Ücretsiz Danışmanlık

Harkov Karazin Üniversitesi Hazırlık Bölümü


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu

Pahlivan
Danışman
Pahlivan R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Harkov Karazin Üniversitesi Hazırlık Bölümü


karazin-universitesi-hazirlik-paketi-bilgi-blog-sayfasi

 

Harkov Karazin Üniversitesi’nde hazırlık bölümünde Rusça ve İngilizce eğitim verilmektedir. Öğrencinin hazırlık sonrasında eğitim almak için hangi dili tercih ediyorsa o dilin hazırlık eğitimi sayesinde ve iki ayrı dönemde verilen hazırlık eğitimi neticesinde öğrenci eğitimin aldığı dile vakıf olabilmekte ve yüksek öğretim için hazır hale gelmektedir.

Rusça eğitim verilen Harkov Karazin Üniversitesi 1956 yılından bu yana ülke dışından öğrenci kabul etmekte ve her gelen öğrenci ihtiyaç duyulması durumunda hazırlık eğitimine tabi tutularak verimli eğitim alabilmesinin yolu açılmaktadır. Ayrıca hazırlık sınıflarında verilen eğitimin teknoloji ortamında sunuluyor olması, öğrencinin eğitimini en verimli biçimde tamamlamasında etkili rol oynamaktadır.

Harkov Karazin Üniversitesi dünya üniversiteleri sıralamasında aldığı yerin hakkını fazlası ile vermekte, modern ve teknolojiye uyumlu eğitim programlarını sistemine dâhil ederek fen bilimleri gibi araştırma ve incelemeye yönelik bir dalda başarılara imza atmaktadır. Bunu neticesinde öğrenci dünya standartlarında eğitim hakkı kazanmakta ve bu hak sayesinde geleceğin bilim adamları arasında yer alma olasılığını yükseltmektedir.

Ukraynaca, Rusça veya İngilizce dilleri için Ukrayna Üniversitelerinde 1 yıl hazırlık eğitimi bulunmaktadır. Başlanacak olan bölümden önce alınacak olan bu eğitim sayesinde öğrenciler bölümlerine daha hızlı adapte olabilecektir. Bazı üniversitelerde hazırlık eğitimi sırasında bölüm dersleri de alınmaktadır. Ukrayna’da eğitim dili Rusça, Ukraynaca veya İngilizce olduğu için bu dilleri bilmeyen öğrenciler için hazırlık okumak oldukça büyük fayda sağlamaktadır. Bu dilleri bilenler de tekrar ve pekiştirmek amaçlı olarak hazırlık sınıfı okuyabilmektedir. Böylelikle öğrenciler bölüm derslerine daha hazırlıklı ve donanımlı şekilde başlayabilmektedir.

Harkov Karazin Üniversitesi Hazırlık Bölümü

Harkov Karazin Üniversitesi aydınlık yarınlar için ışık kaynağı olabilecek, nitelikli iş gücü ve bilim adamlarının eğitim aldığı eğitim kurumlarından birisidir. Kurumda eğitim almak için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Harkov Karazin Üniversitesi Hazırlık Bölümü kayıt için gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır:

Lise diploması aslı ve noter onaylı sureti (vilayet apostilli)
Pasaportun resimli bölüm fotokopisi (noter ve apostil mührü gereği yok)
En az 2 senelik süreli pasaport bitiş süresi
Sağlık raporu, resimli, sağlık müdürlüğü onaylı vilayet apostilli
Resimli, sağlık müdürlüğü onaylı vilayet apostilli eliza testi
Lise not dökümü, transkript, tüm dönemlerdeki yıl sonu notlarını gösteren vilayet makamından apostilli belge
Arka zemini beyaz olması şartı ile 7 Adet vesikalık resim
Vilayet makamından apostilli, nüfus müdürlüğünden alınacak doğum belgesi (Formül A)

 

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın vermiş olduğu üstün kalitede rehberlik hizmeti ile siz de Ukrayna’da Üniversite eğitimi almanın avantajlardan ve çok daha fazlasından faydalanabilirsiniz. Ukrayna’da Üniversite Danışmanlık, Harkov Karazin Üniversitesi Kayıt, Harkov Karazin Üniversitesi Hazırlık Bölümü, Harkov Karazin Üniversitesi Öğrenci Yaşam Masrafları, Ukrayna oturum izni, öğrenci vizesi ve aklınıza takılan tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

KARAZİN ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK PAKETİNİ İNCELE

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu


soru-icon