Work and Study Malta

Work and Study Malta

Work and Study Malta programı, Malta’da bir dil okulunda İngilizce kurslarına katıldığınız zaman aynı zamanda çalışarak harçlığınızı da kazanabileceğiniz bir programdır. Bu programda önemli olan, Malta’da bir dil okuluna en az haftada 20 ders eğitim alacak şekilde kayıt olmanız ve kursunuza sürekli devam etmeniz gerektiğidir. Yani dil okulunuzdaki eğitimi bırakıp çalışmaya devam edebilmeniz veya kursunuza devamsızlık yaparak çalışmanız mümkün değildir.

Work and Study Malta programına katılım şartlarından bir diğeri de çalışma hakkınızın 12 haftalık bir kurs eğitiminin sonunda verilmesidir. Bunun anlamı Malta’ya gider gitmez çalışmaya başlamanızın mümkün olmadığıdır. 12 haftalık bir eğitimin (en az 90 günlük bir eğitim) ardından, 230 EUR’luk bir ücret karşılığı Çalışma ve Eğitim Vizesi başvurusunda bulunabilir. Çalışma izninin onaylanması yaklaşık 3-6 hafta kadar sürmektedir. Çalışma izniniz verildikten sonra size uygun bir işte çalışabilirsiniz.

Malta’da öğrenciler kendi işlerini kendileri bulmak zorundadır. Dil Okulları veya Yurtdışı Eğitim acentaları öğrencilere iş bulma konusunda yetkili değildir. Bu çalışma part-time bir çalışmadır (haftada 20 saat) ve öğrenciler genellikle ayda 500-750 EUR arası bir kazanç sağlayabilmektedir. Bu tutarlar Malta’da 1 aylık yaşam masraflarınızı karşılayabilmeniz için yeterlidir. Aynı zamanda iş ortamında İngilizce pratiği yaparak dil gelişiminizde de önemli aşamalar kat edebilirsiniz. Malta Work and Study ve Malta'da Çalışma İzni ile ilgili farklı bilgilerin de yer aldığı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken bir başka konu ise Work and Study Malta programından faydalanabilmek için 12 haftadan uzun süreli bir kursa kayıt olmanız gerektiğidir. 12 hafta veya altındaki kurslar için çalışma izni verilmemektedir. Öğrencilerin Malta’da bulunmalarının asıl amaçları dil eğitimleri olduğunu unutmamaları gerekir. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Malta Work and Study Malta dil okulları, Malta’da ucuz dil okulları, Malta dil okulu tavsiye, Malta dil okulu fiyatları 2020, Malta dil okulu indirimleri ve aklınıza gelen tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz. Deneyimli yurtdışı eğitim danışmanlarımız ihtiyacınız olan her konuda size destek verecektir.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Malta dil okullarının hepsi ile çalışmakta, öğrencilerinin hedef ve bütçelerine en uygun okulu seçme ve kayıt süreçlerinde öğrencilere yardımcı olmakta, konaklama organizasyonunu gerçekleştirmekte, vize danışmanlığı vermekte ve tüm süreci öğrenci ile birlikte yürütmektedir.

 SİZİ ARAYALIMBize Ulaşın!


Bize Ulaşın!

Whatsapp’dan Ulaşın !

Mesaj Atın

Sizi Bilgilendirelim

İletişim Formu

Yurtdışı Partnerlerimiz