Ücretsiz Danışmanlık

İrlanda Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Tunç
Danışman
Tunç P.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Her yıl dünyanın her yerinden 100 binin üzerinde öğrencinin ziyaret ettiği İrlanda aynı zamanda dünyanın en güvenli ve güzel ülkelerinden biridir. İrlanda dil okulları çok yüksek eğitim standartlarına sahiptir. İrlanda’da çok fazla eğitim seçeneği bulunduğundan burada İngilizce eğitimi alabilir, sertifika programlarına katılabilir, dünyanın önde gelen üniversitelerinde eğitim alabilme olanağına sahip olabilirsiniz. İrlanda’da refah seviyesi yüksektir ve bu anlamda, dünya devletleri arasında ilk on arasında yer almaktadır. Ayrıca ülke düşük vergi oranlarından ötürü Google, Facebook, Apple ve Twitter gibi dev teknoloji firmalarının da Avrupa merkezi olarak kullanılmaktadır.

1. İrlanda Dil Okulu Hakkında Bilgiler

İrlanda, son yıllarda dil eğitimi ve yüksek öğrenim için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Hem birçok ülkeden yabancı öğrencilerin İrlanda’yı tercih etmesi, sosyal hayattaki canlılık ve Avrupa’nın teknoloji merkezinin Dublin olması burayı dil eğitimi tercihi bakımından önemli kılmaktadır. Öğrencilerin endişe duyduğu bir konu ise İrlanda’da konuşulan aksan ve anlaşılmayacağı ile ilgili bir durumdur. İrlanda’da konuşulan İngilizce aksanı gayet açık ve net anlaşılabilirdir. İrlanda’da başta Dublin olmak üzere, Cork, Galway,Bray ve Limerick şehirlerinde de dil eğitimi seçenekleri bulunmaktadır. İrlanda’nın hem doğası çok güzeldir hem de İrlanda halkı, öğrencilere alışık olduğu için çok samimi, yardımsever ve kibar insanlardır.

1.1. İrlanda dil okulu Programları;

 • ✓ Genel İngilizce Eğitimi (Haftada 15-20 Ders)
 • ✓ Yarı Yoğun İngilizce Eğitimi (Haftada 25 Ders)
 • ✓ Yoğun İngilizce Eğitimi (Haftada 28-43 Ders)
 • ✓ IELTS/TOEFL/SAT/GRE/GMAT Sınav Hazırlık Kursları
 • ✓ Mesleki İngilizce Kursları
 • ✓ Akademik İngilizce Kursları
 • ✓ Bire Bir Özel İngilizce Dersleri
 • ✓ Celta & Delta

1.2. İrlanda Dil Okulu Kayıt Süreçleri

İrlanda dil okulu başvuru süreçlerinde eğitim danışmanlarımız İngilizce öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir ve size en uygun programı belirler. Bunları belirlerken sizin hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri araştırıp size sunar. Belirlenen dil okulları arasından istediğiniz dil okulunu seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz.

1.3. İrlanda Dil okulu başvuru süreci

Bu süreç, baştan sona PR Yurtdışı Eğitim’in eğitim ve vize danışmanları tarafından sizinle koordineli olarak gerçekleştirilir.

 • • Okula karar verme
 • • Ön kayıt ücretinin ödenip öğrencinin kaydının yapılması
 • • Vizeden önce kalan okul ödemesinin yapılması ve Okul kabul mektubunun gelmesi
 • • Belgelerin toparlanması ve vize süreci
 • • Vize onayı ve seyahat aşaması için oryantasyon 

2. İrlanda Dil okulları;

Şehirlerde dil okullarını inceleyin

 

2.1. İrlanda Dil okulu Fiyatları 2022

İrlanda’da dil eğitimi için okul fiyatları, gitmek istediğiniz haftaya, şehre ve programa göre değişmektedir. İrlanda güncel dil okulu fiyatlarını Dil Okulu Fiyat Hesaplama Motorundan ulaşa bilir veya Bize ulaşarak detaylı bilgileri ala bilirsiniz. Dil okulu fiyatları, Aşağıda belirtmiş olduğumuz ücretler eklenerek hesaplanır.

 • Okul kayıt ücreti
 • Haftalık kitap ücreti
 • İstenmesi halinde konaklama yerleştirme ücreti
 • Haftalık istenilen program ücreti
 • İstenmesi halinde transfer ücreti

Konaklama ve transfer ücreti zorunlu değildir. Öğrencinin talebine göre eklenir veya çıkarılır.

2.2. İrlanda Dil Okulu İndirimleri

İrlanda’daki dil okulları yılın belirli dönemlerinde indirimler sunar. Bu indirimler genel itibari ile sadece kurs ücretleri üzerine uygulanır. Kanada dil okullarında sunulan indirim oranları kurs ücretleri üzerinden %50’ye kadar varabilmektedir. 

 

3. İrlanda Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

3.1. Aile yanı Konaklama:

Aile yanı konaklama seçeneği fiyat bakımından uygun olduğu için birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Özellikle ilk zamanlarda ülkeye alışmak için ve ülkenin kültürünü öğrenmek isteyenler için aile yanı iyi bir seçenektir. Aylık aile yanı konaklama ücretleri 750 – 900 Euro arasındadır. Bu fiyatlar, yemek öğünü tercihi, paylaşımlı/tek kişilik oda ve yüksek sezon zamanına göre değişiklik gösterir. Aile yanında sadece kahvaltı seçeneği ya da öğle ve akşam yemeği de dahil öğün seçme opsiyonları vardır. Paylaşımlı odada kalabilirsiniz, dilerseniz tek kişilik oda, özel banyolu bir konaklamada seçebilirsiniz. Aile yanı konaklamalar genelde okula 30 -60 dakikalık mesafededir. Toplu taşıma ile rahatça okula ulaşabilirsiniz.

3.2. Öğrenci Yurtları:

Öğrenci yurtları da en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinin arasındadır. 2-3 kişilik odalarda veya tek kişilik odalarda konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlarda aile yanındaki gibi kahvaltı veya yemek öğünleri bulunmamaktadır. Bazı yurtlarda Yemek yapabileceğiniz ortak mutfak alanı olabilir ya da Yurt çevresinde restoranlar/ marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yurtlar genelde aile yanı kadar uzak değildir okula mesafesi daha yakındır. Fiyat olarak aile yanından biraz daha pahalıdır. Ortalama aylık 1200 -1500 Euro’dur fakat yüksek sezon dönemlerinde artış olabilir.

3.3. Ev/Oda kiralama:

İrlanda’da paylaşımlı oda kiralama çok tercih edilen bir seçenektir. Aylık 750 -1500 Euro arasında fiyatlar değişmektedir. Bu ücrete faturalar ve internet dahildir. Merkezde veya okuluna yakın yürüme mesafesinde birçok konaklama seçeneği vardır. Fakat ilk zamanlarda biz öğrencilerimize çevreyi tanımadıkları için bunu tavsiye etmeyiz. İlk zamanlarda alışma süreci ve çevreyi tanıma açısından aile yanı konaklama veya yurt seçeneğini önermekteyiz.

 

4. İrlanda Vize Türleri

İrlanda öğrenci vizesi kısa ve uzun dönem olmak üzere iki türdür. İrlanda vizeleri ile ilgili detaylı bilgiyi (İRLANDA VİZESİ) sayfasına tıklayarak alabilirsiniz.

4.1. İrlanda Öğrenci Vizesi

İrlanda öğrenci vizesi kısa ve uzun dönem olmak üzere iki türdür

4.2. İrlanda Öğrenci Vizesi Türleri

Kısa dönem öğrenci vizesi: 90 güne kadar eğitim almak isteyen öğrenciler bu vize türüne başvuru yapmaları gerekir. İrlanda’da bulundukları sürede 3 ay daha uzatabilirler. İrlanda vizesi schengen vizesi değildir, karıştırılmamalıdır.

Uzun dönem öğrenci vizesi: Work and study programlarına katılmak isteyen öğrencilerin başvuracağı, uzatılabilen bir vizedir. Dil eğitimi için 3 defa, akademik programlar için 2 defa İrlanda’dayken uzatma yapılabilir.

4.3. İrlanda Öğrenci Vizesi uzatma

Dil eğitimi için 3 defa, akademik programlar için 2 defa İrlanda’dayken uzatma yapılabilir.

4.4. İrlanda Öğrenci Vizesi için gerekli belgeler

İrlanda öğrenci vizesi almak için gerekli belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda PR Yurtdışı Eğitim vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

 

5. İrlanda dil okulu ve Çalışma izni

İrlanda’ya minumum 25 hafta ve üstü giden öğrencilerin yasal çalışma hakkı vardır. Öğrenciler, eğitim alırken haftada 20 saat partime, tatil dönemlerinde ise full time yani haftada 40 saat çalışabilirler. Fakat çalışabilmeleri için öncelikle GNIB (Garda National Immigration Bureau) kayıt olup, oturum/çalışma izninizi almanız gerekir aksi takdirde çalışamazsınız. Öğrenciler, çalışmak için restoranlar, kafeleri oteller, mağazalar ve zincir marketlerde iş bulabilirler.

 

6. İrlanda Dil Okulu Eğitimi Sonrasında Üniversite, Yüksek Lisans veya Sertifika Eğitimlerine Katılma

İrlanda’da dil eğitimini tamamladıktan sonra ilgilendiğiniz takdirde İrlanda Üniversitelerine lisans, yüksek lisans veya Sertifika programlarına bulunan üniversitelere PR Yurtdışı Eğitime müracaat ederek kayıt ola bilirsiniz.  İrlanda Üniversitelerinin ana başvuru koşullarından biri de IELTS, TOEFL gibi sınavlardan geçerli bir notunuzun olması zorunludur ve Diploma notunuz önemlidir.

 

7. İrlanda’da Dil Eğitimi Almanın avantajları

İrlanda’da dil eğitimi almanın avantajları oldukça fazladır. Türkiye’ye yakın olması, sosyal ve cıvıltılı yaşamı, İrlanda halkının kibar, yardımsever ve samimiyeti, özelliklede Türklere ayrı bir sempati duyarlar, dünyanın dört bir yanından farklı kültürlerde öğrencileri ağırlaması ve eğitim alırken çalışma iznin olması gibi birçok avantajı vardır.  Okuldan sonraki zamanlarda sosyalleşirken hem eğlenerek hem de pratik yaparak İngilizceyi yerinde öğrenme fırsatını bulabilirsiniz. İrlanda’nın doğal güzellikleri, kültür ve tarih açısından da önemlidir. Avrupa’nın en büyük doğal parklarından birkaçı İrlanda’dır. Vikings, Game of Thrones ve merlin gibi birçok diziye de ev sahipliği yapmıştır. Bir çokta Milattan önceye ait eski kaleler bulunmaktadır. Avrupa’nın teknoloji merkezidir. Facebook, Google, amazon, Microsoft gibi bilişim firmalarının ana merkezi Dublin’dir. İrlanda da mezun olan üniversite öğrencileri için iyi bir fırsattır. Ayrıca yüksek lisansı İrlanda da tamamlarsanız size 2 yıl boyunca oturum izni verilir ve kariyer – iş için fırsatlar yakalayabilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu