Rusya’daki En İyi Üniversiteler

Rusya’daki En İyi Üniversiteler

Rusya’daki en iyi üniversiteler konusunda bilgi sahibi olmak istiyorsanız en iyi üniversiteler sıralamasını inceleyebilirsiniz. Bu sıralamaya göre ilk başlarda yer alan üniversiteleri ve bu üniversiteler hakkında kısa özet bilgileri sizin için derledik. Bunları inceleyerek tüm kaliteli üniversiteler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İlk sırada Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi yer almaktadır.


Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi

Rusya’nın en kaliteli ve en yüksek dereceye sahip olan üniversitesidir. Bu üniversitede tıp, mühendislik, ekonomi, hukuk, siyaset gibi farklı birçok alanda eğitimler verilmektedir. Kuruluşu 1755 yılına dayanmaktadır. Şu an için mevcut öğrenci sayısı 40 bin civarındadır. Bu sayıya yüksek lisans öğrencileri de dahildir. 


St Petersburg Üniversitesi

Birçok ünlü bilim insanın mezun olduğu bu üniversite kaliteli üniversitelerden birisidir. Rusya’daki en iyi üniversiteler sıralamasında ikinci sırada yer almaktadır. İvan Pavlov, İlya Meçkinov ve Lev Landau gibi ünlü kişiler bu üniversiteden mezun olmuştur. Lenin Nişanı gibi farklı birçok ödüle layık görülen üniversite köklü üniversitelerden birisidir. 


Novosibirsk Devlet Üniversitesi

Listede yer alan bir diğer üniversite ise Novosibirsk Devlet Üniversitesi olmaktadır. Rusya’nın Novosibirsk kentinde yer alan üniversite araştırma üniversitesidir. 1958 yılında kurulmuştur. Bilim insanı yetiştirme amacıyla erken katılım kapsamında kurulmuş bir üniversitedir. 


Tomsk Eyalet Üniversitesi    

Listede yer alan bir diğer üniversite ise Tomsk Eyalet Üniversitesi olmaktadır. 151 bölüm bu üniversitede yer almaktadır. 23 fakülte bulunuyor. 2000’i yabancı olmak üzere toplamda 23 000 öğrenci bu üniversitede eğitim almaktadır. Yazılım mühendisliğinden biyolojiye, hukuktan psikolojiye kadar birçok alanda eğitim vermektedir. 


Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü (MIPT)    

Bir diğer kaliteli üniversite ise Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü (MIPT) olmaktadır. 8 bin civarı öğrencisi olan üniversite 28 lisans 33 yüksek lisans 1 uzmanlık olmak üzere 62 farklı yabancılara özel program sunmaktadır. 2000 civarı öğretim görevlisi mevcuttur. 1951 yılında faaliyetlerine başlamış oldukça eski bir üniversitedir. Rusya’daki en iyi üniversiteler sıralamasına yine ilk sıralarda yer alan üniversitelerden birisidir. Kaliteli eğitimi ile kendinizi çok daha ileriye taşımanız mümkün olabilmektedir.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz