Ücretsiz Danışmanlık

Avustralya Sertifika ve Diploma Programları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Tunç
Danışman
Tunç P.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

1.Avustralya Sertifika ve Diploma Programları Nedir?

Avustralya Sertifika ve Diploma Programları, uluslararası iş dünyasının talep ve ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş, profesyonel iş dünyasına yönelik teorik bilgi ve uygulama neticesinde elde edilen tecrübelerin sunulduğu programlardır. Programa katıldığınız zaman eğitim dönemlerinizde yarı zamanlı çalışma hakkı ve yaz dönemlerinde de tam zamanlı çalışma hakkı alabilirsiniz. Sertifika ve diploma programları, lisans ve master programlarına göre daha ekonomik programlardır. Yeni mezunsanız veya genç profesyonel iseniz Avustralya Sertifika ve Diploma Programlarına katılarak mesleki bilgi ve beceri kazanabilirsiniz.

2. Avustralya’da Hangi Alanlarda Sertifika ve Diploma Programları Vardır?

Avustralya’daki eğitim kurumlarında 400’den fazla sertifika ve diploma programı sunulmaktadır. Bu programların bazılarına ise mezunları başvurabilirken, bazılarına ön lisans veya lisans mezunları başvurabilmektedir.

Avustralya’da sıklıkla tercih edilen sertifika ve diploma programları, birçok meslek ve profesyonel alana odaklanacak şekilde oluşturulmuştur. Eğitimler İş dünyasının önde gelen uzmanları tarafından verilir ve teorik bilgi uygulama ile pekiştirilerek katılımcılar sektöre hazır şekilde mezun olmaktadır.  Avustralya’da pek çok farklı alanda oluşturulan sertifika ve diploma programları arasında en çok tercih edilenler aşağıda sıralanmıştır. 
 

İşletme Satış ve Pazarlama
Muhasebe Turizm ve otel işletmeciliği
Halkla İlişkiler İnsan Kaynakları
Aşçılık IT Bölümleri


Detaylı bilgiler, güncel fiyatlar ve süreçlerle ilgili bize ulaşabilirsiniz.

 

Bu programlardan mezun olduktan sonra Avustralya üniversitelerine ders ve kredi transferi yaptırarak eğitiminizi lisans derecesine yükseltebilir veya 18 aya kadar Avustralya yasal çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.
 

 

3. Neden Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programlarını Tercih Etmelisiniz?

Avustralya sertifika ve diploma programları, sizi iş dünyasına hazırlayan pratik bilgileri staj döneminde elde edeceğiniz tecrübe ile profesyonel iş hayatına hazırlar. Programların başlangıç tarihleri genelde esnektir ve programlar sene içerisinde 4 ya da 6 kez başlamaktadır. Bu programlarda çalışarak temel yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Üniversitelerdeki programlara kıyasla Avustralya’daki Kolejlere kabul almak çok daha kolay ve hızlıdır. Ayrıca Avustralya’da lisansüstü sertifika ve diploma programlarında aldığınız kredileri de yüksek lisans derslerinden saydırıp yüksek lisansa tamamlayabilirsiniz.
 

4. Avustralya Sertifika ve Diploma Programları için Başvuru ve Kabul Koşulları Nelerdir?

Avustralya Sertifika ve Diploma Programlarına başvurmayı planlıyorsanız ön koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşullar, program türü ve düzeyine göre farklılık gösterebilir. Ancak genel başvuru koşulları; en az lise mezunu olmak ve programın gerektirdiği düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaktır. Bazı programlar için lise veya lisans transkriptinizde belirli derslerin notları da değerlendirilebilmektedir.
 

5. Avustralya’da Sertifika ve Diploma Programlarının Fiyatları Nedir?

Program fiyatları programın türüne, süresine ve eğitim alınacak kuruma göre değişkenlik gösterir. Avustralya’da sertifika ve diploma program fiyatları 2.700 AUD’dan 16.000 AUD’a kadar değişebilmektedir. PR Yurtdışı Eğitimi arayarak Net Güncel fiyatları alarak kayıt olabilirsiniz.
 

6. Avustralya’da Sertifika ve Diploma programları kimler için uygundur?

Akademik eğitim hayatınıza henüz başlamadıysanız veya eğitim hayatınızın ardından kariyerinize başlamadan önce yurtdışı tecrübesi edinmek istiyorsanız veya profesyonel kariyerinize artı katmak ve yaşantınıza daha iyi koşullarda yurtdışında devam etmek istiyorsanız bu programlar tam size göredir.
 

7. Avustralya’da Sertifika ve Diploma programlarına başvurabilmek için gerekli İngilizce seviyesi nedir?

Gerekli minimum İngilizce seviyesi, genellikle B2 düzeyindedir. Genel olarak öğrenci adaylarında, IELTS 4.5, TOEFL 80, PTE 53 aranmaktadır. Geçerli bir IELTS, TOEFL, Duolingo, PTE sınav puanlarınız var ise İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak adına bu belgelerinizi başvuruda kullanabilirsiniz. Dil yeterliliğiniz yok ise, programa başlamadan önce bir Akademik İngilizce kursuna katılabilirsiniz.

 

8. Avustralya’da Sertifika ve Diploma programları ne kadar sürer?

Avustralya’da Sertifika ve Diploma programlarının süresi, öğrencinin eğitim alacağı okula ve programa göre değişiklik göstermektedir. Avustralya’da 6 aydan 2 yıla kadar süren programlar bulmak mümkündür.
 

9. Avustralya Sertifika Programları Başvuru Tarihleri

Okul başvurularının ardından kabul süreçleri ve vize başvuru aşamalarının zaman almasını da göz önünde bulundurarak programın başlangıç tarihine en az 6 ay kala başvuru işlemlerine başlanmasını öneririz. Kayıt tarihleri ile ilgili Bilgi için bize ulaşabilirsiniz.
 

10. Avustralya’da Öğrencilik Sırasında ve Sonrasında Çalışma Hakkı

Avustralya’da mezuniyet sonrası verilen çalışma izni, aldığınız eğitimin süresine bağlı olarak değişir. Avustralya’da sertifika ve diploma programından mezun olan öğrenciler 1 yıldan 3 yıla kadar oturma ve çalışma hakkına sahip olabilmektedir. Ayrıca Avustralya’da bulunan eğitim kurumlarında herhangi bir sertifika veya diploma programına, lisans programına ya da master programına katıldığınız zaman eğitiminiz süresince haftalık süre sınırlaması olmadan yasal çalışma iznine sahip olursunuz. Öğrenciler bu çalışma sürelerince saatlik 16 ila 25 AUD kazanabilmektedir. Avustralya’da öğrenciliğiniz devam ederken çalışma size, dil seviyenizin gelişmesinde fayda sağladığı gibi iş hayatlınızda da tecrübe sahibi olmanıza ve özgeçmişinizi güçlendirmenize yardımcı olur. Avustralya’da eğitim alırken çalışmak, aylık yaşam masraflarınızın belirli bir oranda azalmasına da katkı sağlar.
 

11. Avustralya’da Sertifika ve Diploma programları sonrası oturum hakkı almak

Avustralya farklı göçmenlik kanunları olan ve kalifiye meslek sahiplerine kapılarını açan ülkelerden biridir. İyi koşullarda ve daha yüksek hayat standartlarında yaşamak isteyen kişiler için Avustralya ilk seçenekler arasında yer almaktadır. Avustralya’daki eğitim kurumlarından mezun olan kişiler, mezuniyetten sonra 18 aya kadar oturma ve çalışma izni alırlar. Eğitim süreci, Avustralya’da yaşamak ve bu ülkeye yerleşmek isteyenler tarafından en çok tercih edilen yollardan biridir.


shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon