Ücretsiz Danışmanlık

Malta Dil Okulları


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu

İdil
Danışman
İdil E.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Malta Dil Okulları


malta-dil-okullari-blog-sayfasi-4

 

Masmavi denizi, ılıman iklimi, İngiliz kültürünü barındıran modern yaşam stili, cana yakın halkı ile resmi dili İngilizce olan Malta’da, Akdeniz’in gözbebeğinde İngilizce öğrenin!

Güzel iklimi, sahilleri ve tarihi dokusuyla Malta, Akdeniz’in ortasında, Sicilya Adası’nın hemen altında bulunan ve üç küçük adadan oluşan bir ülkedir. Malta’nın resmi dili İngilizce’dir. Bu nedenle günlük hayatınızda İngilizceyi anadili olarak konuşan yerli halkla bolca pratik yaparak dil eğitiminizden alacağını verimi en üst seviyeye çıkarırsınız. Eski bir İngiliz sömürgesi olması nedeniyle hem kültürel hem de yaşam biçimi olarak İngiliz tarzını yansıtan ada, aynı zamanda Avrupa’nın en popüler turistik merkezlerinden de biridir. Yılın büyük bölümünde yaz mevsiminin yaşanması adada sürekli uluslararası bir ortamın oluşmasını sağlamaktadır.

Malta 2008 yılında Avrupa Birliği’ne tam üye olmuştur. Bu nedenle Malta vizesiyle Avrupa’yı baştan başa gezebilme imkanınız da bulunmaktadır.

Malta’nın ülke gelirinin %97’si turizm geliridir ve haliyle yaz ayları hem çok kalabalık hem de sezon dışı zamanlara göre daha pahalı olmaktadır. Türk öğrenciler Malta dil okullarına özellikle yaz aylarında kısa süreli dil eğitimi için gitmektedir. Bu nedenle Eylül ile Haziran ayları arasındaki tarihler Malta’da dil eğitimi için daha ideal zamanlardır.

Türk öğrenciler için Malta’da yaşam bir Türk öğrenciler için İngilizce eğitimi alınan diğer ülkelerle karşılaştırıldığı zaman pahalı sayılmasa da Euro’nun TL karşısındaki değeri göz önünde bulundurulduğunda çok ucuz da değildir.

Malta dil okulları, hem eğitimi hem de tatili bir arada yaşayabileceğiniz en ideal tercihtir. Malta dil okulları İngilizce eğitimlerinin yanı sıra öğrencilere yat turları, kültürel geziler ve birçok eğlenceli aktiviteyi de sunmaktadır. Malta’da dil okulu programlarında İngilizcenizi geliştirirken tatilinizi de mükemmel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Nisan ve Ekim ayları arasında neredeyse her hafta sonu bir bölgede “feast” düzenlendiği için Malta bu dönemlerde daha da hareketli ve canlı bir ülke haline gelmektedir.

Kurs, konaklama ve yaşam maliyetleri bakımından diğer ülkelere kıyasla daha ekonomik olması, Türkiye’ye 2.5 saat uzaklıkta olması, haftanın her günü uçuş bulunması ve vize almanın kolaylığı Malta dil okullarının tercih edilme nedenleri arasındadır.

Malta’ya temel düzeyde İngilizce bilgisi ile gidilmesi önerilmemektedir. Bunun nedeni, Malta’nın İngilizce’nin sıfırdan öğrenilebileceği bir yerden ziyade mevcut İngilizcenizi bol pratik yaparak ve sosyalleşerek geliştirebileceğiniz bir bir ülkedir. Türkiye’de verilen İngilizce eğitimlerin yetersiz olması ve dili etkin biçimde kullanıma yönelik olmaması nedeniyle Malta’ya giden Türk öğrencilerin seviyeleri genellikle temel düzeyde olmaktadır. Bu da de dil okullarının Türk öğrencileri aynı seviyelerde bulundukları için aynı sınıfa yerleştirmelerine neden olmaktadır. Avrupalı öğrenciler Malta’yı orta seviye İngilizce’ye geldikten sonra dillerini geliştirmek için tercih etmektedir. Bundan ötürü diğer ülkelerdeki dil okullarında da olduğu gibi İngilizce seviyenizin en az B1 (orta) olması durumunda, sınıfınızda Türk öğrencilerden ziyade Avrupalı öğrenciler ile birlikte eğitim görürsünüz.

Malta’da dil okullarının önemli çoğu İngiltere merkezli dil eğitimi vermektedir. İngiltere’deki dil okullarına denk eğitim standartları sunulmakta ve öğretmenlerin büyük çoğunluğu İngiltere’den gelmektedir. Malta’da İngilizce eğitim veren dil okullarını FELTOM kuruluşu denetlemektedir. Bu kuruluş tarafından onaylı bir dil okulunda İngilizce eğitim almayı tercih etmeniz durumunda eğitim ve konaklama standartlarınız iyi olacaktır.

Malta aynı zamanda İngiltere’de bulunan İngiliz dil okullarının şubelerine de ev sahipliği yapmakta ve ülkede İngiliz eğitim sistemi uygulanmaktadır. Buna rağmen, Malta’da dil eğitiminin maliyeti İngiltere’de alınan dil eğitimine kıyasla daha ekonomiktir. Yaz aylarında Malta dil okullarındaki konaklama maliyetleri tüm diğer ülkelerde olduğu gibi biraz daha yükselmektedir. Bununla birlikte olarak Malta genel olarak İngilizce eğitimini ekonomik olarak almak isteyenler için iyi bir seçenektir.

Malta dil okulları, kendilerine ait olan otel veya öğrenci yurtlarıyla konaklama konusunda öğrencilere seçenekler sunmaktadır. Malta’da en çok tercih edilen konaklama seçeneği, öğrenci yurtları, oteller ve apart daireler olmaktadır. Bu seçeneklerin öğrencilerin tercihlerinize göre şekillenir. Ayrıca, Malta dil okulları öğrencilere aile yanı konaklama seçenekleri de sunmaktadır.

Kayıt için gereken evraklar

Başvuru Ücreti : Başvuru ücretleri okullara göre değişkenlik göstermektedir.

Kayıt Sözleşmesi: Sözleşmeyi danışmanlarımız ile birlikte veya onların yardımıyla doldurabilirsiniz.

Pasaport Bilgi Sayfası: Pasaportunuzun kişisel bilgilerinin yer aldığı sayfa.


Yurtdışında Konaklama

Öğrencilerimizin talep, tercih ve hassasiyetlerini dikkate alarak, partner okullarımızla birlikte içinde konaklama seçenekleri sunuyoruz. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere sunulan konaklama tipleri aşağıdaki gibidir:

Öğrenci Yurtları

⭐ Aile Yanı Konaklama

⭐ Paylaşımlı Öğrenci Evleri

⭐ Otel

⭐ Bireye Özel Ev Kiralama

⭐Öğrenci Yurtları (Student Residence)
 

Bir çok dil okulu öğrencilerine yurtta konaklama imkanı sunmaktadır. Yurtta konaklama modeli, bir üniversite kampüsünde ya da özel bir yurtta olabilir. Yine bu sistemde de tam pansiyon, yarım pansiyon ya da oda-kahvaltı seçeneklerini tercih edilebilir. Tek kişilik odalarda, ya da 2, 3 ve daha çok kişilik odalarda konaklamayı tercih edebilirsiniz. Bu çeşitlilik, yurt fiyatlarının da çeşitli olmasını sağlar. Yurtta konaklama tercih ediyorsanız, gideceğiniz lokasyonda bulunma tarihlerinizi de göz önünde bulundurarak boş oda müsaitliğinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Yılın belli dönemlerinde yurt konaklaması bulmakta zorlanabilirsiniz.
 

Aile Yanı Konaklama (Homestay)

Yurtdışında eğitim için en çok tercih edilen, en ekonomik ve verimli konaklama modelidir. Bu konaklama modelinde, ev sahipleri kullanmadıkları boş odalarını öğrencilere kiralamaktadır. Bu aileler güvenlik soruşturmaları yapılmış ve kayıt altına alınmış aileler olup, bu işi profesyonel olarak yapmaktadır. Aile yanı konaklama seçeneğinde tek kişi ya da çift kişilik odalarda genellikle yarım pansiyon konaklama yapılır. Aile belirli saatlerse kahvaltı ve akşam yemeği servisi yapar. Öğünlerin hazırlanmasında öğrencinin önceden belirteceği dini hassasiyet, diyet ya da sağlık uygulamalarına özen gösterilir. Öğünler de dahil olduğundan aile yanı konaklama ekonomik olarak da en uygun seçeneklerden biridir. Yurtdışında dil eğitimi alan öğrencileri büyük bölümü aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmektedir.
 

Paylaşımlı Öğrenci Evleri (Student Apartments)

Bazı okulların sağlayabildiği bu konaklama modelinde bir evin odaları farklı öğrencilere paylaştırılır. Mutfak, banyo ve salon öğrencilerin ortak kullanım alanlarıdır. Konaklayan kişi sayısı dairenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Genellikle odalarda bir ya da iki öğrenci konaklar. Bu modelde ücrete yemek dahil değildir. Öğrenciler kendi yemeklerini kendileri hazırlarlar.

Otel Konaklama

Eğitim alacağınız lokasyon, turistik bir bölge ise (Malta, Madrid, Paris vb.) size önerilecek alternatif bir konaklama modeli de otel konaklamadır. Bu tip bölgelerde dil okulları otellerle sezonluk anlaşarak öğrencilerine uygun konaklama seçenekleri sağlamaktadır. Tek ya da çift kişilik konaklamaların mümküb olduğu gibi yarım pansiyon ya da oda-kahvaltı şeklinde konaklama da mümkündür.
 

Bireysel Ev Kiralama (Private apartment)

Birçok dil okulumuzda talep etmeniz durumunda size özel bir daire tahsis etmektedir. Maliyetlerin daha yüksek olduğu bu konaklama modelinde ihtiyaç ve tercihlerinize uygun bir daire size tahsis edilmekte ve tek başınıza kullanımınıza sunulmaktadır.

Sezonlara göre konaklama maliyetlerinde farklılık olabilir. Size en uygun konaklama modelinin belirlenmesi için bir PR Danışmanı ile görüşebilir ve tercihlerinizi birlikte değerlendirebilirsiniz.


Malta Vizesi

Malta için iki tip vize verilmektedir. 90 güne kadarki kısa süreli vize başvurularında tüm Avrupa ülkelerine verilen Schengen vizesi verilmektedir. 90 günden daha uzun süreler için ise D Tipi Malta Vizesi verilmektedir. Her iki vizeyle de Malta’dan Avrupa’ya seyahat edebilirsiniz. Malta’ya vize başvurusunda bulunan kişiler bizzat başvuruya gelmek zorundadır. Malta için Vize Başvuruları, İstanbul Harbiye, İstanbul Altunizade, Ankara, Bursa, İzmir, Edirne, Gaziantep, Antalya ve Bodrum’daki VFS Malta Vize ofislerinden yapılabilmektedir.

Malta dil okullarındaki indirimli fiyatlar ve özel fırsatlar için 0312 427 0 123 ‘ten bize ulaşarak ÜCRETSİZ danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
 

Malta’da İklim

Malta’da hiç dağ ya da akarsu bulunmamaktadır ve adanın karakteristik özelliğini teraslanmış alanları ve bir dizi alçak tepeleri teşkil eder. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında ise güzel kumsallara sahip pek çok koy ve liman bulunmaktadır.

Malta vizesiyle Avrupa’yı baştan başa gezebilme imkanınız vardır.

Malta Adaları, yumuşak geçen kışları ve sıcak yaz sezonuyla sağlıklı bir iklime sahiptir. Soğuk rüzgarlar, kar, don ve sis Malta’da bilinmeyen terimlerdir. Nisandan sonra seyrek olmakla birlikte yazın neredeyse hiç rastlanmayan yağışlar en çok Eylül ile Nisan ayları arasında görülmektedir.

Sıcaklık kış aylarında (Kasım – Nisan) ortalama 14.3 °C, yaz aylarında (Mayıs- Ekim) ise ortalama olarak 32.6 °C civarında olmaktadır. Malta adaları, sıcak yaz günleri ve gecelerinde denizden esen serin meltemlerle, Temmuz ayı ortalarından Eylül ayı ortalarına kadar devam eden sıcaklığın yüksek olduğu dönemlerde bile, nadiren aşırı sıcaklara maruz kalmaktadır.

EC Malta Dil Okulu, ESE, Clubclass, Linguatime, Sprachcaffe gibi dil okullarının bulunduğu Malta, İngilizce öğrenmek isteyenler için başlangıç seviyesinden üst seviyelere geniş seçenekler sunmaktadır.
 

TÜM MALTA DİL OKULLARINI İNCELE

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu


soru-icon