Ücretsiz Danışmanlık

Fransa Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Tunç
Danışman
Tunç P.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Fransa Dil Okullarında Fransızca eğitiminde farklı hedefleri olan öğrenciler için farklı kurs seçenekleri sunulmaktadır: Genel Fransızca Yoğun Fransızca Birebir Fransızca Dersleri DELF Sınav Hazırlık Kursları Öğretmen Eğitimleri Üniversite Hazırlık Programları İş Fransızcası

1. Fransa dil okulu hakkında bilgiler

Fransa, özellikle Paris, Lyon ve Bordeaux gibi turistik şehirleri ve 33 ülkede konuşulan ana dili nedeniyle gittikçe artan sayıda öğrencinin dil eğitimi için tercih ettiği bir ülke haline gelmiştir. Fransa’da bulunduğunuz sürede Eyfel Kulesini, Champs-Élysées caddesini, Sacre Ceur ve Notre Dame kiliselerini ziyaret edebilir, dünyaca ünlü Macaron tatlılarını, peynirlerini deneyebilirsiniz.

Fransızca hem profesyonel hem de turistik alanda Avrupa’nın en önde gelen dillerinden biridir. Dünyanın kültürel anlamda en önde gelen ülkelerinden birinde, Victor Hugo ve Charles Baudelaire’in anavatanında, Louvre ve Musée d'Orsay gibi müzelerin olduğu bir ülkede eğitim almak isterseniz Fransa ilk tercihiniz olmalıdır.

 

1.1 Fransa dil okulu Programları;

  • ✓ Genel Fransızca
  • ✓ Yarı yoğun Fransızca
  • ✓ Yoğun Fransızca
  • ✓ İş Fransızcası
  • ✓ DELF, DALF, TCF Sınav Hazırlık Kursları
  • ✓ Bire bir özel dersler

1.2 Fransa Dil Okulları Yaş Sınırı

Fransa dil okullarının büyük bir çoğunluğu minimum 16 yaşındaki öğrencileri kabul etmektedir. 16 yaşının altında bulunan ve Fransa’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz yaz okulu programlarına katılabilir.

1.3 Fransa Dil Okulları Başvurusu

Fransa dil okulu başvuru süreçlerinde eğitim danışmanlarımız Fransızca öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir. Buna göre size seçeceğiniz program için hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri belirler. Belirlenen dil okulları arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz. Fransa’da Fransızca öğrenebilmeniz için temel seviye dil bilginiz olmalı ve bunu bir eğitim kurumundan aldığınız belgeyle kanıtlamanız gerekir.

1.4 Fransa Dil Okulu Başvuru Süreci

Öncelikli olarak dil okulunda eğitim alacak öğrencinin bilgileri okul başvuru ücreti ile birlikte okula gönderilir.  Ardından okuldan ön kayıt belgesi gelir. Ön kayıt belgesi ile öğrenci vizesine başvurulur. Vize çıktıktan sonra seyahat aşaması ve oryantasyon yapılır. En son olarak da uçak bileti temini ve ülkeye gidiş gerçekleşir. Bu süreç, baştan sona PR Yurtdışı Eğitim’in tecrübeli eğitim ve vize danışmanları tarafından sizinle koordineli olarak gerçekleştirilir.

 

2. Fransa Dil Okulu Fiyatları

Fransa’da dil eğitimi için okul fiyatları, gitmek istediğiniz toplam süreye, yılın dönemine ve programa göre değişkenlik gösterir. Fiyatlara genel itibariyle; okula kayıt ve ders materyali dahil olur ancak eğer konaklama isteniyorsa bunun fiyatlarını ve konaklama ayarlama ücretini, havaalanı transferini ve tüm süreyi kapsayacak sağlık sigortasını da sunmaktayız. Fransa Dil okulu fiyat hesaplama motoru için TIKLAYINIZ.

 

2.1  Fransa Dil Okulu İndirimleri

Fransa dil okulları yılın belirli dönemlerinde indirimler sunar. Bu indirimler genel itibari ile sadece kurs ücretleri üzerine uygulanır. Fransa dil okullarında sunulan indirim oranları kurs ücretleri üzerinden %50’ye varabilmektedir. Bu indirimler hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

3. Fransa Dil Okulları

 

4. Fransa Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Fransa dil okullarında eğitim almayı planlıyorsanız aile yanında konaklama, öğrenci yurtları ya da öğrenci evleri gibi konaklama seçeneklerinden size uyan birini tercih edebilirsiniz. Konaklamanın türü, öğrencinin talep, beklenti ve bütçesine göre seçilir.

Aile yanı Konaklama: Aile yanı konaklamalar okullara yaklaşık yarım saatlik otobüs yolculuğu mesafesinde olabilir. Ülkede raylı sistem yoktur. Ulaşım olarak taksi ve otobüs tercih edebilirsiniz. Aile yanı konaklamasının en büyük avantajı o ülkenin yerel halkıyla kaynaşabilmek, birebir günlük hayatlarına tanıklık etmektir.

Öğrenci Yurtları: Okulun sunduğu yurtlarda kalan öğrenciler diğer öğrencilerle kaynaşma imkanı bulurlar. Kendi yaşıtı olup diğer ülkelerden gelen öğrencilerle zaman geçirebildikleri için farklı kültürlere de aşinalık kazanırlar.

Öğrenci Evi Konaklaması: Bazı öğrenciler aile yanı veya yurt değil direkt kendileri kiraladıkları dairede kalmayı tercih ederler. Bu şekilde diğer opsiyonlara göre daha özgür olabilirler ve kendi seçtikleri arkadaşlarıyla aynı evde kalma konusunda bir sorun yaşamazlar.

 

5. Fransa Vize Türleri

Fransa’da eğitim alacağınız süreye göre farklı vize türleri olur. Vize işlemleri ortalama 2 ay sürer. Vize başvuru ücreti kısa dönem için 60€ uzun dönem için 50€’dur (değişkenlik gösterebilir) Vize için hesabınızda bulunması gereken parayı gitmek istediğiniz gün sayısı çarpı Ort. 48 Euro olarak düşünebilirsiniz. Buna ekstra olarak da uçak bileti masrafınız çıkar.

5.1. Fransa Öğrenci Vizesi

Fransa’da eğitim almak için Türkiye’den giden öğrencilerin, kısa dönem ve yeşil pasaportlu olmadıkları taktirde vizeye başvurması gerekmektedir.

5.2. Fransa Öğrenci Vizesi Türleri

Kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere iki tür vize mevcuttur.

  • Kısa Dönem Öğrenci Vizesi:

90 gün ve altı için yeşil pasaportunuz varsa vizesiz, diğer pasaportlarda Schengen vizesi alırsınız ve bu vizede çalışma izni olmaz.

  • Uzun Dönem Öğrenci vizesi:

90 gün sonrası (work and study) programı için, D tipi vizeye yani oturum izinli vizeye başvurmanız gerekir.

5.3. Fransa Öğrenci Vizesi Uzatma

Schengen vizelerinin uzatılması mümkün değildir.

5.4. Fransa Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Fransa’ya öğrenci vizesi almak için gerekli kriterler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda PR Yurtdışı Eğitim vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

 

6. Fransa’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Fransa’da Dil Eğitimi alırken çalışma izni mevcut değildir.

 

7. Fransa’da Dil eğitimi almanın Avantajları

Fransızca hem Avrupa’da hem de Afrika kıtasında aktif olarak birçok ülke tarafından konuşulan bir dildir. Bu dildeki hakimiyetiniz sizi uluslararası iş skalasında öne çıkartır. Eğer Türkiye’de Fransızca eğitim veren bir liseden mezun olup Fransa’da dil eğitimiyle bu bilginizi pekiştirirseniz sonrasında Fransa’nın dünyaca tanınan Sorbonne gibi Üniversitelerinde lisans eğitimi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun haricinde Fransa Avrupa birliği üyesidir bu yüzden orada bulunduğunuz sürece diğer Schengen ülkelerine yapılan gezilere katılabilir ve uluslararası bir ortamda aktif olarak Fransızca konuşarak kendinizi geliştirebilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu