Ukrayna Üniversite

Ukrayna Üniversite

Ukrayna üniversite seçenekleri son dönemlerin en popüler üniversiteleri arasında yer alır. Avrupa Birliği ülkeleri tarafından da denklik verilen bu üniversitelerin pek çoğuna YÖK tarafından da denklik verilmektedir. Ayrıca ülke üniversiteleri bakımından oldukça zengindir. Doğru Avrupa’nın en önemli üniversitelerine sahip olan Ukrayna, kalite bakımından da dünya sıralamasında pek çok üniversitesi ile üst sıralarda temsil edilir. Öğrenciler Ukrayna Üniversite kayıt sürecinde lise diploması ile başvurular yapabilirler. Hazırlık eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitimleri arasından seçimler yapılabilir. Her aşamada fiyat farklılıkları olacaktır. Genel olarak Ukrayna üniversiteleri hazırlık eğitimi Ukraynaca üzerinedir. Ancak Rusça ve İngilizce olarak tercihler yapılabilir.

Ukrayna Üniversiteleri Bölümleri

Ukrayna üniversite seçimleri yapılırken ünlü üniversiteler arasından seçimler yapılabilir. Bazı üniversitelerdeki bazı bölümler spesifik hale gelmiştir. Özellikle bu popüler bölümler akademik anlamda kendini kanıtlamış seçeneklerdir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

* Tıp, Eczacılık ve Diş hekimliği alanında en çok tercih edilen üniversite Kharkiv Karazin Üniversitesi

* Uçak ve Bilgisayar mühendisliği alanlarında en çok tercih edilen üniversite Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi

* Ekonomi ve işletme alanında ön plana çıkan Ukrayna Üniversitesi Kiev İşletme ve Ekonomi üniversitesi

* Denizcilik alanında ülkenin dünya çapında atanına üniversitesi Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi

Bu gibi pek çok alanda dünyaca popüler olmuş üniversiteler bulunur. Bu Ukrayna üniversiteleri giriş için sadece lise diploması yeterli olacaktır.

Ukrayna Üniversiteleri YÖK Denkliği

Ukrayna üniversite başvurusu yapmak isteyen Türk öğrenciler için en önemli sorun bu alandaki denklik sorunudur. YÖK tarafından ülke çapında pek çok üniversitenin tanınırlığı bulunur. Bu da öğrencilerin denklik konusunda çok fazla sorun yaşamadan kariyer planlamaları yapmalarına olanak tanıyor. Özellikle Ukrayna üniversiteleri YÖK denkliği alabilecekleri seçimler yaparak kariyer planlamalarını daha garanti altına alabilirler. YÖK dışında genel olarak sağlanan diplomalar mavi diploma özeliği taşır. Avrupa Birliği ülkelerinde Ukrayna üniversiteleri diplomaları geçerli olur. İngilizce eğitimi alabileceğiniz bölümlerde bulunmakta ve bu alanda pratik yapma imkanı elde edebileceğiniz bir ülkede eğitimler alarak daha profesyonel bir şekilde eğitimlerinizi tamamlama imkanı elde edebilirsiniz.

 SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz