Ücretsiz Danışmanlık

Master & MBA

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

İdil
Danışman
İdil E.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

PR Yurtdışı Eğitim olarak İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve İrlanda’da ilgili öğrencilere Master ve MBA programları sunmaktayız. Programların süresi ülkeden ülkeye değişir, bazı ülkelerde 1 yıl olurken, bazılarında 2 yıl sürmektedir. Her türlü bilginin tarafınıza iletilmesi, tüm başvuru süreci, konaklamanın ayarlanması, vize işlemleri  ve uçak bileti rezervasyonu gibi tüm işlemler tarafımızca ücretsiz olarak yapılmaktadır. Eğer yabancı dilinizin Master & MBA programları için yeterli olduğunu düşünmüyorsanız Üniversitelerin sunduğu Pre-Master programları veya Yurtdışı Dil Okullarıyla alakalı sizi bilgilendirebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 İngitere Master&MBA

Amerika Master&MBA

Kanada Master&MBA  

Avustralya Master&MBA

İrlanda Master&MBA

Yurtdışı Master & MBA Başvuru Gereklilikleri

  •  Lisans eğitim başarı not ortalaması (GPA)
  • ✓ Lisans eğitiminde alınan derslerin okunacak bölüme uygunluğu
  • ✓ 2-3 yıllık iş Deneyimleri ve varsa başarı/mesleki yeterlilik belgeleri (MBA için)
  • ✓ İstenen bölümün minimum yeterliliğini karşılayan IELTS veya TOEFL gibi bir sınav sonucunun belgesi
  • ✓ GMAT ve GRE sınav sonuç belgeleri (Bazı ülkeler için)
  • ✓ Masrafları karşılayacak Sponsorun hesap bilgileri
  • ✓ Referans Mektupları
  • ✓ CV
  • ✓ Niyet mektubu

Yurtdışı Master & MBA Kayıt için En Önemli Koşullar

Yurtdışı Master & MBA programları size lisans seviyesinde aldığınız eğitimi bir üst seviyeye taşıma, uluslararası alanda kabul gören bir üniversiteden diplomaya sahip olma ve bunun sayesinde sektörde öne geçme fırsatı sunacaktır.
 

Yurtdışı Master & MBA programlarına katılım için en önemli koşullar; Lisans diplomanızın belirli bir ortalamanın üzerinde olması, minimum dil yeterliliğini sağlamış ve bunu sınav sonucuyla kanıtlamış olmanız ve niyet mektubunuzdur.
 

En önemli koşul mezuniyet transkript not ortalamanızdır. Genel itibariyle ortalamanız ne kadar yüksekse o kadar farklı okula ve bölüme  kayıt şartlarını karşılamış olursunuz. Özellikle çok yüksek bir ortalamaya sahipseniz, okulların kısıtlı sayıda öğrenciye sunduğu burs imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Burslu okuya bileceğiniz Master ve Mba Programları için uzman danışmanlarımıza ulaşa bilirsiniz.

 

Master için bölüm olarak ister kendi alanınızda isterseniz bağlantılı başka bir alanda eğitim görebilirsiniz. Sadece Almanya için, burada aldığınız lisans eğitimi neyse onun üzerine bir yüksek lisans alma zorunluluğunuz vardır.

 

Dil yeterliliğinde ise, eğer minimum sınırı karşılayamadıysanız, örneğin okul IELTS 6,5 istiyor ama sizin seviyeniz IELTS 6,0 ise, okulların Pre-Master yani Master öncesi dil eğitimi ve bölüme hazırlık dersleri programlarına kabul alabilirsiniz. Pre master özellikle İngiltere, Kanada, Amerika ve Avustralya gibi ülkelerde geçerlidir. Aynı şekilde bu sayede GPA’nizin yetmediği ama kabul koşullarına yakın olduğu bir okula da direkt değil Pre-Master üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Pre-Master sayesinde okula ve ülkeye daha rahat bir şekilde adapte olursunuz. Her Okul bu programı sunmaz, eğer Pre-Master sunulmuyorsa okulun dil hazırlık programına katılıp dil seviyenizi tamamlayıp bölüme geçiş de yapabilirsiniz.

 

Yurtdışında Master & MBA başvurularında bir diğer önemli belge ise üniversiteye özgü yazılmış niyet mektubudur. Niyet mektubu sizin geçmiş eğitim ve çalışma hayatınızın, gelecek hedeflerinizin, başvurduğunuz okuldan olan beklentilerinizin ve neden sizi kabul etmeleri gerektiğinin en önemli kanıtıdır. Yurtdışı Üniversiteleri tarafından çok ciddiye alınız niyet mektuplarınız, bu konuda PR Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız size tüm desteği ve yönlendirmeyi sağlamaktadırlar.

 

Yurtdışında MBA programları için ayriyeten en az 2-3 yıllık iş deneyimi, 2 referans bilgisi ve başarı/mesleki yeterlilik belgeleri gerekir. Bu programlar birebir iş hayatıyla aktif bağlantılı olduğu için iş deneyimi çok önemlidir.

shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon