Ukrayna Üniversiteleri YÖK Denkliği ve Sınavsız Kayıt

Ukrayna Üniversiteleri YÖK Denkliği ve Sınavsız Kayıt

YÖK Denkliği olan Ukrayna Üniversiteleri

Ukrayna üniversiteleri içerisinde dünya sıralamasında ilk 1000 üniversite içerisinde yer alan ve temsilciliklerini yaptığımız üniversitelerde, lisans programlarına sınavsız bir şekilde YGS/LYS veya muadil sınav şartları aranmaksızın sadece lise diplomanız ile kayıt olabilir, eğitiminiz sonunda lisans diplomaızın YÖK denklik işlemlerine başlayabilirsiniz.

Ukrayna Üniversiteleri Dünya Sıralaması 2019 kapsamında ilk 1000 üniversite içinde yer alan Ukrayna Üniversitelerini aşağıda belirtilen kurumların sitelerinden inceleyebilirsiniz:

Academic Ranking of World Universities (ARWU)
CWTS Leiden Ranking Academic Ranking,
QS World University Rankings,
Times Higher Education (THE) World University Ranking,
University Ranking by Academic Performance (URAP)

QS World University Rankings® ve World University Rankings® 2019 – 2020 Dünya sıralamasına göre Ukrayna’da, Dünyanın en iyi üniversiteleri arasına giren ve PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlığı olarak temsilciliklerini yaptığımız Ukrayna Üniversiteleri aşağıdadır:

481. Sırada V.N. Karazin Kharkiv (Harkov) Ulusal Üniversitesi
531-540. Sıralarda  Taras Shevchenko National University of Kyiv
601-650. Sıralarda National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”
701-750. Sıralarda National Technical University “Kharkiv Polytechnic Institute”
751-800. Sıralarda Lviv Polytechnic National University
751-800. Sıralarda Sumy State University

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak üstün kalitede rehberlik hizmetimiz ile siz değerli öğrencilerimiz de Ukrayna’da Üniversite eğitimi almanın avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz.
 

Ukrayna'da Sınavsız Üniversite
LYS'yi Kazanamadım Diye Üzülmenize Gerek Yok! Sadece Lise Diplomanız ile Sınava Girmeden İstediğiniz Bölümü Ukrayna Üniversitelerinde Çok Ekonomik Fiyatlarla Okuyun!

Ukrayna üniversite eğitimi için son yıllarda en çok tercih edilen ülkelerden biri olmuştur. Ukrayna üniversiteleri Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilmekte, mezunlarına Mavi Diploma vermekte ve eğitim kaliteleri kabul görmektedir. Son yıllarda gelişen ülkeler arasındaki ilişkiler sayesinde YÖK, Ukrayna üniversitelerinin diplomalarını tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Önde gelen üniversitelere ve akademik kadrolarına sahip olan Ukrayna, bu geleneği ve mirası günümüzde de sürdürmektedir. Ukrayna üniversitelerindeki kademik kadrolar, üniversitelerin başarıları, buluşları ve potansiyelleri ile dünyaca ün yapmış olan Ukrayna üniversiteleri günümüzde dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi üniversite eğitimi almaya çekiyor.

Ukrayna'da eğitim almak Türkiye'den çok daha ekonomik!

Bu kadar kaliteli bir akademik potansiyeli çok ekonomik eğitim ve yaşam maliyetleriyle dünyaya açan Ukrayna'da eğitim almak gerçekten de çok ekonomik. Ukrayna'da hem eğitim, hem konaklama, hem de sosyal masraflar, ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabilecekleri seviyede olup, Türkiye'den bile daha ekonomiktir. Ukrayna'da üniversitelerin büyük bir bölümünde okul harcı ve yurt dahil toplam yıllık maliyet ortalama 2200 - 3300 USD arasında değişmektedir.

LYS derdine son! Lise diplomanızla kayıt olun ve Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okuyun!

Üniversite sınavını kazanamamaktan korkmanıza artık gerek yok. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlığı, Ukrayna üniversitelerinde istediğiniz bölümü okumanız için mükemmel bir destek sağlıyor. Ukrayna'da üniversite eğitimi için sınav şartı aranmıyor. İlk yıl hazırlık eğitiminin ardından istediğiniz üniversitede, dilediğiniz bölümü okuyabilecek, üniversite mezunu olmanın gururunu siz de yaşayabileceksiniz. Dil seviyenizin yeterli olduğunu düşünüyorsanız ve bunu üniversite bünyesinde gerçekleşecek mülakatta kanıtlarsanız doğrudan bölüme de başlayabilirsiniz.

Ukrayna'dan alınan üniversite diplomaları hem Avrupa Birliğinde hem de Türkiye'de tanınmaktadır! Diplomanıza kolaylıkla YÖK denkliği alabilirsiniz! Ukrayna'da Sınavsız Üniversite fırsatlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçin!

Avrupa ülkelerinde üniversiteler arası tanınma, işbirliği ve öğrenci değişimini mümkün kılan Bologna anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri olan Ukrayna'da alacağınız diplomalar tüm Avrupa'da geçerlidir. Bologna anlaşmasını Türkiye de imzaladığı için diplomanız Türkiye'de de geçerli olacaktır. Türkiye ve Ukrayna arasında gelişen ikili ilişkiler sonucunda YÖK, Ukrayna üniversitelerinin diplomalarını tanımakta ve diplomalarına denklik vermektedir.

Hem üniversite mezunu olun hem de Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dillerini öğrenerek donanımlı hale gelin!

Ukrayna'da eğitiminizi dilerseniz Ukraynaca dilerseniz Rusça ya da İngilizce olarak alabilirsiniz. Özellikle günlük yaşamda birbirine çok yakın olan Rusça ve Ukrayna dilleri aktif olarak kullanıldığından, Ukrayna'da eğitim alan öğrenciler bu iki dile de hakim olarak mezun olmakta ve Türkiye'de bu özellikleri ile büyük avantaj elde etmektedir.

Ukrayna'da Sınavsız Üniversite fırsatlarından yararlanmak için bize ulaşın ve kayıt tarihlerini kaçırmayın! Ukrayna üniversitelerinde eğitim dili Ukraynaca, Rusça ve İngilizcedir. Ukraynaca dili Türk öğrenciler tarafından rağbet görmemektedir. Bunun başlıca sebebi Rusça dilinin, Ukraynaca diline göre çok daha yaygın olmasıdır. Ayrıca bazı üniversitelerin bazı bölümlerinde İngilizce eğitim de mevcuttur. Ancak İngilizce eğitim seviyesi Rusça veya Ukraynaca kadar iyi olmayan Ukrayna üniversitelerinde İngilizce bölümler çok sık tercih edilmemektedir. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlığı olarak bizlerin sizler için tavsiyesi eğitim dilinizi Rusça seçmenizdir.

Ukrayna üniversitelerinde lisans eğitimi almak için lise diploması yeterlidir. Hazırlık eğitimini tamamlayan öğrenciler istedikleri bölüme kayıt yaptırabilir. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlığı öğrencilerin Ukrayna'da bulundukları süre boyunca kendilerine sürekli destek vermektedir.

Ukrayna’nın Kiev dışındaki şehirlerinde yaşam maliyetleri aylık ortalama 150-250 dolar arasındadır. Bu fiyata dahil olanlar yeme-içme, ulaşım vb. temel ihtiyaçlardır. Öğrencilerin ekstra yapacağı harcamalar için bu fiyatın üzerine bütçe eklemesi önerilir. Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

 

TÜM UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz