istediğiniz üniversitede istediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Ancak öncelikle hazırlık aşamasını geçmeniz gerekmektedir. 


Hazırlık Zorunlu mu?

Hazırlık aşaması Rusya’da üniversite okuma şartları arasında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Çünkü bu ülkede sınav olmadığı için bunun yerine değerlendirmeler hazırlık aşamasında yapılmaktadır. Eğer okumak istediğiniz bölüme uygun değilseniz bu hazırlık aşamasında belli olmaktadır. Bu yüzden hazırlık okumak birçok bölümde zorunludur. Bu hazırlık kısmından muaf olmak içinse dil yetkinliğinizin olması gerekir. Bir sınava tabii tutulabilirsiniz. Bu sınavda dile ek olarak başvurduğunuz bölüme ait derslerle alakalı da sorular bulunmaktadır. Bu sayede hazırlık okumadan direkt olarak sınavsız ve puansız istediğiniz bölümü okumanız mümkündür. Yeterli düzeyde çalıştıktan sonra hazırlık atlama sınavında başarılı olmanız mümkün. Bu sınavı geçerek kısa sürede normal eğitime başlayabilir ve istediğiniz diplomaya kavuşabilirsiniz.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz