Ukrayna Üniversiteleri Hazırlık Fiyatlarına Neler Dahil

Ukrayna Üniversiteleri Hazırlık Fiyatlarına Neler Dahil

Ukrayna üniversiteleri hazırlık fiyatlarına neler dahil araştırmaları yapan öğrenciler bu fiyatlara bakarak kendi bütçelerine uygun seçimler yapabilmektedir. Ortalama üniversite fiyatları bakımından ülke de 1500 ile 4500 dolar aralığında fiyatlarda lisans yıllık ücretleri bulabilirsiniz.

Hazırlık eğitimi sürecinde ise Ukrayna üniversiteleri fiyatları tercih edilen eğitim diline göre farklı olabilir. Seçilen üniversite de hazırlık eğitimlerindeki fiyatları belirleyen kriterler arasında yer alır. Öğrencilerin eğitim bütçelerindeki önemli bir diğer kalem ise Ukrayna konaklama fiyatları olmaktadır. 500 ile 1500 dolar arasında yıllık konaklama ücretleri bulunur. Yurt imkanı elde eden öğrenciler daha uygun fiyatlarda konaklama imkanı elde edebilir. Bunlar dışında yaşam giderleri olarak 150 ile 250 dolar arasında masraflar olabilir.

Ukrayna Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

Ukrayna üniversiteleri hazırlık fiyatlarına neler dahil konusunda bir öğrencinin bu ülkede eğitim alırken ortalama masrafları 3600 ile 8500 dolar arasındadır. Fiyatlar seçilen üniversite, şehir ve bölüme bağlı olarak değişebilir. Genellikle danışman firmalar üzerinden destek alan öğrenciler için Üniversite hazırlık fiyatları paket halinde sunuluyor. Her şey dahil paketlerde ise rakamlar 3000 il 4500 dolar arasında olabiliyor. Alınan hizmetlere göre rakamlar değişebilir. Hazırlık paketlerinin dışında olarak öğrencilerin cep harçlıkları da olacaktır. Bunlar okul ulaşım, gıda ve cep harçlığı gibi giderlerdir. Bunlar dışında sağlanan Ukrayna eğitim hazırlık fiyatları pek çok Avrupa ülkesine göre daha makul aralıklarda yer alır.

Ukrayna Üniversite Hazırlık Paketi

Ukrayna üniversiteleri hazırlık fiyatlarına neler dahil araştırmalarında öğrencilere farklı imkanlar sunuluyor. Ortalama eğitim ve yaşam maliyetleri 3500 ile 8500  arasında değişirken, sunulan paket fiyatları ile daha ekonomik aralıklarda eğitim imkanları elde edilebilir. Öğrenciler için Ukrayna üniversiteleri her şey dahil paketlerde şu hizmetler bulunabilir:
* 1 akademik yıl hazırlık eğitim ücreti
* 1 yıllık devlet yurdu konaklaması
* Başvuru evrakları noter işlemleri ve tercümeleri
* Okul kabul mektubu başvurusu ve başvuru ücreti
* Vize harç ücretlerinin ödenmesi
* Vize takip işlemleri
* 1 yıllık oturum izni ve bir yıllık sağlık sigortası
* Gidiş uçak bileti ve havaalanı karşılama
* Yurda yerleştirme ve okula kayıt işlemleri
* Öğrenciler Ukrayna Üniversiteleri için hazırlık eğitimleri boyunca da danışmanlık hizmeti alabiliyor.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz