Ücretsiz Danışmanlık

İsviçre Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Tunç
Danışman
Tunç P.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Yaklaşık 8 milyon nüfusa sahip olan İsviçre; Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya ve Lihtenştayn ile komşu bir ülkedir. Başkenti Bern olan İsviçre’de Almanca, Fransızca, İtalyanca resmi dil olarak konuşulmaktadır. İsviçre’de Almanca ve Fransızca dil okulları oldukça yaygın ve popülerdir. İsviçre dil okullarında kurs programları haftalık en az 20 dersten oluşmaktadır. Kurslara 1 haftadan 50 haftaya kadar katılabilmek mümkündür. Ancak daha fazla verim almak isteyen veya kısa zamanda dil gelişiminde daha hızlı ilerletmek isteyen öğrenciler için haftalık 40 saate kadar dil eğitimi verilen programlar da mevcuttur. İsviçre dil okullarında maksimum sınıf mevcudu genelde 12 öğrenciden oluşmaktadır.

1. İsviçre Dil Okulları Hakkında Bilgiler

İsviçre, Almanca veya Fransızca dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Bunun sebebi ülkede en yoğun konuşulan iki dilin Almanca ve Fransızca olmasıdır. Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen prensiplerini benimsemiş, gelişmiş ve refah düzeyi en yüksek düzeyde olan ülkeler arasındadır. Ülkede resmi dil olarak Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romanşça konuşulmaktadır ve ülkenin para birimi İsviçre Frangıdır. Başkenti Bern şehridir fakat en büyük şehri Zürih’tir. Özellikle Almanca dil eğitimi için öğrencilerimiz tarafından en çok tercih edilen şehir Zürih’tir. Fransızca dil eğitimi için ise öğrencilerimiz gözde durağıdır Montreux’dür.
 

1.1 İsviçre Dil Okulu Programları

Yurtdışında dil eğitimine yönelik birçok seçenek mevcuttur. Günlük Almanca/Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler, Akademik Almanca/Fransızca becerilerini geliştirmek isteyenler veya İş Almanca/Fransızcasını geliştirmek isteyen öğrenciler İsviçre’deki dil okullarında kendilerine en uygun programı rahatlıkla bulabilmektedir. Bu programları ihtiyacınıza göre; Genel Almanca/Fransızca, Yoğun Almanca/Fransızca, Yarı Yoğun Almanca/Fransızca, Mesleki Dil Eğitimi, Sınav Hazırlık Kursları, Akademik Dil Eğitimi şeklinde size sunmaktayız. Seçtikleri programların başlama tarihinden önce öğrenciler eğitimin ilk gününde seviye belirleme sınavına tabi tutulurlar. Bu sınav vasıtasıyla tespit edilen dil seviyelerine, yaşlarına ve milliyetlerine göre sınıflara yerleştirilirler.

1.2 İsviçre Dil Okulları Yaş Sınırı

İsviçre’deki dil okullarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaş grubu için öğrencilere farklı dil okulu programları sunulmaktadır.

1.3 İsviçre Dil Okulu Başvurusu

İsviçre’de dil eğitimi tercih ederken en uygun program ve süreyi belirlemek alacağınız eğitimden en doğru verimi alabilmeniz açısından çok önemlidir. Bu aşamada ise eğitim danışmanlarımız hedeflerinize en uygun programı, süreyi ve şehri belirleme kısmında size en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

1.4 Başvuru Süreci

  • • Okula karar verme
  • • Ön kayıt ücretinin ödenip öğrencinin kaydının yapılması
  • • Okul kabul mektubunun gelmesi
  • • Vize işlemlerinin başlaması

 

2. İsviçre Dil Okulu Fiyatları 2022

İsviçre’de dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için fiyatlandırma; gitmek istediği program, eyalet/şehir ve eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Dil okullarının fiyatları, aşağıda belirtilen ücretler de eklenerek hesaplanmaktadır;

 1. ✓ Okul kayıt ücreti
 2. ✓ Materyal Ücreti
 3. ✓ Konaklama yerleştirme ücreti
 4. ✓ Kurs ücreti
 5. ✓ Havaalanı transfer ücreti

Transfer veya konaklama ücreti zorunlu olmamakla beraber öğrencinin talebine göre eklenip veya çıkarılabilir.

 

2.1 İsviçre Dil Okulu İndirimleri

İsviçre’de çalıştığımız dil okulları senenin belli dönemlerinde Türk öğrencilere özel indirimler sağlamaktadır. Bu indirimler çoğunlukla yalnızca kurs ücretlerine uygulanır böylece en iyi zincir okullarda indirimli fiyatlarla kaliteli ve prestijli bir eğitim alma fırsatını elde etmiş olursunuz. Bu indirimlerden anlık haberdar olmak için PR Danışmanları ile iletişime geçmeniz yeterli!

3. İsviçre Dil Okulları
 

okullar


4. İsviçre Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

İsviçre’de dil eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik üç farklı konaklama tipi mevcuttur. Böylece standartlarınıza en uygun konaklama tipini bulmanız mümkündür.

4.1. Aile Yanı Konaklama

Uygun fiyatlı ve güvenli olduğundan öğrencilerce en çok tercih edilen konaklama tipidir. Tercihini bu yönde kullanan öğrenciler günlük hayatlarında Almanca/Fransızca konuşarak pratik yapma şansına sahip olurlar. Aile Yanında Konaklama ücretleri tercihleriniz doğrultusunda farklılık göstermektedir. Günlük öğün sayısı ve paylaşımlı ya da tek kişilik oda tercihiniz söz konusu ücreti etkileyen faktörlerdir. Bununla birlikte İsviçre’ye yaz mevsiminde gitmeyi tercih eden öğrencilerin yüksek sezon farkı nedeniyle artan ücretleri de göz önünde bulundurması gerekmektedir. Aile yanı konaklamada sadece kahvaltı, öğle-akşam yemeği veya günlük 3 öğün gibi seçenekler olmasının yanı sıra odalar için ise tercihlerinize göre paylaşımlı, özel banyolu veya tek kişilik şeklinde seçenekler vardır. Aile yanında konaklama durumunda okullara genellikle 30-40 dakikalık bir mesafede bulunursunuz ve toplu taşıma vasıtasıyla ulaşım ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

4.2. Öğrenci Yurtları

En çok tercih edilen bir diğer konaklama tipi ise öğrenci yurtlarıdır. Tercihinize göre tek kişilik bir odada veya uygunluğa göre 2-3 kişilik odalarda kalmanız mümkündür. Buna ek olarak yarım pansiyon ve tam pansiyon şeklinde seçenekler de mevcuttur. Ücretler, tercihleriniz ve yüksek sezon farkları doğrultusunda değişmektedir. Öğrenci yurtları, aile yanında konaklamaya oranla okullara daha yakın bir mesafede olmanıza imkan tanımaktadır.

4.3. Öğrenci Evleri

Tercih edilen konaklama tiplerinden bir diğeri ise ev/oda kiralamadır. Evlerin paylaşımlı şekilde kiralanması bu seçeneği bütçe konusunda elinizi rahatlatacak bir hale getirmektedir. Diğer konaklama imkanlarına göre otellerde oda kiralamak ise yüksek maliyeti nedeniyle pek tercih edilmemekte olup, tarafımızca da önerilmemektedir.
 

5. İsviçre Vize Türleri

5.1 İsviçre Öğrenci Vizesi

İsviçre Avrupa Birliği üyesi olmamasına rağmen İsviçre için alınan vize Schengen vizesidir. Vize türünüz ise alacağınız eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir.

5.2 İsviçre Öğrenci Vizesi Türleri

Kısa dönem: Aynı Avrupa Birliği üyesi ülkelerde olduğu gibi İsviçre’de de 90 güne kadar alınan vizelere kısa dönem vize denmektedir. Bu tip vizede öğrencilerin çalışma hakkı olmamaktadır. Yeşil pasaportu olan öğrenciler 90 gün altı programlar için vizesiz ülkeye giriş yapabilmektedir.

Uzun Dönem: 90 gün ve üzeri için alınan vizeler D tipi vizelerdir. D tipi vizede eğitim süreniz kadar vizeniz çıkmaktadır ve oturum izniniz olmaktadır. D tipi vize almanız durumunda haftalık yarı zamanlı çalışma hakkınız olmaktadır.

5.3 İsviçre Vize Uzatma

İsviçre’de 90 güne kadar verilen öğrenci vizeleri uzatılamamaktadır. 90 gün üstü için alınan vizeler ise D tipi vizedir ve vize süreniz eğitim süreniz kadar verilmektedir.

5.4. İsviçre Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Her ülke için farklı vize prosedürleri ve toparlanması gereken farklı evraklar vardır. Avustralya’da öğrenci vizesi için gerekli evrak listesini ve vizeye nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında detaylı bilgiyi uzman vize departmanımızdan öğrenebilirsiniz.

 

6. İsviçre Dil Okulları ve Çalışma İzni

İsviçre’ye dil eğitimi için gitmek isteyen öğrencilerin ne yazık ki çalışma izni olmamaktadır, fakat lisans veya yüksek lisans öğrencilerinin yasal olarak haftalık yarı zamanlı çalışma izni bulunmaktadır.


7. İsviçre’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Dünyada en çok konuşulan ortak dil İngilizcenin yanında farklı diller öğrenmek günümüz çağında her anlamda avantaj sağlayacak bir durumdur. İngilizce dışında popüler olan dillerin başında da Almanca ve Fransızca gelmektedir. Refah düzeyi yüksek olan gelişmiş bir ülkede bu dilleri öğrenmek ise öğrencilerin öncelik verdiği kriterlerin başında gelmektedir. Bu anlamda İsviçre Almanca veya Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için en doğru seçenektir. Bunun yanı sıra, farklı dillere öğrenmeye meraklı öğrenciler için bir yandan Almanca veya Fransızca öğrenirken bir yandan da ülkenin diğer resmi dilleri olan İtalyanca ve Romanşçayı da yerinde deneyimlemek isteyen öğrenciler için İsviçre en doğru seçenek olacaktır.

 

8. İsviçre'de Pathway Eğitimi

9. İsviçre Dil Okulu Eğitimi Sonrasında Üniversite, Yüksek Lisans veya Diploma/Sertifika Eğitimlerine Katılma

Dil eğitiminin yanı sıra İsviçre’de akademik eğitim almak, kaliteli ve prestijli bir akademik kariyer başlangıcıdır. Ülkenin refah düzeyi ve geniş kariyer imkânları sebebiyle İsviçre’de akademik eğitiminiz sonrasında alanınıza yönelik iş bulma süreci pek çok ülkeye göre çok daha rahat geçmektedir. Dünya sıralamasında önemli yere sahip birçok üniversite bulunan İsviçre’nin eğitim sistemine göre lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi ise 2 yıl sürer. Prestijli üniversiteler olmasından kaynaklı olarak başvuracak olan öğrencilerin dil seviyelerinin ve not ortalamalarının yüksek olması önemlidir. İsviçre’de akademik eğitiminizi Almanca, Fransızca, İtalyanca veya İngilizce seçeneklerinden birini tercih ederek almanız mümkündür. Kendinize uygun okul ve programları belirlemek için PR Eğitim Danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon