Ücretsiz Danışmanlık

Al-Farabi Üniversitesi


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Pahlivan
Danışman
Pahlivan R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Al-Farabi Üniversitesi


Kazakistan Al-Farabi Üniversitesi’nde Kazakça, Rusça ve İngilizce Hazırlık Eğitim Paketi 6000 USD. Eğitim paketimize konaklama ve ulaşım hariç her şey dahildir. Hizmet kapsamımızın detaylarını aşağıda inceleyebilirsiniz;

 Tercih ettiğiniz Üniversiteye %100 yerleştirme ve kayıt belgesinin alınması
 Akademik Yıl Hazırlık Eğitimi Ücretinin ödenmesi
 Devlet yurdu adres bildirimi
 1 Yıllık oturum izninin öğrenci adına alınması
 Evrakların Rusçaya tercümesi ve noter onay işlemleri (6 Evrak)
 Vize işlemleri ve ücreti
 Okul Kabul Mektubunun alınması için başvuru harç ücretinin ödenmesi
 Okul Kabul Mektubunun alınması
 Okul kayıt ücretlerinin tarafımızca ödenmesi
 Havalimanı karşılama ve okula/yurda transferler

Kazakistan'ın en büyük şehri eski adı Alma Ata olan Almatı şehri Kazakistan'ın güney doğusunda, Alatau Dağları platosunda yer almaktadır. 1854 senesinde Rusların doğuda yer alan sınır kalesi olarak kurduğu bir şehirdir ve bugün 2 milyon nüfusu ile Orta Asya'nın en gelişmiş şehri konumundadır. Kazakistan'ın 1991 yılında Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını kazanarak ayrılmasından günümüze kadar olan süreçte, Almatı şehri Batı pazarlarına açılmış, çok hızlı bir ve değişime uğramıştır. Almatı şehri Kazakistan’ın eski başkent olmasına rağmen (şu anki başkent Nur-Sultan şehridir) günümüzde de halen ülkenin kültürel, ekonomik ve ticari merkezi durumundadır. Şehirde birçok alışveriş merkezi, restoran, otel ve müze bulunmakta ve zengin bir yaşam sunmaktadır.  Almatı şehrinin merkezi çok düzgün bir yol planlamasına sahiptir. Tüm cadde ve sokaklar, dikey ve yatay olarak sıralanmıştır. Caddelerin bir tarafında binalar tek numaralı ve diğer tarafından da çift numaralıdır. Almatı'da para birimi olarak Kazak Tengesi kullanılır ve resmi dili Rusça'dır. Kazakça da ikinci dil olarak kullanılmaktadır. Kazakistan'a seyahat edecek Türk vatandaşları 30 gün süreyle vizesiz seyahat edebilmektedir. Ancak Kazakistan’a öğrenci olarak gidecekseniz öğrenci vizesi almanız gerekmektedir.

Kazakistan’da yer alan Al Farabi Üniversitesi, Kazakistan tarihinde Kazakistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ödülü'ne ve kalite alanında başarı ödülüne layık görülen ilk üniversitedir. Al Farabi Üniversitesi, Uluslararası Kalite ve Hizmet Üniversiteleri Birliği'ne ek olarak Avrasya Üniversiteler Birliği'nin de kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. Üniversite bünyesinde 14 fakülte, 63 bölüm, 20 bilimsel araştırma enstitüsü ve merkezi, 1 teknopark ve 2000'den fazla profesör bulunmaktadır. Ortaklaşa düzenlenen uluslararası eğitim programları, öğrenci değişim programları ve stajlar sayesinde alanında dünyanın en büyük 418 uluslararası üniversitesi ile iş birliği yürütmektedir.

Kazakistan Al-Farabi Üniversitesini bu kadar öne çıkaran etkenler arasında üniversitenin dünya sıralamasında (2022 QS Ranking’de) ilk 150 üniversite içinde yer almasıdır. Yüksek Öğretim Kurulunun (YÖK) getirdiği yeni kurala istinaden, yurtdışında eğitim alan öğrencilerin yatay geçiş hakkına sahip olabilmesi için bu üniversitelerin dünya sıralamalarında ilk 400’te bulunması gerekmektedir. Al-Farabi Üniversitesi dünya sıralamasında ilk 150 üniversite içerisinde yer alması nedeni ile burada okuyan öğrencilerin not ortalamalarının da iyi olması durumunda üniversitenin öğrencileri rahatlıkla yatay geçiş hakkına başvurabilmektedir.

 

Kazakistan Al-Farabi Devlet Üniversitesi

Tıp

4550 $

Diş Hekimliği

4550 $

Hukuk

4100 $

Biyoloji ve Bioteknoloji

3870 $

Ekonomi

3870 $

İşletme

3870 $

Coğrafya ve Çevre Bilimleri

3870 $

Gazetecilik

3870 $

Bilgi Teknolojisi

3870 $

Tarih

3870 $

Uluslararası ilişkiler

3870 $

Mekanik ve Matematik

3870 $

Fizik ve Teknoloji

3870 $

Filoloji

3870 $

Felsefe ve Siyaset Bilimi

3870 $

Kimya ve Kimya Teknolojisi

3870 $

 

Al-Farabi kayıt için gerekli evraklar

Pasaport ön sayfası noter onaylı nüshası

 Lise diploması aslı ve apostilli – noter onaylı nüshası

 Lise diploması not dökümü – noter onaylı

 Kayıt anketinin doldurulması (PR Eğitim temin edecektir)

 6 adet 3x4 cm ölçülerinde fotoğraf (arka fonu beyaz)


Al-Farabi Üniversitesi Konaklama

Üniversitelerin kendilerine ait devlet yurtlarında 2,3,4 kişilik odalar mevcuttur. Kazakistan Devleti Yurtdışından gelen öğrencilere önem vermektedir. Bu nedenle yurtlarında öncelik her zaman yabancı öğrenciler olmuştur. Bu yüzden Kazakistan’da Üniversiteye yerleşen Türk öğrenciler yurt sorunu yaşamamaktadır. Yurt ücretleri oda tipine göre aylık 50 ila 100 USD arasında değişmektedir.

shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon