Universite Yurtdışında Okumak

Universite Yurtdışında Okumak

Üniversite yurtdışında okumak isteyen öğrenciler bütçelerine ve ilgi alanlarına göre bölümler ve üniversiteler seçebiliyor. Üniversite eğitimi için en popüler ülkeler arasında Amerika, İngiltere, Kanada ve Almanya gibi alternatifler bulunuyor.

Bu ülkelerde hem devlet hem de özel üniversiteler içerisinde öğrenciler seçimler yapabiliyor. Ülkeden ülkeye yurtdışı üniversite başvuru şartları değişebiliyor. Öğrenciler herhangi bir sınav baskısı olmadan üniversite bölümleri seçebiliyor. Üniversitelere girebilmek için öğrencilerin öğrenim hayatları boyunca aldıkları notlara, katıldıkları sosyal projelere, not ortalamalarına, gönüllük hizmetlerine, geliştirdikleri beceri ve yetenekler baz alınır.  En önemli yurtdışı üniversite eğitimi avantajı dil gelişimidir. Dili kültürü ile birlikte konuşulduğu ülkede öğrenmek çok daha kalıcı olacaktır.

Yurtdışı Üniversite Eğitim Sistemi ve Süresi

Üniversite yurtdışında okumak isteyen öğrenciler farklı ülkelerde pek çok alternatif program içerisinde seçimler yapabilirler. Genellikle lisan programları 3- 4 yıl olabiliyor. Kanada ve Amerika gibi ülkelerde 4 yıl ola lisans programları Avrupa genelinde 3 yıllık olabiliyor. Mühendislik bölümlerinde genellikle 4 yıllık programlar bulunuyor. Mimarlık yurtdışı eğitimi 5 yıl olurken diş hekimliği ve eczacılık gibi bölümlerde de lisans bölümleri 5 yıl olarak uygulanmaktadır. Tıp eğitimlerinde ise 6 yıl olan lisans eğitimleri Kanada ve Amerika’da üniversite değişimleri ile 8 yılı bulabiliyor. Öğrenciler yurtdışı üniversiteleri içerisinde eğitim almak için belirli bir dil yeterliliğine sahip olmalı ve bölümleri ile ilgili bazı temel dersleri almış olmalıdırlar.

Yurtdışı En İyi Üniversite Sıralamaları

Üniversite yurtdışında okumak için en başarılı üniversiteler arasından seçimler yapılabilir. Dünyanın en iyi üniversiteleri listelerinde ilk 1000 içerisinde yer alan üniversiteler her ülkede diploma denkliği alır. Dünya sıralamalarında en iyi yurtdışı üniversiteleri içerisinde Oxford her yıl birinci oluyor. Ardından Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü, Stanford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Harvard Üniversitesi gibi dünyaca popülaritesi bulunan diğer üniversiteler gelir. Dünya sıralamalarında ilk bin içerisinde yer alan yurtdışı üniversite programları farklı üniversiteler ile anlaşmaları bulunabiliyor. Öğrenciler bu kapsamda oldukça geniş imkanlar da elde edebiliyor. Bütçe, ilgi alanı ve ülke seçimi ile yurtdışındaki en uygun lisans programını tercih edebilirsiniz. Bu konuda danışman firmalardan destekler alabilirsiniz.SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim


Yurtdışı Partnerlerimiz