Ücretsiz Danışmanlık

Almanya Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

firat
Danışman
Fırat G.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Almanya’da Almanca dil okulları eğitim maliyeti aylık 500 Euro ila 900 Euro arasında değişmektedir. Almanca dili Avrupa’da en çok konuşulan ana dildir. Yüksek eğitim e kalite standartlarına sahip olan Almanya Dil Okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler Berlin, Frankfurt, Münih, Köln, Hannover, Dortmund, Heidelberg, Düsseldorf şehirlerinde bulunan Almanca dil okullarını tercih edebilirsiniz.

1.Almanya Dil Okulu Hakkında Bilgiler

Almanca, dünyada rağbet gören ve en çok konuşulan dillerden bir tanesidir. Almancayı Almanya gibi ana dili Almanca olan ülkelerde öğrenmek ise Almancayı öğrenmenin en garanti yoludur dememiz mümkündür. Almanya, bu anlamda akıllara gelen ilk ülkedir. Almancayı farklı ülkelerde de öğrenmek mümkündür fakat Almanya ana dili yalnızca Almanca olan tek ülkedir. Almanya, orta Avrupa’da bulunur ve resmi adı Almanya Federal Cumhuriyeti’dir. Türkiye’den de oldukça fazla göç alan bir ülke olan Almanya, Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında en fazla nüfusa sahip ülkedir. En büyük şehri ve başkenti Berlin’dir. Türkiye ile Almanya arası uçak yolculuğu ise 2 saat 30 dakika uzunluğundadır. Dil eğitimi için Berlin dışında en çok tercih edilen şehirler ise Münih, Freiburg, Hamburg ve Frankfurt’tur.

 

1.1.Almanya Dil Okulu Programları

Almanya’da dil eğitimine yönelik birçok seçenek mevcuttur. Günlük Almanca öğrenmek isteyen öğrenciler, Akademik Almanca becerilerini geliştirmek isteyenler veya İş Almancasını geliştirmek isteyen öğrenciler Almanya’daki dil okullarında kendilerine en uygun programı rahatlıkla bulabilmektedir. Bu programları ihtiyacınıza göre; Genel Almanca, Yoğun Almanca, Yarı Yoğun Almanca, İş Almancası, Sınav Hazırlık Kursları, Akademik Almanca veya bire bir özel dersler şeklinde size sunmaktayız. Seçtikleri programların başlama tarihinden önce öğrenciler eğitimin ilk gününde seviye belirleme sınavına tabi tutulurlar. Bu sınav vasıtasıyla tespit edilen Almanca seviyelerine, yaşlarına ve milliyetlerine göre sınıflara yerleştirilirler.

1.2.Almanya Dil Okulları Yaş Sınırı

Almanya’daki dil okullarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaş grubu için öğrencilere farklı dil okulu programları sunulmaktadır.

1.3.Almanya Dil Okulu Başvurusu

Almanya’da dil eğitimi tercih ederken en uygun program ve süreyi belirlemek alacağınız eğitimden en doğru verimi alabilmeniz açısından çok önemlidir. Bu aşamada ise PR Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız hedeflerinize en uygun programı, süreyi ve şehri belirleme kısmında size en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

1.4.Başvuru Süreci

-      Okula karar verme

-      Ön kayıt ücretinin ödenip öğrencinin kaydının yapılması

-      Okul kabul mektubunun gelmesi

--     Vize işlemlerinin başlaması

 

2.Almanya Dil Okulu Fiyatları 2022

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için fiyatlandırma; gitmek istediği program, eyalet/şehir ve eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Dil okullarının fiyatları, aşağıda belirtilen ücretler de eklenerek hesaplanmaktadır;

✓ Okul kayıt ücreti

✓ Materyal Ücreti

✓ Konaklama yerleştirme ücreti

✓ Kurs ücreti

✓ Havaalanı transfer ücreti

Transfer veya konaklama ücreti zorunlu olmamakla beraber öğrencinin talebine göre eklenip veya çıkarılabilir.

 

2.1.Almanya Dil Okulu İndirimleri

Almanya’da çalıştığımız dil okulları senenin belli dönemlerinde Türk öğrencilere özel indirimler sağlamaktadır. Bu indirimler çoğunlukla yalnızca kurs ücretlerine uygulanır böylece en iyi zincir okullarda indirimli fiyatlarla kaliteli ve prestijli bir eğitim alma fırsatını elde etmiş olursunuz. Bu indirimlerden anlık haberdar olmak için PR Danışmanları ile iletişime geçmeniz yeterli!

 

3.Almanya Dil Okulları

okullar

4.Almanya Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

Almanya’da dil eğitimi isteyen öğrenciler için tercihlerine göre 3 farklı konaklama tipi mevcuttur. Standartlarınız doğrultusunda kendinize en uygun konaklama tipini bulmanız mümkündür.

4.1.Aile Yanı Konaklama

Hem ekonomik hem de güvenlik açısından öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tipi Aile Yanı Konaklamadır. Bu opsiyonu tercih eden öğrenciler günlük yaşamlarında da Almanca konuşarak pratik yapma fırsatı elde etmiş olurlar. Aile yanı konaklama fiyatları sizin tercihlerinize göre değişmektedir. Söz konusu fiyatlar günlük öğün sayısına ve paylaşımlı veya tek kişilik oda tercihinize göre farklılık gösterebilir. Buna ek olarak yaz mevsiminde gitmek isteyen öğrencilerimiz yüksek sezon farkı sebebiyle artacak fiyatları da göz önünde bulundurmalıdır. Aile yanı konaklamada yalnızca kahvaltı, öğle-akşam yemeği veya günlük 3 öğün gibi seçenekler mevcut olup, kalacağınız odalar için ise tercihlerinize göre paylaşımlı, özel banyolu veya tek kişilik şeklinde opsiyonlar mevcuttur.  Aile yanında konakladığınızda okullara çoğunlukla 30-40 dakikalık mesafe uzaklıkta olursunuz ve toplu taşıma ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

4.2.Öğrenci Yurtları

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tiplerinden bir diğeri ise öğrenci yurtlarıdır. Tek kişilik veya uygunluğa bağlı olarak 2-3 kişilik odalarda konaklama seçenekleri mevcuttur. Yarım pansiyon veya tam pansiyon şeklinde seçenekler de bulunmaktadır. Fiyatlar tercihlerinize göre ve yüksek sezon farklarına göre değişkenlik göstermektedir. Yurtlar ve okullar arasındaki mesafe, aile yanında konaklamaya oranla daha kısadır.

4.3.Öğrenci Evleri

Öğrenciler tarafından tercih edilen bir diğer konaklama tipi ise ev/oda kiralamadır. Özellikle paylaşımlı şekilde ev kiralanması bütçeyi zorlamayacak bir konaklama seçeneği haline gelmektedir. Otellerde oda kiralama ise genellikle tercih edilmeyen bir seçenek olup, diğer konaklama tiplerine göre çok daha maliyetli olması sebebiyle tarafımızca da önerilmemektedir.

 

5.Almanya Vize

5.1.Almanya Öğrenci Vizesi

Almanya Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir, bu sebeple Almanya için alacağınız vize Schengen vizesidir. Vize türünüz ise alacağınız eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Her ülke için farklı vize prosedürleri ve toparlanması gereken farklı evraklar vardır. Almanya’da öğrenci vizesi için gerekli evrak listesini ve vizeye nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında detaylı bilgiyi PR Yurtdışı Eğitim’in uzman vize departmanımızdan öğrenebilirsiniz.

5.2.Almanya Öğrenci Vizesi Türleri

Kısa Dönem: Diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerde olduğu gibi Almanya’da da 90 güne kadar alınan vizelere kısa dönem vize denmektedir. Bu tip vizede öğrencilerin çalışma hakkı olmamaktadır. Yeşil pasaportu olan öğrenciler 90 gün altı programlar için vizesiz ülkeye giriş yapabilmektedir.

Uzun Dönem: 90 gün ve üzeri için alınan vizeler D tipi vizelerdir. D tipi vizede eğitim süreniz kadar vizeniz çıkmaktadır ve oturum izniniz olmaktadır. D tipi vize almanız durumunda haftalık yarı zamanlı çalışma hakkınız olmaktadır.

5.3.Almanya Vize Uzatma

Almanya’da 90 güne kadar verilen öğrenci vizeleri uzatılamamaktadır. 90 gün üstü için alınan vizeler ise D tipi vizedir ve vize süreniz eğitim süreniz kadar verilmektedir.

 

6.Almanya Dil Okulları ve Çalışma İzni

Almanya’da dil eğitimi alırken öğrencilerin yasal olarak çalışma hakkı bulunmamaktadır. Almanya’da çalışma izni lisans, yüksek lisans ve doktora için geçerlidir.

 

7.Almanya’da Dil Okulu Almanın Avantajları

Almanya’da dil eğitimi almak, özellikle Türk öğrenciler için birçok açıdan avantajlı bir ülkedir. Avrupa Birliği üyesi olduğu için Almanya’dan alacağınız Schengen vizesi ile tüm Avrupa Birliği ülkelerine vizesiz gitmeniz mümkündür. Almanca dil eğitimini yurt dışında alabileceğiniz en iyi ülkelerden biri olmasının yanı sıra, Türkiye’den çok fazla göç alan bir ülkenin kültürünü de yakından tanıyarak Almancanızı geliştirebileceğiniz en iyi seçenektir. Türk öğrenciler için bir diğer avantajı ise mesafe olarak yakın olmasıdır. Uçak ile Türkiye ve Almanya arası 2 saat 30 dakika sürmektedir, bu da Türk öğrencilerin gidiş gelişini oldukça kolaylaştırmaktadır.


shape
shape

Bilgi İstek Formu