Ukrayna Üniversite Fiyatları

Ukrayna Üniversite Fiyatları

Ukrayna üniversite fiyatları aynı kalitede Avrupa’da eğitimler veren pek çok okula göre daha ekonomik aralıklarda yer alır. En çok tercih edilen bölümlerin başında Tıp, eczacılık, diş hekimliği ve mühendislik seçenekleri gelir. Bu bölümlerde fiyat aralıkları daha yüksek olabilir. Genel anlamda seçilen şehir, üniversite ve bölüme göre Ukrayna’daki üniversite fiyatları değişmektedir. En ekonomik üniversitelerden biri Odessa Üniversitesi olmaktadır. Ortalama 1500 ile 4500 dolar arasında üniversite de eğitimler almak mümkündür. Kharkiv Ukrayna Üniversitesi de ekonomik yükseköğretim seçimleri arasında yer alır. En yüksek fiyat İngilizce Tıp bölümünde olmakta ve 3500 dolara eğitim almak mümkün olmaktadır.

En Ekonomik Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna üniversite fiyatları araştırmaları yaparken Kiev şehrinde pek çok ekonomik fiyatlarda üniversite bulunabilir. Ortalama 1500 dolar ile 3000 dolar arasında fiyatlarda yükseköğrenim imkanı elde edilebilir. Toplamda 300’den fazla üniversitenin bulunduğu ülke tüm Avrupa Birliği tarafından tanınan bir yüksek öğretim kalitesine sahiptir. Bunlarda 90 adeti Ukrayna Üniversiteleri YÖK tanınırlığı bulunur. Ülkede her yıl artan bir yabancı öğrenci talebi bulunuyor. Yaklaşık 100 bin öğrenci yurt dışından eğitim almak için bu ülkeyi seçmektedir. Odessa, Kiev gibi şehirlerde ekonomik Ukrayna üniversiteleri bölümleri bulabilirsiniz. Öğrencilerin konaklama alanında maliyetleri ise 300- 600 dolar arasında olabiliyor. Sağlık bölümlerinde İngilizce eğitim dili tercih edildiğinde fiyat aralıkları daha yüksek olabiliyor. Halkın çoğunluğu Rusça konuştuğu için ülkede yükseköğrenimde Rusça eğitim dili de tercih edilebilir.

En Pahalı Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna üniversite fiyatları daha çok bölümler üzerinden farklılık gösterir. Eğitim kalitesi bakımından daha başarılı olan üniversitelerde de fiyat aralıkları daha yüksek olabiliyor. En yüksek fiyatlı Ukrayna eğitim ücretleri olan üniversitelerden biri Kiev Şevçenko Ulusal Üniversitesi olmaktadır. Ülkenin en iyi üniversitelerinde ilk on içerisinde yer alır. Başarılı üniversitelerde seçilen eğitim diline göre de fiyat aralıkları değişebiliyor. Ortalama 3000 ile 8000 dolar arasında daha başarılı üniversitelerde ve popüler bölümlerde eğitimler almak mümkün olabilir. Güncel Ukrayna üniversiteleri eğitim ücretleri için danışman firmalardan destek alınabilir. Karşılaştırmalar yaparak en uygun ve kaliteli eğitim veren üniversite seçilebilir.

 SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz