Ücretsiz Danışmanlık

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Gamze
Danışman
Gamze A.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Azerbaycan Tıp Üniversitesi


azerbaycan-tip-universitesi

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde Rusça, İngilizce veya Azerbaycan Türkçesi Hazırlık Eğitim paketi 5300 USD. Azerbaycan Tıp Üniversitesi Hazırlık paket fiyatlarımıza konaklama dışında tüm hizmetler dahildir. 


Hazırlık Eğitim Paketlerine Dahil Olanlar:

 Mülakat Harç Ücreti (70 USD)
✓ Akademik Yıl Hazırlık Eğitimi Ücreti (4000 $)
✓ Azerbaycan Eğitim Bakanlığı Üniversite Resmi Başvuru Merkezine Kaydı
Devlet Yurdu adres bildirimi
1 Yıllık Oturum İzni
 Azerbaycandakı HIV/AIDS Testi Ücreti
Evrakların Azerbaycan Türkçesine Tercümesi ve Noter Onay İşlemleri (6 Evrak)
Okul Kabul Mektubu Başvuru Harç Ücreti
Okul Kabul Mektubunun alınması
Okul Kayıt Ücretlerinin Tarafımızca Ödenmesi
Havalimanı Karşılama ve Okula/Yurda Transferler
Azerbaycan ve Türkiye Ofislerinde hazırlık süresince acil durum Danışmanlık hizmeti

 

 Bölüm

Senelik Lisans Ücreti

Eğitim Dili

 Hazırlık Ücreti

4000 $

Azerbaycan Türkçesi
Rusça
İngilizce

 Tıp

5000 $

Azerbaycan Türkçesi
Rusça
İngilizce

 Diş Hekimliği

5000 $

Azerbaycan Türkçesi
Rusça
İngilizce

 Eczacılık

5000 $

Azerbaycan Türkçesi
Rusça
İngilizce

 Halk Sağlığı Bölümü

5000 $

Azerbaycan Türkçesi
Rusça
İngilizce

 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi bünyesinde; iki ayrı Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Askeri Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Fakültesi, Koruyucu Tıp ve Biyoloji Fakültesi bulunmaktadır. Ayrıca Azerbaycan Tıp Üniversitesi Kampüsü; 4 hastane, kapalı spor salonu, 6 öğrenci yurdu, 200 ve 500 kişi kapasiteli iki konferans salonu, spor alanları, 6 adet eğitim binası, kütüphane, birçok klinik, bilimsel araştırma merkezleri, kafeteryalar, büfeler ve daha birçok farklı yapıyı bünyesinde barındırmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde eğitim, öğrencinin tercihine bağlı olarak Azerbaycan Türkçesi, Rusça veya İngilizce dillerinden birinde verilmektedir. Öğrenciler kayıt olmadan önce eğitim dili tercihini dikkatlice yapmalıdır çünkü kontenjanların sınırlı olması nedeni ile Azerbaycan Tıp Üniversitesi hazırlık okulundan sonra öğrencilerin lisansa geçtikleri zaman eğitim dilini değiştirme taleplerini kabul etmemektedir. Yani, Hazırlık sınıfını İngilizce okuduktan sonra, Lisans eğitiminizi Azerbaycan dilinde alamazsınız.

Bireysel olarak kayıt olan öğrenciler Yıllık lisans ücreti olarak 5000 USD ödemesine rağmen, YÖK üzerinden yerleşen öğrenciler lisans bölümlerine yıllık 4000 USD ödemektedir. Öğrenciler 1 sene hazırlık olmak üzere toplam 4 sene eğitim aldıktan sonra Türkiye’de Necmettin Erbakan Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’ne yatay geçiş yapabilmektedir. Her sene Türkiye üniversitelerine geçiş kontenjanı 40 kişi olmakta ve bu 4 üniversitenin her birine alınacak olan 10 öğrenci, not ortalaması ve yaş baz alınarak değerlendirilmektedir.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi YÖK’ün tercih kılavuzunda yer aldığı için Denklik sorunu yaşanmamakta ve öğrenciler rahatlıkla denklik alabilmektedir. Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun olup Türkiye’de TUS veya DUS sınavlarına girerek, Devlet hastanelerinde Uzman doktor olarak çalışabilirsiniz.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi İnkılap Caddesi’nde, Semaşka Hastanesi’nin yanında yer almakta ve otobüslerin her dakika hareket ettiği, ulaşımı kolay bir konumda bulunmaktadır.

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde Hazırlık eğitimik zorunludur ve Hazırlık eğitimi senede 6 aylık iki dönemde alınmaktadır. Her bir dönem için hazırlık bölümüne yaklaşık 300 Türk öğrenci kayıt olmaktadır. 

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin kendi yurdu mevcuttur ve bu yurtlar 4 kişilik odalardan oluşmaktadır. Kız öğrenciler ile erkek öğrencilerin yurdu aynı binada bulunmakta ama farklı farklı katlarda yer almaktadır. 6 Aylık yurt ücreti 1000 AZN (600 USD)-dir. Sadece erken kayıt olan öğrenciler yurtlarda yer bulabilmekte ve bu yerler çok kısa sürede dolmaktadır.                                                

Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nin kendi yurdu mevcuttur ve bu yurtlar 3 kişilik odalardan oluşmaktadır. Kız öğrenciler ile erkek öğrencilerin yurdu aynı binada bulunmakta ama farklı farklı katlarda yer almaktadır. 1 Yıllık ücreti 1000 AZN (600 USD)-dir. Sadece erken kayıt olan öğrenciler yurtlarda yer bulabilmekte ve bu yerler çok kısa sürede dolmaktadır. PR Eğitim danışmanları öğrencilere ev kiralama aşamasında yardımcı olmaktadır. 
 

Azerbaycan Tıp Üniversitesine kayıt için gerekli evraklar

Pasaport (En az 2 yıl geçerli olmalıdır)
Lise diploması aslı (Apostilli)
Lise not dökümü aslı (Apostilli)
E Devletden veya Nüfus Müdürlüğünden İkametgah Belgesi
Heyet Raporu (Apostilli)
Eliza Testi - HIV/AIDS (Apostilli)
8 adet biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz, 3.5 cm x 4.5 cm boyutlarında)

Azerbaycan Tıp Üniversitesi için başvuru yaptıktan sonra Üniversite yetkilileri tarafından düzenlenen Skype Mülakatına katılmak ZORUNLUDUR!

⭐ Skype mülakatı için tarih PR Yurtdışı Eğitim tarafından öğrencilere bildirilecektir. Skype mülakatında Azerbaycan Tıp Üniversitesi tarafından Kimya ve Biyolojiden temel sorular sorulmaktatır. PR Yurtdışı Eğitim tarafından Azerbaycan Tıp Üniversitesine kayıt olan öğrencilerin kabul oranı %94'dür.

⭐ Azerbaycan'da üniversite eğitimi için vize gerekmemektedir. Türk öğrenciler, PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Azerbaycan üniversitelerine kayıt olduktan sonra biletlerini alarak, pasaportları ile birlikte direk Azerbaycan'a gidebilmektedir. Öğrencilerimiz Azerbaycan'daki üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımız ile oturum işlemlerini yaparak oturum kartlarını alabilmektedir.

shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon