Ukrayna'da Tıp Okumak

Ukrayna'da Tıp Okumak

Ukrayna’da Tıp okumak her genç öğrenci adayının hayalidir. Ülkede bulunan üniversitelerin tıp bölümleri incelendiği zaman Ukrayna üniversiteleri her öğrencinin pratik eğitim olanaklarından yararlanmasına destek olmakta, derslik ortamında aldığı bilgileri laboratuvar ve hastane ortamında tecrübe etmeleri ve neden sonuç ilişkisine cevap bulmaları sağlanmaktadır. Tıp alanında yapılan birçok başarılı gelişmeye de ev sahipliği yapan Ukrayna Üniversiteleri, geleceğin en başarılı tıp bireylerini yetiştirmek için bilimsel tüm gelişmeleri yakından takip etmekte ve öğrencinin bu gelişmeleri benimsemesine yardımcı olmaktadır.

Ukrayna üniversiteleri incelendiğinde hem fiziki şartların hem de kurum yönetimlerinin nitelikli üniversite eğitimi almak için son derece uygun olduğu rahatlıkla söylenebilmektedir. Ukrayna’da bulunan üniversite kampüslerinin büyük bir bölümü teknolojiye uyumlu, modern ve çağımızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek eğitim kurumları olmaktadır. Bilgisayar uygulamalarının en güncel şekilde kullanıldığı Ukrayna üniversitelerindeki derslikler ve sınıflar, son teknolojiyi barındıran laboratuvar ve atölyeler kadar, öğrencilerin kaynak ihtiyacına cevap verebilecek bilgisayar donanımlı kütüphaneler ile de eğitim hizmetini sunmaktadır.

Ukrayna Üniversitesi Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümlerini okumaksa, PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile ideallerinize çok yakınsınız. Ukrayna Üniversiteleri bünyesinde sınavsız, YÖK tanınırlığı olan bir üniversite eğitimi alabilir, eylül ayında üniversiteli olabilirsiniz!

Gelecekte doktor, diş hekimi ya da eczacı olmak istiyor fakat sınav engelleri nedeniyle ideallerinizden vazgeçmek zorunda kalıyorsanız size mükemmel bir teklifimiz var Ukrayna‘da tıp eğitimini LYS  sınavında başarılı olmak zorunda olmaksızın alabilirsiniz. Lise diplomanızla kayıt olup, YÖK tanınırlığı olan bir üniversitede eğitim alarak idealinize ulaşmak sizin elinizde. İhtiyacınız olan tüm desteği biz size veriyoruz! Dilerseniz hemen işlemlerinize başlayarak Eylül ayında Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Fizyoterapi ve Halk Sağlığı bölümlerinde eğitime başlayabilirsiniz.

 

Ukrayna’da Tıp Okumak

Tıp fakültelerinin ileri teknolojisi ve bilime verilen önemin en üst seviyede görüldüğü Ukrayna’da tıp eğitimi almak gelecek için mükemmel bir adımdır. Ukrayna’da tıp eğitimi alarak hem hayat hem de yaşam kalitenizi yükseltebilir, geleceğinizi garantiye alabilirsiniz. Ukrayna üniversitelerinde alacağınız tıp eğitimi ile kendinizi çok daha verimli ve ileriye dönük bir çalışmanın içerisinde bulacaksınız. Ukrayna’da Tıp Eğitimi alabileceğiniz ve temsilcisi olduğumuz üniversiteler:

Harkov Karazin Üni̇versi̇tesi̇
Kiev Bogomolets Tıp Üniversitesi
Odessa Tıp Üniversitesi
Taras Shevchenko Üniversitesi
Dnipropetrovsk Devlet Tıp Akademi̇si̇
Krım Devlet Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Kiev Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Vinnitsya Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Zaporozhye Devlet Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Lugansk Devlet Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Donetsk Devlet Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Lviv Ulusal Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Ivano Frankivsk Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Ternobi̇l Devlet Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Bukovinian Devlet Tıp Üni̇versi̇tesi̇
Sumy Devlet Üni̇versi̇tesi̇

Ukrayna’da Tıp Eğitimi Aldığınızda Elde Edeceğiniz Avantajlar:

⭐ İdeallerinize ulaşmak tamamen sizin elinize olacak. Sınav engelleri yüzünden istemediğiniz bir bölümü seçmek zorunda kalmayacaksınız.

⭐ Uluslararası bir ortamda eğitim alıp, yaşayacak ve İngilizcenizi aktif olarak kullanacaksınız.

⭐ Türkiye’deki eğitim ve yaşam maliyetlerinden daha azı ile okumak istediğiniz bölümü seçenek ve YÖK denkliğine sahip olduğu gibi tüm Avrupa’da da geçerli bir diplomaya sahip olarak mesleğinizi icra edebileceksiniz. 

Ukrayna Tıp Eğitimi Diploma Denkliği

Ukrayna Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır ve diploma denkliği YÖK tarafından verilmektedir. Ukrayna’da Tıp Fakültesi’ne kayıt olmak ve Ukrayna’da Tıp okumak almak için herhangi bir puan şartı aranmamaktadır. Ukrayna Tıp okumak için taban puanları uygulaması yoktur. Lise Mezunu olmak ve lise diplomasına sahip olmak yeterlidir.

 

 

Ukrayna'da Tıp Okumak, diş hekimliği, eczacılık alanlarında eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettikleri ülkelerden biri olan Ukrayna aynı zamanda günümüz koşullarında en aktif ve hızla gelişen ülkelerinden biridir. Odessa, Kiev ve Sumy Ukrayna’nın en önemli eğitim şehirleridir. Tıp için lisans eğitimi 6 yıl olup, üniversitelerin yıllık ortalama ücreti 3000 Dolardan başlamaktadır. Ukrayna’da bir öğrencinin, konaklama ve sosyal giderleri için aylık yaklaşık 250-400 dolar civarında masrafı olmaktadır. 

Ukrayna'da Tıp Okumak, diş hekimliği ya da eczacılık gibi bölümleri okumaya karar vermeden önce mutlaka kendinizi ve yeterliliğinizi doğru biçimde değerlendirmelisiniz. Üniversiteye girmek değil, bitirip mezun olabilmek önemlidir.

Ukrayna’da Tıp Okumak– Ukrayna Üniversiteleri Kayıt ve Başvuru Tarihleri

Ukrayna’da Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü  için tüm dünyadan yoğun talep olması ve üniversitelerin tıp fakültelerinde oldukça sınırlı kontenjan olduğundan kararınızı hızlı biçimde vermeli ve size en uygun üniversiteye başvurunuzu zaman geçirmeden yapmalısınız.

Ukrayna Üniversitelerinde Tıp Eğitiminizi İngilizce veya Rusça alabilirsiniz.

Ukrayna Öğrenci Vizesi İşlemleri

Üniversiteye giriş kaydının onaylanmasından sonra, vizeniz için belgeleri hazırlamaktayız. Vize başvuru işleminin öncesinde aşağıdaki belgeler gereklidir:

Evrakların  tercümesi
Sağlık sigortasının yaptırılması
Bütün belgelerin noter tasdikleri ve apostilli formatlarının hazırlanması

 

 

Bu belgeler, öğrenci vizesi için gerekli olacaktır:

Doğru ve Eksiksiz bir şekilde doldurulmuş Vize Başvuru Formu (tarafımızdan hazırlanmaktadır)
Pasaport orijinali (En az 1 yıl süreyle geçerli)
Lise diploması
HIV/AIDS olmadığını teyit eden sağlık raporu.
Genel Sağlık Raporu
3.5 * 4.5. boyutlu sekiz adet biyometrik fotoğraf
Federal Göç İdaresi tarafından verilmiş Ukrayna Devlet Üniversitesinin davetnamesi.

 

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz, üniversiteye başvuru sürecinin  tamamınında mümkün olduğu kadar her adımında yanınızda olmaktayız ve birinci dereceden destek sağlamaktayız.  Bütün ana adımlar tamamlandıktan sonra, hayatınızdaki bu önemli adımda firmamız, öğrencilerin gelecekteki kariyerleri için büyük bir deneyim elde etmesi,ilham kazanması için elinden geleni yapmaktadır. Biz, büyük ailemizin bir üyesi olan her bir öğrencimize çok dikkat ediyoruz ve bütün gerekli desteği sağlıyoruz. Rahatlığı için öğrenciler gruplar halinde üniversitelere gönderilmekte ve danışmanlarımız kendilerine eşlik etmektedir.

Ukrayna oturum izni, Ukrayna Öğrenci Vizesi ve aklınıza takılan tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


UKRAYNA ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELESİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz