Ücretsiz Danışmanlık

Sertifika & Diploma

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Tunç
Danışman
Tunç P.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

1.Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programları Nedir?

2. Yurtdışında Hangi Alanlarda Sertifika ve Diploma Programları Vardır?

3. En çok tercih edilen Sertifika ve Diploma Programları Hangileridir?

4. Yurtdışında Sertifika ve Diploma Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler Hangileridir?

5. Neden Yurtdışında Sertifika ve Diploma Programlarını Tercih Etmelisiniz?

6. Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programları için Başvuru ve Kabul Koşulları Nelerdir?

7. Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programlarının Fiyatları Nedir?

8. Yurtdışı Sertifika ve Diploma programları kimler için uygundur?

9. Yurtdışı Sertifika ve Diploma programlarına başvurabilmek için gerekli İngilizce seviyesi nedir?

10. Yurtdışı Sertifika ve Diploma programları ne kadar sürer?

 

Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programları Nedir?

Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programları, öğrencilerin özel bir alanda teorik ve uygulamalı eğitimi bir arada alabileceği programlardır. Bu programlarda amaç, akademik eğitimden farklı olarak, öğrencilerin belirli bir mesleki alanda uzmanlaşmaları ve eğitim süresince aldıkları teorik bilgiyi pratik yaparak tecrübe etmelerini sağlamaktır. Öğrenciler, akademik dönemde aldıkları teorik eğitimi staj veya çalışma imkanları ile sektörel alanda pratiğe döker. Böylece uzmanlaşmak istedikleri alandaki bilgilerini hem geliştirir hem de yurtdışında kendi alanında çalışma deneyimi elde eder.

Yurtdışında Sertifika ve Diploma Programları lise mezunlarının katılabileceği, ön lisans mezunlarının katılabileceği ve lisans mezunlarının katılabileceği programlar olarak ayrılmaktadır.  Lise mezunlarının katılabileceği Sertifika ve Diploma Programları ön lisans düzeyinde iken, lisans mezunlarının katılabileceği programlar daha ziyade tezsiz master düzeyindedir. 

Kariyer planlamanızı kısa sürede gerçekleştirmek istiyorsanız ve profesyonel yaşama hızlıca atılmak istiyorsanız, sizin için en uygun programlar Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programlarıdır.

Programlara başvuru koşulları, lisans ve yüksek lisans programlarına göre daha kolaydır. Program ücretleri, lisans ve master eğitim ücretlerine göre daha ekonomiktir. Yurt dışında alınan sertifika ve diplomaların tüm dünyada geçerliliği vardır.

Yurtdışında belirli Sertifika ve Diploma programlarını tamamladıktan sonra; üniversitelere, lisans programları için kredi ve ders transferi yaparak da başvurabilirsiniz. Böylece kolej eğitiminizin ardından bir lisans derecesi de elde edebilirsiniz.

 

Yurtdışında Hangi Alanlarda Sertifika ve Diploma Programları Vardır?

Pek çok alanda ve pek çok ülkede sertifika Sertifika ve Diploma Programları Özel Kolej, Devlet Kolejleri, Devlet Üniversiteleri ve hatta dil okullarının bünyesinde sunulur.  Sadece Kanada’da 9000’den fazla program mevcuttur. Yurtdışı eğitim kurumlarında, İşletme programlarından, bilgi işlem teknolojileri alanına, mühendislikten, psikolojiye, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimine kadar binlerce program alternatifi sunulur.

 

En çok tercih edilen Sertifika ve Diploma Programları Hangileridir?

 •  Uluslararası İşletme Yönetimi
 • ✓ Satış ve Pazarlama
 • ✓ Aşçılık
 • ✓ Turizm ve Otel Yöneticiliği
 • ✓ Finans
 • ✓ İnsan Kaynakları Yönetimi
 • ✓ Moda Tasarımı
 • ✓ Mimarlık
 • ✓ Dijital Pazarlama
 • ✓ Veri Analitiği
 • ✓ Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

 

Yurtdışında Sertifika ve Diploma Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler Hangileridir?
 

   Amerika    İngiltere

   Kanada    Avustralya

Neden Yurtdışında Sertifika ve Diploma Programlarını Tercih Etmelisiniz?

Yurtdışında Sertifika ve Diploma Programları ile öğrenciler, üniversitede verilen teorik eğitimden farklı olarak uygulamalı eğitim de almaktadır. Belirli bir alanda kısa sürede uzmanlaşmak, eğitim süresince ve sonrasında eğitim branşında staj yaparak teorik eğitimi pekiştirmek sizlere sektörel alanda deneyimli bireyler olarak mezun olma fırsatı sunar. Yurtdışında Sertifika ve Diploma Programları sektörel taleplere göre oluşturulan özel programlardır. Bu programda amaç öğrencileri iş dünyasına hızlı bir şekilde hazırlamaktır. Böylece kısa bir sürede hızlı bir şekilde profesyonelleşebilir ve iş hayatına atılabilirsiniz. Uzmanlaşmak istediği alanda eğitiminizi aldığınız zaman, aynı zamanda profesyonel hayatınızda da kullanabileceğiniz düzeyde İngilizce bilgisine sahip olursunuz.

 

Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programları için Başvuru ve Kabul Koşulları Nelerdir?

Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programlarına başvurmayı planlıyorsanız bazı ön koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşullar, programa katılacağınız ülkeye ve program türü ve düzeyine göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel başvuru koşullarından bahsetmek gerekir ise; En az Lise Mezunu Olmak ve Programın gerektirdiği düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak diyebiliriz.

Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programları belirli bir alan üzerine odaklanmaktadır. Bu nedenle programlar, İngilizce eğitime değil belirlenen alana odaklı hazırlanır. Programlara başvuracaksanız, İngilizce anlama ve konuşma konusunda sorun yaşamamanız gerekir. Gerekli İngilizce seviyesi programdan programa değişmektedir. Ancak genel olarak gerekli minimum İngilizce seviyesi, genellikle B2 düzeyindedir. Geçerli bir IELTS, TOEFL, Duolingo, PTE sınav puanlarınız var ise İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamak adına bu belgelerinizi başvuruda kullanabilirsiniz.

 

Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programlarının Fiyatları Nedir?

Yurtdışı Sertifika ve Diploma Programlarının fiyatları; programın türüne, eğitimin süresine, ülkeye ve eğitim kurumuna göre değişmektedir. Sertifika ve Diploma Programlarının Fiyatları Amerika’da 2.300 USD’dan 18.000 USD’a, Kanada’da 4.500 CAD’dan 27.000 CAD’a, Avustralya’da 2.700 AUD’dan 16.000 AUD’a kadar değişebilmektedir. Ücretler ve detaylı bilgi için PR Yurtdışı Eğitimin Uzman Danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Yurtdışı Sertifika ve Diploma programları kimler için uygundur?

Profesyonel hayata kısa sürede atılmak, yurtdışında staj yaparak edinilen çalışma tecrübesi ile rakiplerinin önüne geçmek isteyen kişiler için uygundur. Programlar için başvuru koşullarını yerine getiren herkes öğrenci yurtdışı sertifika ve diploma programlarına başvuru yapabilir.

 

Yurtdışı Sertifika ve Diploma programlarına başvurabilmek için gerekli İngilizce seviyesi nedir?

Yurtdışı sertifika ve diploma programlarına başvuracak öğrencilerin İngilizce anlama ve konuşma konusunda sorun yaşamamaları gerekir. Gerekli olan İngilizce seviyesi, ülkeye ve programa göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak öğrenci adaylarında, IELTS 4.5, TOEFL 80, PTE 53 aranmaktadır.

 

Yurtdışı Sertifika ve Diploma programları ne kadar sürer?

Yurtdışı sertifika programlarının süresi, öğrencinin eğitim alacağı okula ve programa göre değişiklik göstermektedir. İngiltere ve Amerika’da 2 haftalık programlar sunulabilirken; Kanada’da 109 haftaya kadar süren Co-Op programlar bulmak mümkündür.

shape
shape

Bilgi İstek Formu