Ücretsiz Danışmanlık

Kanada Master & MBA

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Pahlivan
Danışman
Pahlivan R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Kanada, Master & MBA programları sunduğu 100’e yakın üniversitesiyle yabancı öğrencilerin yüksek öğrenim görmek için yıllardır büyük bir ilgi gösterdiği ülkelerdendir. Irkçılığın bulunmaması, modern ve güvenli bir yer olması, gelişmiş sağlık hizmetleri de düşünüldüğünde Kanada’nın gelecek akademik hayatınız ve kariyerinizde size büyük bir atılım kazandıracağı kuşkusuzdur. Ülkenin resmi dilleri İngilizce ve Fransızcadır.

1.Kanada’da Master Yapmak

Kanada Master programları genellikle 2 yıl sürmektedir ve Eylül ve Mayıs aylarında başlar. Ülkedeki üniversiteler, öğrencilere sadece eğitim vermez, aynı zamanda onları hayata hazırlarlar ve ileriki kariyerlerinde ilerlemek için teşvik ederler. Kanada yüksek öğrenim programları başvurusu için dil yeterliliklerini sağlayamıyorsanız, Dil okulları bünyesinde eğitim alarak sonrasında Üniversite’ye geçiş yapabilirsiniz.

 

2.Kanada’da MBA Yapmak

Ancak MBA gibi daha pratik Master programlarında ise eğitim süresi bir yıla düşebilir. Kanada’dan alacağınız MBA diploması uluslararası alanda tanınır bu şekilde, kariyer beklentilerinizi ve kazanç potansiyeliniz artmış olacaktır. Kanada’da işletme yüksek master’ı yaparken staj da yaparak aynı zamanda iş deneyimi kazanabilirsiniz.

 

3.Kanada Master & MBA Ücretleri

Kanada’da Master eğitimi alma amacındaysanız, harç ücretleri birçok ülkeye göre daha uygun olur ancak yine de programa bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tüm bölümler için ortalama bir fiyat düşünürsek 16.000 CAD diyebiliriz. Dünya genelinde olduğu üzre, MBA programları üst düzey yönetici yetiştirme programlarıdır bu yüzden de fiyat aralığı diğer bölümlere göre daha yüksektir. MBA için ortalama 30.000 CAD ila 50.000 CAD arası bir tutardan bahsedilebilir.

Aşağıda bazı üniversitelerin fiyat aralıklarını bulabilirsiniz. Güncel tutarlar için lütfen PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarıyla iletişime geçiniz.

 

University of Toronto

45,000 – 50,000 CAD

McMaster University

22,000 – 24,000 CAD

University of British Columbia

35,000 – 38,000 CAD

University of Alberta

20,000 – 22,000 CAD

Simon Fraser University

24,000 – 26,000 CAD

Thompson Rivers University

15,000 – 18,000 CAD

University of Manitoba

15,000 – 16,000 CAD

Brock University

23,000 – 28,000 CAD

Sheridan College

18,000 CAD

University of Victoria

18,000 – 29,000 CAD

Waterloo University

30,000 – 33,000 CAD

Wilfrid Laurier University

22,000 – 23,000 CAD

Carleton University

24,000 – 28,000 CAD

Fanshawe College

15,000 CAD

Niagara College

12,500 CAD

Seneca College

14,000 – 16,000 CAD

Humber College

15,000 – 17,000 CAD

 

4.Kanada Master & MBA Başvuru Şartları

Kanada’da Master eğitimi almak için belirli şartları karşılamanız ve bunu belgelerle sunmanız gerekmektedir.

• Lisans eğitim başarı not ortalaması (GPA)

• Lisans eğitiminde alınan derslerin okunacak bölüme uygunluğu

• 2-3 yıllık iş Deneyimleri ve varsa başarı/mesleki yeterlilik belgeleri (MBA için)

• İstenen bölümün minimum yeterliliğini karşılayan IELTS veya TOEFL gibi bir sınav sonucunun belgesi

• Masrafları karşılayacak Sponsorun hesap bilgileri

• Referans Mektupları

• CV

• Niyet mektubu

 

5.Kanada’da Master Bölümleri

Kanada’da master yapabileceğiniz bölümlerin bazılarını aşağıda bulabilirsiniz: Detaylı bilgi için iletişim formumuzu doldurun.

Dil ve Kültür

Hukuk ve Ceza Adaleti

Yaşam Bilimleri

Edebiyat

Yönetim

Matematik

Medya Çalışmaları ve Üretimi

Tıp

Müzik Çalışmaları ve Performansı

Doğa Bilimleri

Hemşirelik Özellikleri

Performans Sanatları

Felsefe Çalışmaları

Fizik Disiplinleri

Siyasal Bilimler

Psikolojik Bilimler

Dini Çalışmalar

Bilim

Sosyal Bilimler

Mimari ve Tasarım

Alan Çalışmaları

Sanat ve Beşeri Bilimler

Biyolojik Bilimler
Tarım Bilimleri

Antropolojik Çalışmalar

Uygulamalı Bilimler

Business

Kimya Bilimleri

Bilgisayar Bilimleri

Yaratıcı ve Görsel Sanatlar

Yer ve Gezegen Bilimleri

Ekonomi Bilimi

Eğitim Çalışmaları

Mühendislik ve Teknoloji

Çevre Bilimleri

Güzel Sanatlar ve Tasarım

Formal Bilimler

Sağlık Bilimleri

Tarih Çalışmaları

Cerrahi Özellikleri

Aborijin Çalışmaları

Sosyolojik Çalışmalar

 

6.Kanada’da Master Hizmeti Sunduğumuz Üniversiteler

Kanada’da Master alanında yerleştirme yapabildiğimiz üniversiteleri aşağıda bulabilirsiniz.

 

7.Kanada’da Master Bursları

Kanada’da eğitim alırken öğrenciler birçok farklı burs imkanından yararlanabilir. Bunların bazıları:

• Vanier Kanada Master Bursu

• Waterloo Üniversitesi Uluslararası Master ve Doktora Bursları

• Ontario Kanada Master Bursu

• Manitoba Kanada Master Bursu

• Fairleigh Dickinson Kanada Master Bursu

 

8.Kanada’da Master & MBA için Vize işlemleri

Kanada Öğrenci vizelerinde en önemli şey evraklarınızın eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanmasıdır. Kanada Öğrenci vize başvurularında gelir kaynaklarınızı da doğru bir şekilde açıklamak gerekir. Başvurularınız konsolosluğun istediği gibi eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir aksi takdirde Kanada öğrenci vize başvurunuz Konsolosluk tarafından ret edilebilir. Kanada Öğrenci vizesi içinde ayrıca bazı evraklarınızın da yeminli tercüme edilmesi gerekir. Uzman kadrosu ile PR Eğitim ve Danışmanlık firması olarak, Kanada öğrenci vize başvurularınız tarafımızdan titizlikle hazırlanır ve Kanada öğrenci vize başvurusu sürecinde; Hangi evrakları hazırlamanız gerekir, evraklarınızı hazırlama aşamasında destek olma, evraklarınızın başvuru portalına yüklenmesi ve başvurunuzun tamamlanma sürecine kadar “Pr Eğitim Danışmanlık” olarak size destek oluyoruz ve eksiksiz bir şekilde bu süreci tamamlıyoruz. Kanada öğrenci vizeleri için “study permit “vizesine başvuru yapılmalıdır. Eğer Kanada da hem okuyup hem de çalışmak istiyorsanız study permit vizesine başvuru yapılmalıdır ve bu vize uzatılabilir bir vizedir. Bu vize türü ile hem eğitim alabilir hem de Kanada’da çalışma imkanlarına sahip olabilirsiniz. Kanada uzun dönem öğrenci vizesinin (study permit) diğer bir avantajı ise Türkiye’ye gelmeden “Pr Eğitim Danışmanlık “olarak Study permit vizenizi uzatma işlemlerinde de yardımcı olmaktayız. Kanada Vize başvuruları online olarak “Pr Eğitim Danışmanlık” firmamız tarafından yapılmaktadır. 2019 Yılından itibaren, daha önce Kanada Öğrenci vize başvurusunda bulunup biometri (Parmak izi) bilgileriniz alınmadıysa, biometri de vermeniz gerekmektedir. Pr Eğitim Danışmanlık olarak biometri (parmak izi) işlemlerinizin de tamamlanması ve randevu alınması için yardımcı olmaktayız.

 

9.Kanada’da Master Yaparken Konaklama

Kanada’da okurken birçok farklı konaklama opsiyonundan yararlanabilirsiniz. Bunlar;

• Aile yanında konaklama;  Aile yanı konaklamanın sağladığı en büyük avantaj eğitim süreniz boyunca yaşayacağınız kültürü daha iyi tanıyabilmenizdir.

• Kiralık apart (daire); Kiralık apartlar daha çok özgürlük isteyen öğrenciler tarafından tercih edilirler. Bu öğrenciler tüm ihtiyaçlarını kendileri karşılarlar kaldıkları evlerde.

•  Üniversite yurtları; Son olarak ise Üniversite yurtları yer alır. Uluslararası öğrencilerin en yoğun tercih ettiği seçenek olan yurtlarda farklı kültürlerden gelen yaşıtlarınızla aynı ortamda kalarak onların dillerine de aşinalık kazanabilirsiniz. Yurtlarda kaldığınızda aynı zamanda Üniversite’nin sağladığı tüm avantajlardan da yararlanabilmiş olursunuz.

 

10.Kanada’da Master Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da Master Yaparken Çalışabilir miyim?

Kanada’da master eğitimi alırken çalışabilmenizin bazı koşulları vardır. Bunlar, herhangi bir burs almıyor olmanız, ders notlarınızın belirli bir düzeyde olması, eğitiminizin 6 ayını tamamlamış olmanız ve çalışma izni için başvurmuş olmanızdır.

Eğitim devam ettiği sürece haftada 20 saat yani part-time çalışma hakkınız olur, yaz tatili ve resmi tatillerde ise 40 saat full-time çalışabilirsiniz.

Kanada’da Master Yaptıktan Sonra Çalışma ve Oturma İzni koşulları nelerdir?

Master eğitiminiz bittikten sonra Kanada çalışma vizesi başvurusunda bulunup 2 yıllık çalışma vizesi edinebilirsiniz. Bu hakkınız Toronto ve Vancouver gibi şehirlerde 1 yıl ile sınırlandırılmıştır. Çalışmaya devam ederken PNP (Eyalet Aday Programı) na başvurup, göçmenlik ile alakalı işlemlere başlayabilirsiniz. Bununla ilgili detaylar için lütfen PR Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla iletişime geçiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu