Taras Şevşenko Üniversitesi Kayıt

Taras Şevşenko Üniversitesi Kayıt

Taras Şevşenko Üniversitesi kayıt için öğrenciler lise diplomalarını ve lise not ortalamalarını evrak olarak getirirler. Ülkenin en prestijli okullarından biri olan bu üniversite 1834 yılında sadece felsefe üzerine bir okul olarak eğitim öğretim hayatına başlamıştır. İngilizce başta olmak üzere Ukraynaca ve Rusça olarak ta Taras Şevşenko Üniversitesi eğitim dili tercihleri yapılabilir. 51 ülkede toplamda 145 üniversite ile projeler yürütmekte olan kurum sadece kendi ülkesinde değil dünya çapında bir yükseköğretim kurumudur. 15 fakülte ve 5 enstitü ile eğitim veren Ukrayna Taras Şevşenko Üniversitesi dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere eğitimler vermektedir.

 

Taras Şevşenko Üniversite Eğitimi

 

Taras Şevşenko Üniversitesi kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler lise diplomaları ile ön kayıt yaptırabilirler. Adını ünlü ressam Taras Shevcenko’dan alan üniversite aynı ada sahip cadde ve parkın karşısında yer alıyor. Kampüs oldukça büyük olmakta ve öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kolaylıklar sağlamaktadır. Spor salonları, yurtlar, kulüpler ile öğrenciler Taras Şevşenko Üniversitesi eğitimi kapsamında kaliteli bir sosyal hayatta sağlıyor. Yurt dışı eğitimlerinde çok fazla tercih edilen bu üniversite, mezunlarına mezuniyet sonrasında da çeşitli avantajlar sunuyor. Tıp, hukuk ve farklı dillere ait dil ve edebiyat fakülteleri en çok tercih edilen Taras Şevşenko Üniversitesi bölümleri arasında yer alır.

 

Taras Şevşenko Üniversitesi YÖK Denkliği

 

Taras Şevşenko Üniversitesi kayıt sürecinde Türk öğrenciler denklik alanında çok fazla akıllarında soru işareti oluyor. Üniversitenin YÖK tarafından tanınırlığı bulunuyor. Bu da mezunlarının diploma geçerliliği için müracaatlarında denklik alma imkanı oluşturuyor. YÖK mevzuatına göre yurt dışında okuyup mezun olan öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde YÖK’e başvurular yaparlar ve denklik işlemlerini tamamlarlar. Bu rutin süreç Taras Şevşenko Üniversitesi YÖK Denklik başvuruları içinde geçerlidir. Özellikle dünya sıralamalarında ilk 1000 içerisinde bulunan okullar doğrudan denklik verilen üniversiteler arasında yer alır. Bazı bölümlerde ise fark dersleri oluşabiliyor. Bu fakülteler arasındaki en bariz örnek Taras Şevşenko Üniversitesi Hukuk fakültesi olmaktadır. Öğrenciler mezun olduktan sonra denklik için başvurduğunda fark dersleri için YÖK tarafından farklı bir üniversiteye yönlendirilirler. Bir dönem boyunda alınan dersler sonrasında seviye tespit sınavına giren öğrenci, sınavdan en az 40 puan alarak denklik almaya hak kazanır.

 SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz