Ücretsiz Danışmanlık

İngiltere Dil Okulları


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu

firat
Danışman
Fırat G.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

İngiltere Dil Okulları


ingiltere-dil-okullari-blog-sayfasi-32

İngiltere Dil Okulları, İngilizce’sini geliştirmek isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen eğitim merkezleri arasındadır. İngilizce’nin anavatanı olan İngiltere de öğrenciler tarafından dil eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında ilk sıralarda yer alır. İngiltere’de zincir dil okulları ve butik dil okullarındaki yüksek eğitim kalitesi ile günlük hayatta “İngiliz aksanının” duyularak öğrenilebileceği çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. Türkiye’ye yakın konumu, saat farkının az oluşu, Türk öğrencilerin İngiltere’yi seçmesini etkileyen faktörler arasındadır.

İngilizceyi anavatanında öğrenin!

İngiliz toplumu yabancı öğrencilere aşina olduğu için dil eğitimi için İngiltere’ye giden öğrenciler uyum süreçlerini çok rahat atlatmaktadır. İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin yasal çalışma izni bulunmamaktadır. Bu nedenle dil eğitimi için İngiltere’yi tercih edecek öğrencilerin yaşam masraflarını dikkatli şekilde ayarlamaları önemlidir. Yaşam giderleri şehre göre değişmekle birlikte eğitim, konaklama, yeme-içme, ulaşım ve diğer tüm kişisel giderler için aylık 1200 Sterlinlik bir bütçe ayırmanız önerilmektedir.

İngiltere dil okullarında fiyatları belirleyen kriterler seçeceğiniz dil okulunun konumu, eğitim kalitesi, dil okulunda verilen eğitimi destekleyici faaliyet ve etkinlikler, sosyal olanaklar, konaklama seçenekleri olmaktadır.

Aşağıda Örnek Fiyatlandırmaları Görebilirsiniz:

Londra – Malvern House
1 Ay Genel İngilizce Eğitimi (Haftada 15 Saat)
Öğleden sonra programı
1 Ay Aile Yanı konaklama
Ön Kayıt ücreti

Toplam 1099 GBP
%40 kurs indirimli fiyattır. Yaz dönemi yüksek sezon fiyatları dahil edilmemiştir.


Brighton – Interactive English Language School
1 Ay Genel İngilizce Eğitimi (Haftada 15 Saat)
Sabah programı
1 Ay Aile Yanı konaklama
Ön Kayıt ücreti

Toplam 1110 GBP
%25 kurs indirimli fiyattır. Yaz dönemi yüksek sezon fiyatları dahil edilmemiştir.


Cambridge – CES English
1 Ay Genel İngilizce Eğitimi (Haftada 15 Saat)
Sabah programı
1 Ay Aile Yanı konaklama
Ön Kayıt ücreti
Toplam 1463 GBP


Türkiye’de özel 2019 yılı boyunca geçerli fiyattır. Yaz dönemi yüksek sezon fiyatları dahil edilmemiştir. Öğrencilerin İngiltere’de dil eğitimi için en çok tercih ettikleri şehirler Londra, Cambridge, Oxford, Bournemouth, Brighton, Canterbury, Torquay, Bath, Manchester ve Liverpool’dur. Bu şehirlerin dışında, küçük nüfuslu kentlerde de öğrencilerin tercihlerine uygun dil okulları bulunmaktadır. İngiltere’de şehir içi ve şehir dışı ulaşım kolaydır. Brighton, Cambridge veya Manchester’da eğitim alan öğrencilerin hafta sonu Londra’ya gitmesi çok kolaydır.

İngiltere dil okulları bünyesinde eğitim alan öğrenciler için en çok tercih edilen konaklama tipi aile yanı konaklamadır. Aile yanı konaklama aynı zamanda en ekonomik konaklama seçeneğidir. Aile yanı konaklamalarda ailelerin hepsi İngiliz vatandaşıdır. Bu ailelerin öğrenci ağırlamaya uygunlukları yetkili merciler tarafından her ay düzenli olarak denetlenmektedir. Aile yanı konaklama seçeneğine ek olarak yurt konaklama ve öğrenci evleri de konaklama da tercih edilebilir.

İngiltere dil okulları için eğitimler minimum 2 hafta olmalıdır. Öğrencilerin İngiltere’deli dil eğitimi planlarını oluştururken 1 kurun ortalama 8 hafta sürdüğünü göz önünde bulundurmaları önemlidir (belirli okullarda her bir kur 10 hafta sürmektedir). Genel ve yoğun İngilizce programlarının yanı sıra, iş İngilizcesi, sınavlara hazırlık (IELTS, Cambridge sınavları), üniversite öncesi hazırlık eğitimi, Hukuk İngilizcesi, Finans İngilizcesi, Dış Ticaret İngilizcesi, mühendislik İngilizcesi, Tıp İngilizcesi ve medya üzerine özel dil eğitim programları için de eğitim alabilirsiniz. Dil eğitiminizi tamamladıktan sonra sertifika veya diploma programlarına katılabilir veya yüksek eğitim kaliteleriyle bilinen İngiliz üniversitelerinde lisans/yüksek lisans programlarına devam edebilirsiniz.

İngiltere dil okullarında yaz dönemi yüksek sezon bedeli (bazı okullarda konaklama fiyatı üzerine eklenir) bulunmaktadır. Buna ek olarak dil okullarında derslerde kullanılacak olan ders materyal bedeli, vize harç bedeli, uçak bileti, hava limanı transferi (isteğe bağlı) gibi masraflarınız da olacaktır. İngiltere’ye giderken yanınızda bulundurmanız gereken cep harçlığı bulunduğunuz şehre ve tercih edeceğiniz konaklama tipine göre farklılık gösterir.
Eğitim süreniz kısıtlı ise ve bu eğitim sürenizi maksimum verim alarak geçirmek isterseniz kısa süreli eğitimlerde haftada 25-30 saatlik yoğun programları tercih edebilirsiniz. Uzun süreli eğitimlerde ise haftada 15-20 saatlik Genel İngilizce/Standart İngilizce programlarını tercih edebilirsiniz. İngiltere’de bazı okulların öğleden sonra programları da vardır. Eğitim kalitesi ve kullanılan materyal bakımından sabah programıyla aynı olmakla birlikte öğleden sonra programları sabah programlarına göre %25-30 civarında daha ekonomiktir. İngiltere’deki okulların tamamına yakınında IELTS hazırlık ve İş İngilizcesi programları vardır ve bu dersleri seçmeli olarak alabilirsiniz.


PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak okul seçme aşamasından İngiltere’ye gidip dönene kadar yanınızdayız.

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kapsamında:

1.Bireysel analiz ve profesyonel danışmanlık ile uygun ülke, şehir, okul ve ders programı seçiminde yardımcı oluyoruz.
2. Öğrencilerimizi özel fiyatlar ve indirimlerden yararlandırıyoruz,
3. Okula kayıt işlemlerinizi yapıyoruz,
4. Vize işlemlerinizi profesyonellikle yürütüyor ve vize başvuru dosyanızı hazırlıyoruz
5. Vize başvurularınız için konsolosluğa sunmanız gereken evrakların yeminli tercümelerini ücretsiz şekilde yapıyoruz,
6. Konaklamanız belirttiğiniz kriterlere ve tercihlerinize göre istediğiniz şekilde ayarlıyoruz
7. Uygun fiyata uçak biletlerinizi organize ediyoruz,
8. En ince ayrıntısına kadar oryantasyonunuzu yapıyoruz,
9. Acil durum hattı ile 7/24 destek veriyoruz.


PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yurt dışında dil eğitimi ile ilgili araştırma yapmaya başladığınız noktadan, eğitiminizi tamamlayıp Türkiye’ye dönüş yaptığınız güne kadar yanınızdayız. Bu süreç boyunca, profesyonel ve tecrübeli danışmanlarımızla müşteri memnuniyeti odaklı olarak sunduğumuz tüm hizmetlerimiz ücretsizdir.

İngiltere dil okulları indirimli fiyatları ve özel fırsatları hakkında bilgi sahibi olmak ve ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle  iletişime geçebilirsiniz.

 

TÜM İNGİLTERE DİL OKULLARINI İNCELE

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu


soru-icon