Ücretsiz Danışmanlık

Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Hazar
Danışman
Hazar R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

1. Yurtdışında Dil Okulu Eğitimi

2. Hangi Yurtdışı Dil Eğitimi Programını Tercih Etmelisiniz?

3. PR Yurtdışı Eğitim Hangi Ülkelerde Dil Okulları ile Çalışmaktadır?

4. Yurtdışı Dil Okulu Fiyatları

5. Yurtdışı Dil Okulları İndirimleri

6. Yurtdışında Dil Eğitim Danışmanlığı

7. Yurtdışında Dil Kurslarının Yapısı

8. Yurtdışı Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

9. Yurtdışı Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

9.1. Aile yanı Konaklama

9.2. Öğrenci Yurtları

9.3. Ev kiralama/ Otel Konaklaması

 

1. Yurtdışında Dil Okulu Eğitimi

Yurtdışında bir dili konuşulduğu ülkede, bir dil okulunda öğrenmeniz dil öğrenimini sadece sınıf içerisinde ders anlatımı ve sınıf içi iletişim ile sınırlamaz. Dil okulları, sürekli düzenledikleri etkinlik ve ücretsiz seanslar ile sizi yerel halk ile ve diğer öğrenciler ile iletişime de teşvik ederek günlük hayatta da çokça pratik yaparak dil gelişiminizi destekler. Bu sayede dil eğitiminizden en yüksek verimi alırken aynı zamanda da yeni insanlar ve farklı kültürleri deneyimlemeniz sağlanır.

Yurtdışında bir dil eğitimine gitmeden önce Türkiye'de yabancı dilinizi belirli bir seviyeye kadar geliştirip, iyi bir dil temeli ile dil okullarına giderseniz, yurtdışında alacağınız dil eğitiminizden daha fazla verim elde edersiniz.

Elbette yurtdışında bir yabancı dil kursuna katıldığınız zaman dili öğrenme ve geliştirme sürenizi en aza indirmeniz ve dil eğitiminizden en yüksek verimi alabilmeniz için ilk ve en önemli husus Türkçe’yi kullanmamaktır. Bu nedenle hem PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizler hem de yurtdışı dil okulları daima ulus dağılımına dikkat etmekte ve aynı milliyetten öğrencileri aynı sınıflara yerleştirmeme konularında dikkatli davranmaktadır.

 

2. Hangi Yurtdışı Dil Eğitimi Programını Tercih Etmelisiniz?

Temsilciliğini yaptığımız tüm yurtdışı dil okulları sizlerin kariyer hedeflerine uygun programlar sunar. Kurs programı seçerken eğitim amacınızı çok iyi belirlemeniz gerekir. Sınav hazırlık programları, Akademik dönem kursları, standart, yarı yoğun veya yoğun dil kursları, mesleki dil kursları gibi eğitim amacınıza en uygun seçenekleri belirlemelisiniz. Dil eğitimi alırken çalışmak, bu süreçte hem paranızı kazanmak hem de dilinizi geliştirmek istiyorsanız, eğitim alan öğrencilere çalışma hakkı veren ülkeleri değerlendirebilirsiniz.

 

3. PR Yurtdışı Eğitim Hangi Ülkelerde Dil Okulları ile Çalışmaktadır?

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak; aşağıda belirttiğimiz ülkelerde bulunan dil okullarının temsilciliğini yapmaktayız.

İngiltere Amerika 

Kanada Avustralya

İrlanda Malta

Dubai İsviçre

Almanya İspanya

Fransa Güney Afrika

4. Yurtdışı Dil Okulu Fiyatları

Yurtdışı dil okulu fiyatları haftalık olarak hesaplanmaktadır. Gideceğiz hafta sayısı ile o hafta sayısına karşılık gelen kurs ve talep etmeniz halinde de konaklama fiyatı çarpılır. Yurtdışı dil okullarında haftalık fiyatlandırmalara ek olarak okul kayıt ücreti, ders materyal ücretleri, talep edilmesi halinde havaalanı karşılama/geri bırakma ve konaklama yerleştirme ücreti gibi ücretler de fiyata eklenir.

Konaklama fiyatları konaklama tercihinize göre göre belirlenir. Yurtdışı dil okullarında aile yanı konaklama, öğrenci evleri, öğrenci yurtları, öğrenci rezidansları gibi opsiyonlar vardır. Dil okullarının indirimleri sadece kurs ücreti için olmaktadır ve konaklama ücreti için indirim uygulanmamaktadır.

Yurtdışı dil okullarında 4 haftalık dil eğitimleri için fiyat aralıkları aşağıda verilmiştir;

İngiltere Dil Okulu Fiyatları: 600 GBP – 1300 GBP

Amerika Dil Okulu Fiyatları: 800 USD – 1800 USD

Kanada Dil Okulu Fiyatları: 700 CAD – 1250 CAD

İrlanda Dil Okulu Fiyatları: 700 EUR – 1100 EUR

Malta Dil Okulu Fiyatları: 550 EUR – 1100 EUR

Almanya Dil Okulu Fiyatları: 850 EUR – 1200 EUR

Fransa Dil Okulu Fiyatları: 850 EUR – 1200 EUR

 

5. Yurtdışı Dil Okulları İndirimleri

Yurtdışında yabancı bir dil öğrenmenin ekonomik yönünü değerlendirdiğimiz zaman hemen hemen her bütçeye uygun seçeneğimizin bulunduğunu söyleyebiliriz. Yurtdışı dil okulları düzenli olarak Türk öğrenciler için indirimler, promosyonlar ve teşvikler sunmaktadır. Bu anlamda zaman zaman %50’ye varan kurs indirimleri veya öğrencilere hediye kurs haftaları verilebilmektedir. Yurtdışı dil okullarındaki indirimler için PR Yurtdışı Eğitim danışmanları ile temasa geçebilirsiniz.

 

6. Yurtdışında Dil Eğitim Danışmanlığı

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak öğrencilerimizin dil öğrenme hedeflerine en uygun seçenekleri belirleyebilmek ve taleplerini en iyi şekilde cevap verebilmek için Amerika, İngiltere, İrlanda, Kanada, Avustralya, Malta, Güney Afrika, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Fransa, İsviçre, Ukrayna ve Rusya gibi ülkelerde bulunan 412 dil okulu ile çalışıyoruz.

 

7. Yurtdışında Dil Kurslarının Yapısı

Standart bir programa katılarak haftada 20 derslik bir kurs seçimi ile ortalama bir yılda yabancı bir dili etkin şekilde kullanabilecek duruma gelirsiniz. Eğer zamanınız daha kısıtlı ise yurtdışı dil okullarının yoğun programlarına katılarak ile bu süreyi 6 aya indirebilirsiniz. Ayrıca bir yandan eğitim alırken bir yandan da günlük yaşantınızda pratik yaparsınız. Yurtdışı dil okullarında bir kurun tamamlanma ve bir diğer seviyeye geçme süresinin okuldan okula değişmekle birlikte ortalama 10-12 hafta olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Yurtdışında dil kursunuzu başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra alacağınız kurs bitirme sertifikası, size bir sonraki eğitim hayatınızda, kariyerinizde ve iş başvurularınızda size pek çok öncelik ve kolaylık sağlayacaktır.

 

8. Yurtdışı Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Yurtdışında dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışarak para kazanabileceğiniz programlar ve ülkeler vardır. Böylece hem yurtdışında çalışma deneyimi elde edebilir, İngilizcenizi çalışma esnasında geliştirebilir ve yaşam masraflarınızı karşılayabilir, hatta para bile biriktirebilirsiniz. Örneğin, İrlanda’da 25 hafta ve üzeri süren kurs programlarına katıldığınız zaman, Work and Study kapsamında resmi olarak haftada 20 saat (yarı-zamanlı) çalışma iznine sahip olursunuz. 25 haftalık eğitiminiz sona erdiğinde ilave olarak 8 hafta oturum ve tam zamanlı çalışma izni alabilirsiniz.

 

9. Yurtdışı Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

9.1. Aile yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği uygun olduğu için birçok öğrenci için tercih edilmektedir. Özellikle ilk zamanlarda ülkeye alışmak için aile yanı iyi bir seçenektir. Aile yanı konaklama ücretleri haftalık olarak değişkenlik göstermekte, bu fiyatlar yemek öğünü tercihi, merkeze olan uzaklık/yakınlık, paylaşımlı/tek kişilik oda ve yüksek sezon zamanına göre değişiklik gösterir. Aile yanında sadece kahvaltı seçeneği ya da öğle ve akşam yemeği de dahil öğün seçme opsiyonları vardır. Paylaşımlı odada kalabilirsiniz, dilerseniz tek kişilik oda, özel banyolu bir konaklamada seçebilirsiniz. Aile yanı konaklamalar genelde okula 10 -60 dakikalık mesafededir. Toplu taşıma veya metro ile rahatça okula ulaşabilirsiniz.

9.2. Öğrenci Yurtları: Öğrenci yurtları da en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinin arasındadır. 2-3 kişilik odalarda veya tek kişilik odalarda konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlarda aile yanındaki gibi kahvaltı veya yemek öğünleri bulunmamaktadır. Bazı yurtlarda Yemek yapabileceğiniz ortak mutfak alanı olabilir ya da Yurt çevresinde restoranlar/ marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yurtlar genelde aile yanı kadar uzak değildir okula mesafesi daha yakındır.

9.3. Ev kiralama/ Otel Konaklaması: Ev kiralamada çok tercih edilen bir seçenektir ve birkaç öğrenci birleşip ev kiraladığında daha uygun fiyata gelebilir. Fakat ilk zamanlarda biz öğrencilerimize çevreyi tanımadıkları için bunu tavsiye etmeyiz. İlk zamanlarda alışma süreci ve çevreyi tanıma açısından aile yanı konaklama veya yurt seçeneği daha mantıklıdır.  Sonrasında ev kiralanabilir. Otel seçeneği pahalıdır ve genelde tercih edilmez.

shape
shape

Bilgi İstek Formu