Ücretsiz Danışmanlık

İngiltere Sertifika ve Diploma Programları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Tunç
Danışman
Tunç P.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

1. İngiltere Sertifika ve Diploma Programları Nedir?

İngiltere’de diploma ve sertifika programları öğrencilere kısa sürede ve ekonomik olarak sonuç alma olanağı tanıyan programlardır. Kabul şartlarının master programlarına göre daha esnek olması, eğitimlerin pratik ve gerçek hayatta uygulanabilir bilgilere dayalı olması, master programlarına kıyasla daha kısa süreli olmaları, yıl boyunca daha esnek başlangıç tarihleri ve düşük maliyetli oluşları nedeniyle gittikçe daha fazla tercih edilmektedir.

 

2. İngiltere’de Hangi Alanlarda Sertifika ve Diploma Programları Vardır?

Diploma veya Sertifika programlarının içerikleri genel olarak lisans programlarının içeriğine çok benzemektedir. Özellikle sertifika programlarının birçoğu, ilgili lisans derslerinde okutulan derslerden oluşmaktadır. Ancak aralarında bazı farklar da bulunur. Örneğin, Sertifika programları daha hedefe yönelik programlardır. Eğitim genel olarak teoriktir ve temel hatlar üzerinde yoğunlaşır yani ilgili konularda çok detaya girilmez. Sertifika programlarının tamamlanmasının ardından, alınan eğitimle ilgili olarak staj yapma imkanınız da olmaktadır. Bu da eğitiminizin verimini artırmak ve pratiğe dökmek açısından oldukça verimli olacaktır. 2 aydan 2 yıla kadar sürebilen bu programlar ile tasarımdan iletişime, bilgisayar bilimlerine, modaya, reklamcılığa, medyadan muhasebeye, pazarlamaya, sinemaya, hukuka, hatta havacılık ve denizcilik gibi teknik alanlara kadar uzanan çok geniş program yelpazesinden faydalanabilirsiniz. İngiltere’de sunulan Marketing, IT, Business Management ve Project Management gibi alanlardaki Diploma ve Sertifika Programlarının içerikleri üniversitelerdeki profesörler tarafından hazırlanmaktadır.

 

3. Neden İngiltere’de Sertifika ve Diploma Programlarını Tercih Etmelisiniz?

İngiltere’de bulunan eğitim kurumları eğitim seviyelerinin ve kalitelerinin yüksek olması nedeniyle uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilen kurumların başında gelmektedir. Kaliteleri ve akademik başarıları ile dünyaca kabul görmüş birçok prestijli eğitim kurumuna sahiptir. İngiltere’de sertifika ve diploma programlarının eğitim süreleri oldukça esnektir. İş hayatına erken atılmayı istiyorsanız veya eğitime ayırabileceği süreniz sınırlı ise İngiltere’de sertifika ve diploma programlarını tercih edebilirsiniz.

 

4. İngiltere Sertifika ve Diploma Programları için Başvuru ve Kabul Koşulları Nelerdir?

İngiltere Sertifika ve Diploma Programlarına başvuruda bulunabilmek için dil yeterliliğine sahip olmanız gerekmektedir. Öğrenci adaylarında gerekli İngilizce seviyesi genel olarak en az IELTS 5.5 puandır. Dil yeterliliğiniz yok ise, programa başlamadan önce bir Akademik İngilizce kursuna katılabilirsiniz. Detaylı bilgi için İLETİŞİME Geçiniz.

 

5. İngiltere’de Sertifika ve Diploma Programlarının Fiyatları Nedir?

İngiltere’de Sertifika ve Diploma Programlarının fiyatları, programın türüne, eğitimin süresine ve eğitim kurumuna göre 2.200 GBP ila 9.400 GBP arasında değişmektedir.

 

6. İngiltere’de Sertifika ve Diploma programları kimler için uygundur?

Bu programlar, kendi iş alanlarıyla ilgili ek eğitim isteyen profesyonellerden, yeni mezun üniversite öğrencilerine kadar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Mesleğinizle ilgili bir alanda ya da sektörle ilgili geçerli bir eğitim belgesine ihtiyacınız var ise ve bu alanlarda uzmanlaşmak istiyorsanız İngiltere'deki mesleki diploma veya sertifika programlarını tercih edebilirsiniz.

 

7. İngiltere’de Sertifika ve Diploma programlarına başvurabilmek için gerekli İngilizce seviyesi nedir?

Genel olarak İngiltere’deki diploma ve sertifika programlarına kabul koşulu olarak orta seviyenin üzerinde bir İngilizce bilginiz olması istenir. Ancak İngilizce seviyenizi IELTS skoru veya benzer bir sınavla belgelemeniz istenir.

 

8. İngiltere’de Sertifika ve Diploma programları ne kadar sürer?

İngiltere’de Sertifika ve Diploma programları size yüksek lisans eğitimine eşdeğer ölçüde akademik yeterlilik kazandırır. İngiltere’de Diploma Programları: 2 dönem sürmektedir ve 120 krediliktir. Sertifika Programları ise 1 dönem sürmektedir ve 60 krediliktir. Bu programlar kısa süreli oldukları için başvuru dönemleri diğer programlara göre daha esnektir. Programlar 1 yıldan 2 yıla kadar sürebilmektedir.

 

9. İngiltere Sertifika Programları Başvuru Tarihleri

İngiltere’de sertifika ve diploma programlarına başvuru tarihleri tercih edilen programın başlangıç tarihine göre belirlenmelidir. Programa göre başlangıç tarihlerinde farklılıklar olmaktadır. Ancak, programın başlangıç tarihinden en az 5 ay öncesinde başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması önerilir. Özellikle İngiltere’deki popüler sertifika ve diploma programlardaki kontenjanlar genelde "ilk gelen yeri kapar" şeklinde dolar. Bu nedenle program başvuruları açıldığı zaman mümkün olan en kısa sürede başvuru işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Başvuru, Güncel fiyatlar ve Süreçler hakkında detaylı bilgi için PR Yurtdışı Eğitimin deneyimli Danışmanlarına ulaşabilirsiniz.
 

10. İngiltere’de Öğrencilik Sırasında ve Sonrasında Çalışma Hakkı

İngiltere’de eğitim süreniz boyunca çalışmak mümkündür. Ancak İngiltere’de çalışabilmeniz için uygun vizeye sahip olmanız gerekir. İngiltere’de 6 ay veya daha uzun süreli bir eğitim almanız halinde, programınızın içeriğine bağlı olarak çalışma izni alabilirsiniz. Eğitim süresince haftalık 20 saatlik yarı zamanlı çalışma izni ile temel yaşam masraflarınızın bir kısmını çalışarak karşılayabilirsiniz.  İngiltere hükümeti akademik eğitim sonrasında eğitimlerini tamamlamış olan öğrencilere 1 yıllık çalışma izni vermektedir.

11. İngiltere’de Sertifika ve diploma Programlarına Katılabileceğiniz Okullar

  • ✓ London School of Business and Finance
  • ✓ Stafford House – Professional Certificate Programs
  • ✓ BPP University
  • ✓ MLS International
  • ✓ University of Law

shape
shape

Bilgi İstek Formu