Ücretsiz Danışmanlık

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Pahlivan
Danışman
Pahlivan R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


azerbaycan-tip-universitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi 1919 yılında 4 fakülte ile birlikte Bakü Devlet Üniversitesi bünyesinde açılmıştır. Sovyet Birliğini dağılması ile birlikte Azerbaycan eğitim kalitesini artırmak için çeşitli çalışmalar yapmıştır. Günümüzde geldiği noktada 7 fakülte ile eğitimler veren Azerbaycan Üniversitesi ortalama 7500 öğrencisi bulunur. Modern ekipmanlarla desteklenen eğitimlerinde klinikleri ve hastaneleri ile Avrupa standartlarında imkânlara sahip fakülteler, kaliteli eğitimler sunmaktadır. Bünyesinde 284 doçent, 513 asistan ve 212 eğitmen bulunuyor. Öğrenciler okul bünyesi dışında Bakü ve çevresindeki hastanelerde de eğitim görmektedir. Öğrenciler Tıp Üniversitesi kapsamında her türlü imkâna sahiptir. 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi İmkânları 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde 4 hastane bulunuyor. 6 öğrenci yurdu, kapalı spor solu, 200 ve 500 kişilik konferans salonları, 6 adet eğitim binası, bilimsel araştırma merkezleri ve pek çok klinik bulunur. 2 ayrı Azerbaycan Tıp Fakültesi barındıran üniversitede ayrıca Diş Hekimliği, Eczacılık, Asketi Tıp Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi gibi bölümlerde bulunur. Eğitim dili genel olarak Azerbaycan Türkçesi olsa da Rusça ve İngilizce olarak eğitim de verilmektedir. Hazırlık sınıflarında eğitim dili tercihleri yapılır. En fazla Tıp Fakültesi eğitim süresi olmakta ve hazırlık ile birlikte 7 yıl olmaktadır. YÖK kılavuzunda yer alan Üniversitede eğitim almak isteyen öğrenciler denklik bakımından da herhangi bir sorun yaşamayacaktır. 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi Fiyatları 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi kalite olarak Avrupa standartlarında eğitimler vermektedir. Yıllık lisans ücretleri bakımından ise oldukça düşük aralıklarda fiyatlar talep edilir. Hazırlık bölümünün fiyatı ayrıdır. Hazırlık bölümü için 3000 dolar talep edilir. Diğer Azerbaycan Tıp Üniversitesi fiyatları yıllık 4000 dolar olarak talep edilmektedir. Diş Hekimliği 5 yıl, Eczacılık 4 yıl eğitim süreleri bulunur. Bu sürelere bir yıl hazırlık ve bir yıl da staj süreleri eklenebilir. Tıp bölümünde 3 yıl eğitim almalarının ardından YÖK’ün belirlediği Türkiye Üniversitelerine kontenjanlar dahilinde geçişler yapılabilir. Öğrenciler Azerbaycan Tıp Üniversitesi Denklik imkanı bulunduğu içinde bu üniversite bölümlerini rahatlıkla tercih edebiliyor. Dil ve kültür avantajları ile Azerbaycan’da üniversite eğitimini tercih eden Türk öğrenciler çok fazladır. En çok tercih edilen bölümlerin başında da Tıp Bölümü yer alır.

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon