Ukrayna Üniversitelerinde Yurt Olanakları

Ukrayna Üniversitelerinde Yurt Olanakları

Ukrayna'da hemen hemen tüm üniversitelerin kendine ait yurtları mecvuttur. Yabancı öğrenciler çok ekonomik fiyatlarla bu yurtlarda  kalabilmektedir. Yurtlar çok ucuz olmasına rağmen fiziki şartları yeterli değildir. Yurtlar iki kısımdan oluşmaktadır. Birincisi her odada tuvalet ve banyo mevcuttur. Sadece mutfak ortak kullanımdadır. İkincisi her koridorun sonunda ortak kullanım tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Yurtlar 2-3 kişiliktir. Yurt odalarında yatak, elbise dolabı, masa, sandalye ve kayıt yaptıran öğrenciye geri iade şartı ile çarşaf, yastık, battaniye ve perde verilmektedir. Öğrenciler odadan kendileri sorumludur. Öğrenci istediği taktirde odasında düzenleme yapabilir, odasını boyayabilir veya mobilya alabilir. Koridor ve mutfak temizliği görevliler tarafından yapılmaktadır. Yurtlarda gece 11'den sabah 6'ya kadar giriş-çıkış yasaktır. Öğrencilere yurt kartı ilk gün verilmektedir. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlığı öğrenciler için en uygun yurdu bulup odalarının düzenlenmesine kadar her türlü yardımı yapmaktadır.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlığı olarak üstün kalitede rehberlik hizmetimiz ile siz değerli öğrencilerimiz de Ukrayna’da Üniversite eğitimi almanın avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Ukrayna Üniversite Danışmanlığı, yurt dışında sınavsız üniversite fırsatlarını değerlendirmek isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri olan Ukrayna'da, hem uygun yaşam maliyetleri hem de kaliteli eğitim veren üniversitelere kayıt olmalarını kolaylaştırmaktır. Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlığı kapsamında bizler, son yıllarda popülerliğini giderek artıran ve ülkemizde denklik sorunu yaşanmayan Ukrayna üniversitelerinde eğitim almak isteyen öğrenciler için sadece üniversite kayıt işlemini değil aynı zamanda oturum izinleri, konaklamaların organize edilmesi, devlet sağlık sigortasının yaptırılması, öğrenci vizesinin alınması ve öğrencilerin Ukrayna'da hiç bir eksiklikleri kalmayacak şekilde tüm hizmetlerinin yerine getirilmesi için çalışmaktayız. Ukrayna’da üniversite eğitimi almak hem çok ekonomiktir hem de Ukrayna’da üniversite okurken yaşamsal masraflarınız çok düşüktür. Bu nedenle, Ukrayna üniversiteleri dünyanın dört bir yanından yabancı öğrencileri misafir ederken, Türkiye’den öğrencilerin de bu ülkeye olan ilgisi giderek artmaktadır. Üstelik PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, Ukrayna Üniversiteleri Danışmanlık Firması olarak anlaşmalı olduğumuz Ukrayna’daki üniversitelerin hepsi YÖK tarafından denklik verilmiş durumdadır veya diplomaları da YÖK tarafından tanınmaktadır.

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi Ukrayna Hakkında Kısa Bilgi
Başkent: Kiev
Resmi Dil: Ukraynaca
Para Birimi: Grivna
Nüfus: 45 Milyon
Yüz Ölçümü: 603 Bin KM2

Ukrayna, Sovyetler Birliği döneminin de etkisiyle Doğu Avrupa bölgesinin en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan ülkelerinden biridir. Oldukça köklü birçok eğitim kurumuna sahip olan ülke, bu sayede dünyanın dört bir yanından öğrencilerin öncelikli tercihi arasında yer almaktadır. Ukrayna’nın resmi dili Ukraynaca olsa da, üniversitelerin birçoğunda eğitim dili Rusça olarak belirlenmiştir. Ayrıca pek çok bölümde İngilizce eğitim de verilmektedir. Günlük kullanımda birbirine çok benzeyen bu iki dilden herhangi birini bilmeniz veya öğrenmeniz Ukrayna’da üniversite eğitimi almak için size yeterli olacaktır.

Ukrayna’da Üniversite Okumak, beraberinde birçok avantajı da getirmektedir. Birçok alanda geçerliliği olan Rusça dilini öğrenmenin yanı sıra Ukrayna üniversitelerinden mezun olduktan sonra alacağınız diploma ile oldukça farklı coğrafyalarda kariyer fırsatlarını değerlendirme şansı bulabilirsiniz.
 

TÜM UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELE

 SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz