Ücretsiz Danışmanlık

Amerika Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Pahlivan
Danışman
Pahlivan R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Yurt dışında İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler için ilk durak Amerika olmalıdır. Çok kültürlü bir toplumsal yapıya sahip olan Amerika’da hem günlük hayatınızda ana dili İngilizce olan Amerikalılarla iletişim halinde olarak İngilizcenizi geliştirebilir, hem de farklı kültürleri öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz. Günlük yaşamda pratiğini yapıp, teknik kısmını ise çalıştığımız profesyonel dil okullarını tercih ederek İngilizceyi anavatanında öğrenmek için Amerika en doğru tercih olacaktır.  Her milletten binlerce öğrenci tarafından dil eğitimi almak için tercih edilen Amerika hakkında merak edilen tüm soruları aşağıdakı yazıda sizin izin için cevapladık.

1. Amerika Dil Okulları Hakkında Bilgiler

Amerika’da 71 şehir ve bu şehirlerdeki 334 eğitim merkezi ile öğrencilerimizin hedef ve kriterlerine en uygun şehir, kurs merkezi, konaklama ve dil eğitim programlarını ayarlamak mümkündür.
Amerika Dil Okullarında;


Seçeneklerin çok olması nedeni ile uygun bütçeli pek çok eğitim merkezi bulabilirsiniz
 ABD’nin çok milletli yapısı nedeniyle çok sayıda aksana hakim olabilir ve anlayabilirsiniz
 Akreditasyonlu kuruluşlardan, eğitiminizi tamamladıktan sonra dünya çapında geçerliliği olan sertifikalar alabilirsiniz
 Dil eğitiminiz bittikten sonra Diploma, Sertifika programları veya üniversite eğitiminize devam edebilirsiniz
 Amerikan yaşam tarzını ve iş hayatını yakından gözlemlersiniz
 Dünyanın izlediği kültür-sanat etkinliklerini yerinde görebilirsiniz
 Farklı eyaletlere yolculuk düzenleyebilirsiniz
 Pek çok milletten ve kültürden kalıcı dostlar edinebilirsiniz


1.1 Amerika Dil Okulu Programları

Yurt dışında dil eğitiminin birden fazla seçeneği bulunur. Günlük İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler, Akademik İngilizce becerilerini geliştirmek isteyenler veya İş İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler Amerika’daki dil okullarında kendine göre programı kolaylıkla bulabilir. Bu programları Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL), Akademik İngilizce, Delta-Celta kursları veya bire bir özel dersler şeklinde ihtiyacınıza göre size sunmaktayız. Öğrenciler tercih ettikleri programlara başlamadan önce eğitimin ilk gününde seviye belirleme sınavı olurlar ve bu sınavda belirlenecek olan İngilizce seviyelerine, yaşlarına ve milliyetlerine göre sınıflara yerleştirilirler.

1.2 Amerika Dil Okulları Yaş Sınırı

Amerika’da dil okullarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaş grubu için öğrencilere farklı dil okulu programları sunulmaktadır.

1.3 Amerika Dil Okulu Başvurusu

Amerika’da dil eğitimi tercih ederken en uygun program ve süreyi belirlemek alacağınız eğitimden en doğru verimi alabilmeniz açısından çok önemlidir. Bu aşamada ise eğitim danışmanlarımız hedeflerinize en uygun programı, süreyi ve şehri belirleme kısmında size en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

1.4 Başvuru Süreci

 • • Okula karar verme
 • • Ön kayıt ücretinin ödenip öğrencinin kaydının yapılması
 • • Okul kabul mektubunun gelmesi
 • • Vize işlemlerinin başlaması

 

2. Amerika Dil Okulu Fiyatları 2022

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için fiyatlandırma; gitmek istediği program, eyalet/şehir ve eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Dil okulu fiyatları, aşağıda belirtmiş olduğumuz ücretler eklenerek hesaplanır;Amerika Dil okulu fiyat hesaplama motoru için TIKLAYINIZ.

 • • Okul kayıt ücreti
 • • Materyal Ücreti
 • • Konaklama yerleştirme ücreti
 • • Kurs ücreti
 • • Havaalanı transfer ücreti

Konaklama ve havaalanı transfer ücreti zorunlu değildir. Öğrencinin talebine göre eklenir veya çıkarılır.

2.1 Amerika Dil Okulu İndirimleri

Amerika’da çalıştığımız dil okulları senenin belli dönemlerinde Türk öğrencilere özel indirimler sağlamaktadır. Bu indirimler çoğunlukla yalnızca kurs ücretlerine uygulanır böylece en iyi zincir okullarda indirimli fiyatlarla kaliteli ve prestijli bir eğitim alma fırsatını elde etmiş olursunuz. Bu indirimlerden anlık haberdar olmak için PR Danışmanları ile iletişime geçmeniz yeterli!
 

3. Amerika Dil Okulları

3. Amerika Dil Okulları

4. Amerika Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

Amerika’da dil eğitimi isteyen öğrenciler için tercihlerine göre 3 farklı konaklama tipi mevcuttur. Aile yanı Konaklama, Öğrenci Yurtları ve Öğrenci evleri. Kendi standartlarınıza göre size en uygun konaklama tipini bulmanız mümkündür.

 

4.1 Aile Yanı Konaklama

Aile yanı konaklama seçeneği hem fiyatları bakımından hem de güvenlik açısından öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tipidir. Aile yanı konaklama tercih eden öğrenciler günlük yaşamlarında da İngilizce konuşarak pratik yapma fırsatını elde etmiş olurlar. Aile yanı konaklama fiyatları tercihlerinize göre değişkenlik gösterir. Bu fiyatlar tercih edeceğiniz günlük öğün sayısına ve paylaşımlı veya tek kişilik oda tercihinize göre değişkenlik gösterebilir. Bunun yanı sıra yazın gitmek isteyen öğrencilerimiz yüksek sezon farkı sebebiyle artacak fiyatları da göz önünde bulundurmalıdır. Aile yanı konaklamada yalnızca kahvaltı, öğle-akşam yemeği veya günlük 3 öğün gibi seçenekler vardır. Kalacağınız odalar için ise tercihlerinize göre paylaşımlı, özel banyolu veya tek kişilik şeklinde seçenekler mevcuttur.  Aile yanı konaklamalar genellikle okullara 30-40 dakikalık mesafededir, toplu taşıma ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

4.2 Öğrenci Yurtları

Öğrenci yurtları Amerika’da dil eğitimi isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tiplerinden biridir. Tek kişilik veya uygunluğa bağlı olarak 2-3 kişilik odalarda konaklama seçenekleri bulunur. Yarım pansiyon veya tam pansiyon seçenekler bulunmaktadır. Fiyatlar tercihlerinize göre ve yüksek sezon farklarına göre değişkenlik göstermektedir. Aile yanı konaklamaya kıyasla yurtların okullara mesafesi daha yakındır.

4.3 Öğrenci Evleri

Ev kiralama öğrenciler tarafından tercih edilen bir diğer konaklama tipidir. Özellikle paylaşımlı şekilde çıkıldığında bütçeyi zorlamayacak bir konaklama seçeneği haline gelmektedir. Otellerde oda kiralama seçeneği ise genellikle tercih edilmez ve bizim tarafımızdan da önerilmez çünkü diğer konaklama tiplerine göre çok daha maliyetli olacaktır.


5. Amerika Vize


Her ülke için farklı vize prosedürleri ve toparlanması gereken farklı evraklar vardır. Amerika’da öğrenci vizesi için gerekli evrak listesini ve vizeye nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında detaylı bilgiyi uzman vize departmanımızdan öğrenebilirsiniz. Vize departmanımızla iletişime geçmek için TIKLAYINIZ.

5.1 Amerika Öğrenci Vizesi

Amerika’ya dil eğitimi ile giden öğrencilerin aldığı vize öğrenci vizesidir ve öğrencilerin yasal olarak çalışma hakkı bulunmamaktadır. Amerika’ya dil eğitimi için gitmek isteyen öğrenciler için en önemli unsur tercih edecekleri okuldur. Butik bir okul tercih edilmesi fiyatları daha uygun olduğu için konsolosluğun göçmen olarak değerlendirmesine sebep olabileceğinden vize ihtimalini azaltacaktır bu sebeple zincir bir okul tercih edilmesi vize açısından avantajlı bir tercih olacaktır. Amerika’yı diğer ülkelerin vize prosedürlerinden ayıran bir diğer özellik ise görüşmelerin konsoloslukta yüz yüze yapılması ve sonuçların mülakat esnasında belli olmasıdır. Öğrencinin tek yapması gereken başvuru günü ve saatinde konsoloslukta olmasıdır, geriye kalan vize sürecini profesyonel vize departmanımız eksiksiz bir şekilde yönetmektedir.

5.2 Amerika Öğrenci Vizesi Türleri

Amerika’da 1 adet öğrenci vizesi türü vardır. Amerika öğrenci vizesi mülakata dayalı zor bir vize türüdür. Çünkü Amerika öğrenci vizesi (F1 Vize) türü ile ülkede ömür boyu kalabilirsiniz o yüzden zor bir vizedir. Mülakat sırasında memurun sizin gerçekten eğitim alıp kendi ülkenize döneceğinize ikna olması gerekir. Amerika öğrenci vizesine başvuru yaparken yanınızda eş ve çocuk/çocuklarınız içinde “F2 Vize “türüne başvuru yapabilirsiniz. Amerika Öğrenci başvurusu yapabilmeniz için öncelikle kayıt olduğunuz okuldan “I 20 “belgeniz gelmesi gerekir. Eğer aile üyeleri içinde başvuru yapacaksınız okuldan onlar içinde aynı belge gelmelidir. Bu belge geldikten sonra Amerika öğrenci vizesi için öncelikle randevu almanız gerekir ve randevular Amerika randevu sisteminden online alınır. Randevu alınmadan önce 160 USD vize harcı ödemesini her başvuru sahibi için yapmanız gerekmektedir ve ödeme yapıldıktan sonra ABD Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğundan randevu alınır. Randevuya gitmeden önce online DS160 Formu doldurulup onaylanması gerekmektedir ve her öğrencinin 350 USD SEVIS FEE ücretini ödeyip randevuya katılmalıdır aksi takdirde görüşme olumsuz sonuçlanabilir veya sizi mülakata almayabilirler. Amerika Öğrenci vizeniz onaylandıktan sonra kargo ile belirttiğiniz adres veya PTT şubesine gönderilir. Onaylanmış Öğrenci vizesi ile ülkeye, programınızın başlamasına 30 gün kala giriş yapabilirsiniz. Görüşmeye giderken diğer hazırlanması gereken evrakların dışından mutlaka aşağıda belirtmiş olduğumuz 3 ana belge olmalıdır.

 • • I20 Belgesi
 • • SEVIS FEE ödendi dekontu
 • • DS 160 Onay formu

5.3 Amerika Vize Uzatma

Amerika vizelerinde uzatma yapılamamaktadır. Yalnızca vize süreniz boyunca ülkede bulunabilirsiniz.​​​​​​

 

6. Amerika Dil Okulları ve Çalışma İzni

Bazı ülkeler dil eğitimi alan öğrencilere yasal olarak çalışma izni verse de Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler yasal olarak çalışma iznine sahip değildir. Fakat bu yalnızca dil okulları  için alınan vize türü için geçerlidir. Amerika’da öğrenci vizesi ile yarı zamanlı çalışma iznine sahip olabileceğiniz eğitim programları mevcuttur.

 

7. Amerika’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Gerek sosyal yaşam anlamında gerekse verdiği kaliteli eğitim anlamında İngilizce dil eğitiminden azami verimi alabileceğiniz ülkelerin başında Amerika gelmektedir. İngilizce, pratik yapılmadığı sürece öğrenmesi zor bir dildir. Bu sebeple anadili İngilizce olan insanlarla günlük yaşamda bol bol pratik yapabileceğiniz en doğru ülke Amerika olacaktır. Aksan bakımından da anadili İngilizce olan diğer ülkelere kıyasla çok daha anlaşılabilir olması da Amerika’da dil eğitiminin diğer bir avantajıdır. Buna artı olarak çok kültürlü bir yapıya sahip olmasından dolayı farklı kültürleri deneyimleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bir başka deyişle, herkesin hayalini kurduğu Amerikan Rüyasını Amerika’da dil eğitimi alarak bizzat deneyimleme fırsatını kaçırmamak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

 

8. Amerika’da Pathway Eğitimi

Amerika’da Pathway programı Amerika’da üniversite eğitimi almak isteyen fakat yeterli İngilizce seviyesine sahip olmayan ve not ortalaması, almak istediği lisans eğitimine yeterli gelmeyen öğrencilerin katılabileceği bir üniversiteye hazırlık programıdır. En az 2, en fazla 4 sömestr eğitim alabileceğiniz bu programın sonunda yeterli seviyeye gelmeniz durumunda lisans eğitimine başvurulur ve Amerika’da üniversite hayatınızın ilk adımını atmış olursunuz.

 

9. Amerika Dil Okulu Eğitimi Sonrasında Üniversite, Yüksek Lisans veya Sertifika Eğitimlerine Katılma

Amerika’da akademik bir eğitim planlayan öğrencilerin sahip olması gereken ilk koşul en az B2 İngilizce seviyesidir. Neredeyse her program/bölüm giriş koşulu olarak IELTS veya TOEFL skoru istemektedir.  Eğer İngilizce seviyeniz bu programlar için yeterli değilse akademik eğitiminiz öncesinde çalıştığımız Amerika dil okullarında İngilizcenizi yeterli seviyeye ulaştırarak Amerika’daki akademik eğitimin için ilk adımınızı atabilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon