Azerbaycan Üniversiteleri 1000 USD'den Başlayan Fiyatlarla

Azerbaycan Üniversiteleri 1000 USD'den Başlayan Fiyatlarla

Azerbaycan Politeknik (Teknik) Üniversitesi | Azerbaycan Türkcesi Hazırlık Eğitim Paketi 2000 USD |Konaklama dışında tüm hizmetler dahildir.  

1950 yılında kurulan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bologna kriterlerine uygun eğitim vermekte olan köklü ve prestijli bir üniversitedir. Üniversitede; 26 akademik alanda, 70 farklı uzmanlık programı için yaklaşık 6000 öğrenciye  eğitim verilmektedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesinin 700.000’den fazla akademik yayına sahip olan bir kütüphanesi vardır ve üniversitenin öğrencileri internet üzerinden bu içeriklere ulaşabilme olanağına sahiptir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi 2009 yılında YÖK tarafından tanınmıştır. Tanınırlığının olması nedeni ile özellikle Bilgisayar Mühendisliği alanında Türk öğrencilerden çok talep görmektedir. Üniversitenin eğitim kalitesinin yüksek olmasına karşın harç ücretleri çok düşüktür. Bakü yakınında bulunan üniversite kampüsü öğrencilerin kolay ulaşabildiği bir konumda yer almaktadır.

Eğitim dili Azerbaycan Türkçesidir. Tüm fakülteler ve bölümler için ilk yıl hazırlık eğitimi almak zorunludur. Hazırlık sınıfında eğitim Azerbaycan Türkçesi dilinde verilmektedir. Azerbaycan Politeknik (Teknik) Üniversitesi mezunları Denklik konusunda sıkıntı yaşamamaktadır ve üniversite müfredatı Türkiye Üniversitelerinin müfredatı ile birebir uymaktadır.


Azerbaycan Politeknik Bölümler ve Harç Ücretleri
 

 Bölümler

Senelik Lisans Ücreti

 Bilgisayar Mühendisliği

1250 $

 Makine Mühendisliği

1250 $

 Elektrik Mühendisliği

1250 $

 Ekoloji

1250 $

 Endüstri Mühendisliği

1250 $

 Sistem Mühendisliği

1250 $

 Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

1250 $

 Uluslarası Ticaret(Lojistil ve Taşımacılık)

1250 $

 

Konaklama/Yurt

Azerbaycan Teknik(Politeknik) Üniversitesinin kendi Yurdu bulunmamaktatır. Üniversiteye kayıt olanlar ya Azerbaycan Tıp Üniversitesinin yurduna yerleşmekte yada ev kiralamaktatırlar. Ev kiraları Üniversitenin lokasyonu merkezi bir yer olması nedeniyle İnkilab caddesinde 500 ile 600 Azerbaycan Manatı arasında değişmektetir. Ev kiralayan öğrencilerden emlakçılar 100de 20 komisyon taleb etmektetir.

Sumgayıt Devlet Üniversitesi
Azerbaycan Türkcesi Hazırlık Eğitim Paketi 2000 USD
| Konaklama hariç tüm hizmetler dahildir...

Sumgayıt Devlet Üniversitesi Azerbaycan’ın Sumgayıt şehrinde yer almaktadır. Sumgayıt şehri Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den 45 km uzakta yer almakta ve Azerbaycan’ın en önemli fabrika şehirlerinden biri konumunda bulunmaktadır. Üniversite, şehrin merkezinde konumlanmıştır ve tatil köylerine 3 km uzaklıktadır. Azerbaycan'da fabrikaların en çok bulunduğu şehir olmasına rağmen en temiz şehirlerinden biridir. Gelişmekte olan Sumgayıt Devlet Üniversitesi, öğrencilerine Erasmus programlarını da sunmaktadır. Üniversitenin 1 tane 3 katlı, 1 tane 2 katlı eğitim binası, 1 tane 3 katlı yurdu mevcuttur. Yurtlarda 1 ortak kullanımlı mutfak, mini halı saha, voleybol sahası mevcuttur ve yurt odaları 4 kişiliktir.

Sumgayıt Devlet Üniversitesi: Türkiye, İran, ABD, Rusya, İngiltere, Almanya, Fransa, Avusturya, Macaristan, İspanya, Yunanistan, Polonya, Ukrayna, İsrail, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan ve diğer uluslararası ülkelerin yükseköğretim kurumları ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde uluslararası işbirliği yürütmektedir. Buna ek olarak, SDU, Azerbaycan'daki British Council, UNICEF, RIIB ile de işbirliği yapmaktadır. Sumgayıt Devlet Üniversitesi uluslararası derneklere katılmakla birlikte Azerbaycan-Rus Üniversiteleri Birliği ve Hazar Devlet Üniversiteleri Derneği üyesidir. Sumgayıt Devlet Üniversitesine ulaşım sanıldığı kadar zor değildir ve Bakü’den her saat kişi başı 3.5 TL yolculuk ücreti ile dolmuşlar hareket etmektedir. Şehir merkezinden Üniversiteye ulaşım 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Sumgayıt Devlet Üniversitesinde eğitim dili Azerbaycan Türkçesidir ve Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Lisansa geçiş yapmaktadır. Sumgayıt Devlet Üniversitesi bölümleri arasında en çok tercih gören bölüm Makine Mühendisliğidir ve bunun en büyük nedeni Sumgayıt Üniversitesi bünyesinde bulunan bir çok fabrikanın Sumgayıt Devlet Üniversitesinde okuyan yerli ve yabancı öğrencilere staj yapma fırsatı tanımasıdır.
 

Konaklama/Yurt

Yurt ücretleri aylık 80 AZN (50 USD) civarında olmakla birlikye Sumgayıt şehrinde kiralar ucuz olduğundan ötürü öğrencilerin çoğu ev kiralamaktadır. PR Yurtdışı Eğitim danışmanları Yurt konaklama istemeyen öğrencilerine Azerbaycan'da ev kiralanması konusunda yardımcı olmakta ve ek ücret almamaktadır. Ancak ev kiralanırken emlakçılar kira ücretinin %20’lik kısmını almakta ve bu ücret PR Yurtdışı Eğitim tarafından karşılanmamaktadır.


Sumgayıt Devlet Üniversitesi Bölümler ve Harç Ücretleri
 

 Bölümler

Senelik Lisans Ücreti

 Matematik

1000 $

 Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

1100 $

 Elektrik Mühendisliği

1100 $

 Makine Mühendisliği

1100 $

 Termal(Isı) Mühendisliği

1100 $

 Bilgi Teknolojileri

1100 $

 Bilgisaray Bilimleri

1200 $

 İşletme

1200 $

 İşetme Yönetimi

1200 $

 Dünya Ekonomisi

1200 $

 Kimya Mühendisliği

1200 $

 Bioloji

1000 $

 Siyaset Bilimleri

1000 $

 Sosyoloji

1000 $

 İngilizce Öğretmenliği

1400 $

 Psikoloji

1200 $HAZIRLIK EĞİTİM PAKETLERİME NELER DAHİLDİR ?

 Akademik Yıl Hazırlık Eğitimi Ücreti
Devlet Yurdu adres bildirimi
1 Yıllık Oturum İzni
1 Yıllık Devlet Sağlık Sigortası
Evrakların Azerbaycan Türkçesine Tercümesi ve Noter Onay İşlemleri (6 Evrak)
Okul Kabul Mektubu Başvuru Harç Ücreti
Okul Kabul Mektubunun alınması
Okul Kayıt Ücretlerinin Tarafımızca Ödenmesi
Havalimanı Karşılama ve Okula/Yurda Transferler
Hazırlıkta başarılı olunması şartıyla Kurs Bitiminde Hazırlık Sertifikasının Alınması
Azerbaycan ve Türkiye Ofislerinde hazırlık süresince acil durum Danışmanlık hizmetiAzerbaycan Üniversitelerine kayıt için gerekli evraklar:

Pasaport
Lise diploması aslı (Apostilli)
Lise not dökümü aslı (Apostilli)
E-Devletden veya Nüfus Müdürlüğünden İkametgah Belgesi
Heyet Raporu (Apostilli)
Eliza Testi - HIV/AIDS (Apostilli)
8 adet vesikalık fotoğraf


Azerbaycan'da üniversitelerin eğitimi için vize gerekmemektedir. Türk öğrenciler, PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Azerbaycan üniversitelerine kayıt olduktan sonra biletlerini alarak, pasaportları ile birlikte direk Azerbaycan'a gidebilmektedir. Öğrencilerimiz Azerbaycan'daki üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımız ile oturum işlemlerini yaparak oturum kartlarını alabilmektedir.


DİĞER AZERBAYCAN ÜNİVERSİTELERİNİ İNCELE

SİZİ ARAYALIM
ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK ALIN
Yurtdışı Partnerlerimiz