Rusya’daki Üniversiteler ve Bölümleri

Rusya’daki Üniversiteler ve Bölümleri

Rusya’daki üniversiteler ve bölümleri hakkında araştırma yapıyor olabilirsiniz. Bu konuda farklı birçok ilgi çeken bölümde eğitim alabileceğinizi ifade edebiliriz. Ancak hangi bölümlerin nasıl şartlara sahip olduğunu bilmeniz eğitim alabilmeniz için oldukça önemlidir. Siz de bu araştırmayı iyi yaparak güzel bir üniversite eğitimi alabilirsiniz. Denklik olarak uyumlu olan bölümleri tercih ederek aldığınız diploma ile Türkiye’de çalışmaya başlayabilirsiniz. Tıp bu bölümlerden birisidir. Tıp eğitimi almak için Rusya’yı tercih edebilirsiniz. Kazan Devlet Üniversitesi, Volgograd Devlet Üniversitesi, Rostov Devlet üniversitesi tıp eğitimi alınabilecek üniversitelerdendir. Buralarda eğitim belirli ücretler karşılığında alınabilmektedir. Eğitim süresi ise 1 yıl hazırlık ve 6 yıl normal eğitim olmak üzere 7 yıldır.


Hukuk ve Siyaset Bilimi Gibi Bölümler De Bulunuyor

Rusya’daki üniversiteler ve bölümleri hakkında merak edilen bir diğer soru ise hukuk bölümüdür. Hukuk eğitimi yine belirli üniversiteler aracılığı ile verilmektedir. Bu üniversiteler Astrahan Devlet Üniversitesi, Kazan Federal Üniversitesi, Rostov na Donu Üniversitesi olarak ifade edilebilir. 1 yıl hazırlık 4 yıl ise örgün eğitim olmak üzere toplamda 5 yıl eğitim aldıktan sonra diploma alınabilmektedir. Bu bölüme ek olarak siyaset bilimi, ekonomi, işletme, uluslararası ilişkiler, tercümanlık gibi bölümlerde yine aynı üniversitelerde bulunmaktadır. Buralarda eğitim almak mümkündür. Eğitim süresi ve ücretleri programa göre değişiklik göstermektedir. Siz de en uygun olan eğitimi seçtikten sonra kayıt yaptırabilir ve üniversite eğitiminizi Rusya’da alabilirsiniz. 


Mühendislik Bölümleri Okumak İsteyenler İçin Farklı Seçenekler Mevcut

Eğer Rusya’daki üniversiteler ve bölümleri araştırması yaparken mühendislik bölümlerini tercih etmek istiyorsanız bu durumda farklı birçok seçeneğin olduğunu belirtebiliriz.
Yazılım mühendisliğinden uçak mühendisliğine malzeme mühendisliğinden biyomedikal mühendisliğine kadar birçok mühendislik bölümünün örgün eğitimlerini Rusya’da alabilirsiniz. Bölümlerin neredeyse tamamında eğitim 1 yıl hazırlık 4 yıl ise normal mühendislik eğitimi olmak üzere 5 yıl sürmektedir. Ancak bazı durumlarda hazırlık olmayan bölümler mevcuttur. Okunacak bölüme ve üniversiteye göre fiyatlar da değişkenlik göstermektedir. Bazı üniversitelerin fiyatları diğer üniversitelere göre 2 katı pahalı olabilmektedir. Bu yüzden okumak istediğiniz bölümle alakalı tüm detayları iyice araştırmanız önem taşımaktadır.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz