Taras Shevchenko Üniversitesi Kayıt

Taras Shevchenko Üniversitesi Kayıt

Taras Shevchenko Üniversitesi kayıt için lise not ortalamaları baz alınır. Köklü bir üniversite olan bu kurum 1834 yılında kurulmuştur. İlk kurulduğu yıllarda sadece felsefe alanlarında eğitimler veren kurum günümüzde farklı bölümlerde 20000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. 14 fakültede 120 ülkeden öğrenciye eğitimler veren Taras Shevchenko Üniversitesi Ukrayna’nın en iyi hazırlık sınıfına sahiptir. Genel anlamda bir araştırma üniversitesi olan okul, çok sayıda akademik başarıya imza atan eğitimcileri ile pek çok ödül sahibidir. Ukrayna Taras Shevchenko Üniversitesi başvuru yapılırken lise not dökümü, lise diploması ve pasaport gereklidir. Ön başvurular sonrasında okulun öğrenciyi kabul etmesi ile kesin kayıt süreci başlar.

Taras Shevchenko Üniversitesi Bölümleri

Taras Shevchenko Üniversitesi kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler üniversitedeki bölümleri ve eğitim ücretlerine göre karşılaştırmalar yaparak karar verebilirler. En popüler bölümleri arasında biyokimya bölümleri yer alır. Botanik, genel ve moleküler genetik, zooloji, mikrobiyoloki, maden yakıtları jeolojisi, petrol jeolojisi, hidroloji ve jeoloji mühendisliği, moleküler fizik, nükleer fizik en popüler Taras Shevchenko Üniversitesi bölümleri arasında yer alır. Ukrayna’nın en eski üçüncü okulu olan üniversite, dünya sıralamalarında ilk bin arasında yer alır. Üst düzey eğitimlerin verildiği okul aynı zamanda Ukrayna Üniversiteleri içerisindeki en üretici okullardan biridir. Okul mezunları uluslararası platformlarda rahatlıkla kariyer yapma imkanı elde edebiliyor. Yüksek lisans programları içerisinde de çok fazla bölüm bulunuyor.

Taras Shevchenko Üniversitesi Fiyatları

Taras Shevchenko Üniversitesi kayıt olmak isteyen öğrenciler için herhangi bir sınav zorunluluğu bulunmaz. Herhangi bir not ortalama baremi de bulunmuyor. Öğrenciler Taras Shevchenko Üniversitesi fiyatları olarak 1500 ile 4000 dolar arasında eğitim ücretleri öderler. Yüksek lisans bölümlerinde ücretler ise ortalama olarak 3000 dolar civarındadır. Mayısta başlayan başvuru tarihlerinde erken kayıt olmak önemlidir. Sınırlı sayıdaki Taras Shevchenko Üniversitesi kontenjanları arasında yer almak için erken başvuru imkanları değerlendirilmelidir. Kontenjanlar dolduğunda üniversite başvuru kabul etmez. Güncel fiyat bilgileri için danışman firmalardan destek alınabilir. Öğrenciler ilgi alanlarına, bütçelerine göre üniversiteler arasında karşılaştırmalar yaparak kararlar verebilirler. Dünya sıralamalarında üst sıralarda üniversite seçimleri ile çok daha başarılı kariyer planlamaları yapılabilir.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz