Ücretsiz Danışmanlık

Amerika Vizeleri

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

firat
Danışman
Fırat G.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Amerika Turist/ Ticari Vize

Amerika’ya turistik veya ticari amaçlı seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, B1/B2 vize türüne başvuru yapmaları gerekir. Amerika vizesi mülakata dayalı zor bir vize türüdür. Mülakat sırasında memurun sizin gerçekten ülkenize döneceğinize ikna olması gerekir. Turistik başvurulara Otel rezervasyonu, ticari başvurularda ise sizi davet eden firma tarafından adınıza düzenlenmiş davetiye, kongre/Fuar için seyahat edecekseniz eğer kongre/fuar bileti sunmanız gerekir. Başvuru için öncelikle online olarak 160 USD vize harcı ödemesini her başvuru sahibi için yapmanız gerekmektedir ve ödeme yapıldıktan sonra ABD Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğundan randevu alınır. Randevuya gitmeden önce online DS160 Formu doldurulup onaylanması gerekmektedir. Mülakata giderken yanınızda götürmeniz gereken belgeler vardır ve Mülakat sırasında görüşme yaptığınız memur sizden bazı evrakları talep edebilir. Bu sebepten dolayı dosyanız eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Eğer sizden talep ettiği belgeyi sunamazsanız eksik evrak durumundan dolayı ret alabilirsiniz. Görüşme sonunda, vizenizin olumlu ya da olumsuz olduğu size memur tarafından bildirilmektedir. Eğer vizeniz onaylandı ise, kargo ile belirttiğiniz adres veya PTT şubesine gönderilir. Evrak listesi ve Amerika B1/B2 vizesi için daha detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Amerika Öğrenci vizesi

Amerika öğrenci vizesi mülakata dayalı zor bir vize türüdür. Çünkü Amerika öğrenci vizesi (F1 Vize) türü ile ülkede ömür boyu kalabilirsiniz o yüzden zor bir vizedir. Mülakat sırasında memurun sizin gerçekten eğitim alıp kendi ülkenize döneceğinize ikna olması gerekir. Amerika öğrenci vizesine başvuru yaparken yanınızda eş ve çocuk/çocuklarınız içinde “F2 Vize “türüne başvuru yapabilirsiniz. Amerika Öğrenci başvurusu yapabilmeniz için öncelikle kayıt olduğunuz okuldan “I 20 “belgeniz gelmesi gerekir. Eğer aile üyeleri içinde başvuru yapacaksınız okuldan onlar içinde aynı belge gelmelidir. Bu belge geldikten sonra Amerika öğrenci vizesi için öncelikle randevu almanız gerekir ve randevular Amerika randevu sisteminden online alınır. Randevu alınmadan önce 160 USD vize harcı ödemesini her başvuru sahibi için yapmanız gerekmektedir ve ödeme yapıldıktan sonra ABD Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğundan randevu alınır. Randevuya gitmeden önce online DS160 Formu doldurulup onaylanması gerekmektedir ve her öğrencinin 350 USD SEVIS FEE ücretini ödeyip randevuya katılmalıdır aksi takdirde görüşme olumsuz sonuçlanabilir veya sizi mülakata almayabilirler. Amerika Öğrenci vizeniz onaylandıktan sonra kargo ile belirttiğiniz adres veya PTT şubesine gönderilir. Onaylanmış Öğrenci vizesi ile ülkeye, programınızın başlamasına 30 gün kala giriş yapabilirsiniz. Görüşmeye giderken diğer hazırlanması gereken evrakların dışından mutlaka aşağıda belirtmiş olduğumuz 3 ana belge olmalıdır.

  • I20 Belgesi
  • SEVIS FEE ödendi dekontu
  • DS 160 Onay formu

Amerika Öğrenci vizesi ile (F1/F2) ülkede çalışma imkânı yoktur. Sadece eğitim almak içindir. Eğer onaylanmış bir Amerika öğrenci vizeniz varsa; okul değiştirdiyseniz yeniden F1 vizesine başvuru yapmanız gerekmektedir ve SEVIS FEE ücreti de halen geçerli ise transfer yapabilirsiniz. Evrak listesi ve Amerika Öğrenci vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

Amerika çeşitlilik Vizesi (DV)

Yeşil Kart (green card) olarak da bilinen Çeşitlilik Göçmenlik Programı, her yıl Amerika’ya göçmen gönderen ülkelerin vatandaşlarına rastgele kura seçim yöntemiyle 55,000 göçmen vizesi alma şansı sağlamaktadır. Çekilişi kazanan kişilerin vize alabilmeleri için gerekli bazı koşullar vardır bunlar; eğitim ve/veya iş koşulları ve diğer gereklilikleri sağlamaktır. Çekilişi kazandıysanız ilk yapılması gereken şey başvuru sahibinin ve aile üyelerinin DS-260 Formunu doldurup KCC’ye ulaşmasıdır. Sonrasında gelen talimatlara göre ilerlenir. İstenilen şartlar sağlandıktan sonra mülakat tarhi belirlenir ve o tarihte görüşmeye yapılır. Mülakat sonunda vize memuru vize başvurunuzun olumlu ya da olumsu olduğunu size bildirir. Mülakatınız olumlu sonuçlandıktan sonra AIS’ten seçmiş olduğunuz PTT şubesine vizeli pasaportunuz gönderilir ve Green kartınızı almak için vizesi süresi bitmeden (6 içinde) Amerika’ya giriş yapmanız gerekmektedir. Amerika’ya girdikten sonraGreen Card'iniz ve istediyseniz SSN (Social Security Number)'niz DS260 formunda belirttiğiniz adrese gönderilecek. Detaylı bilgi ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon