Ücretsiz Danışmanlık

Kanada Dil Okulu

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

firat
Danışman
Fırat G.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

1.Kanada dil okulu hakkında bilgiler

Kanada dil okulu İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için ilk tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Özellikle Toronto ve Vancouver en çok tercih edilen şehirlerdir. Bu iki şehrin dışında Montreal, Calgary ve Ottowa da kanda da dil eğitimi için tercih edilen şehirlerdir. Dünya’nın her yerinden birçok öğrenci dil eğitimi almak için Kanada’yı tercih etmektedir. Kültürel anlamda da kendinizi geliştirip dil eğitimini yerinde öğrenme fırsatı sunmaktadır

1.1.Kanada dil okulu Programları;

 • • Genel İngilizce Eğitimi (Haftada 15-20 Ders)
 • • Yarı Yoğun İngilizce Eğitimi (Haftada 25 Ders)
 • • Yoğun İngilizce Eğitimi (Haftada 28-43 Ders)
 • • IELTS/TOEFL/SAT/GRE/GMAT Sınav Hazırlık Kursları
 • • Mesleki İngilizce Kursları
 • • Celta – Delta Kursları
 • • Akademik İngilizce Kursları
 • • Bire Bir Özel İngilizce Dersleri

1.2. Kanada Dil Okulları için Yaş Sınırı

Kanada dil okullarının büyük bir çoğunluğu minimum 16 yaşındaki öğrencileri kabul etmektedir. 16 yaşının altında bulunan ve Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz Kanada’da okulların bünyesinde bulunan yaz okulu programlarıma katılabilir.

1.3.Kanada Dil Okulu Kayıt Süreçleri

Kanada dil okulu başvuru süreçlerinde eğitim danışmanlarımız İngilizce öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir ve size en uygun programı belirler. Bunları belirlerken sizin hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri araştırıp size sunar. Belirlenen dil okulları arasından istediğiniz dil okulunu seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz.

1.4.Kanada Dil okulu başvuru süreci

Bu süreç, baştan sona PR Yurtdışı Eğitim’in eğitim ve vize danışmanları tarafından sizinle koordineli olarak gerçekleştirilir. 

 • • Okula karar verme
 • • Ön kayıt ücretinin ödenip öğrencinin kaydının yapılması
 • • Okul kabul mektubunun gelmesi
 • • Belgelerin toparlanması ve vize süreci
 • • Vize onayı ve seyahat aşaması için oryantasyon

2. Kanada Dil okulları

Kanada Dil okulları;
 

2.1 Kanada Dil okulu Fiyatları 2022

Kanada’da dil eğitimi için okul fiyatları, gitmek istediğiniz haftaya, şehre ve programa göre değişmektedir. Dil okulu fiyatları, Aşağıda belirtmiş olduğumuz ücretler eklenerek hesaplanır. Kanada Dil okulu fiyat hesaplama motoru için TIKLAYINIZ.

 • ✓ Okul kayıt ücreti
 • ✓ Haftalık kitap ücreti
 • ✓ İstenmesi halinde konaklama yerleştirme ücreti
 • ✓ Haftalık istenilen program ücreti
 • ✓ İstenmesi halinde transfer ücreti

Konaklama ve transfer ücreti zorunlu değildir. Öğrencinin talebine göre eklenir veya çıkarılır.

2.2. Kanada Dil Okulu İndirimleri

Kanada dil okulları yılın belirli dönemlerinde indirimler sunar. Bu indirimler genel itibari ile sadece kurs ücretleri üzerine uygulanır. Kanada dil okullarında sunulan indirim oranları kurs ücretleri üzerinden %50’ye varabilmektedir. Kanada Dil Okulu İndirimleri hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

3. Kanada Konaklama Seçenekleri

Aile yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği uygun olduğu için birçok öğrenci için tercih edilmektedir. Özellikle ilk zamanlarda ülkeye alışmak için aile yanı iyi bir seçenektir. Aile yanı konaklama ücretleri aylık ortalama 1000 -1200 CAD arasındadır. Bu fiyatlar yemek öğünü tercihi, paylaşımlı/tek kişilik oda ve yüksek sezon zamanına göre değişiklik gösterir. Aile yanında sadece kahvaltı seçeneği ya da öğle ve akşam yemeği de dahil öğün seçme opsiyonları vardır. Paylaşımlı odada kalabilirsiniz, dilerseniz tek kişilik oda, özel banyolu bir konaklamada seçebilirsiniz. Aile yanı konaklamalar genelde okula 30 -60 dakikalık mesafededir. Toplu taşıma ile rahatça okula ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Yurtları: Öğrenci yurtları da en çok tercih edilen konaklama seçeneklerinin arasındadır. 2-3 kişilik odalarda veya tek kişilik odalarda konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlarda aile yanındaki gibi kahvaltı veya yemek öğünleri bulunmamaktadır. Bazı yurtlarda Yemek yapabileceğiniz ortak mutfak alanı olabilir ya da Yurt çevresinde restoranlar/ marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yurtlar genelde aile yanı kadar uzak değildir okula mesafesi daha yakındır. Fiyat olarak aile yanından biraz daha pahalıdır. Ortalama aylık 1200 -1400 CAD’dır fakat yüksek sezon dönemlerinde artış olabilir.

Ev kiralama/ Otel Konaklaması: Ev kiralamada çok tercih edilen bir seçenektir ve birkaç öğrenci birleşip ev kiraladığında daha uygun fiyata gelebilir. Fakat ilk zamanlarda biz öğrencilerimize çevreyi tanımadıkları için bunu tavsiye etmeyiz. İlk zamanlarda alışma süreci ve çevreyi tanıma açısından aile yanı konaklama veya yurt seçeneği daha mantıklıdır.  Sonrasında ev kiralanabilir. Otel seçeneği pahalıdır ve genelde tercih edilmez.4. Kanada Vize Türleri

 Kanada Dil okulu vizesi, Kısa dönem ve uzun dönem olarak iki türlüdür. Kanada vize sayfasından tam detaylı bilgi almak için tıklayınız.

4.1 Kanada Öğrenci Vizesi: Öğrencilerin Ülkede eğitim alabilmesi için öğrenci vizesi alması gerekir.

4.2 Kanada Öğrenci Vizesi Türleri

- Kısa Dönem Öğrenci Vizesi: Kanada’da 6 aya kadar eğitim alan öğrencilerin başvuru yaptığı vize türüdür.

- Uzun Dönem Öğrenci vizesi: Kanada’da 6 ay ve üstü eğitim almak isteyen öğrenciler bu vize türüne başvuru yapmalıdır. Diğer adı ile study permit vizesi denir ve uzatılabilen bir vize türüdür.

4.3. Kanada Öğrenci Vizesi uzatma

6 ay üstü eğitim için giden öğrenciler, Study permit vizelerini Türkiye’ye dönmeden vize uzatma Kanada’dan yapabilir. PR Yurt dışı eğitim danışmanlarımız size Vize uzatma için danışmanlık hizmeti vermektedir.

4.4. Kanada Öğrenci vizesi için gerekli belgeler

Kanada öğrenci vizesi almak için gerekli belgeler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda PR Yurtdışı Eğitim vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.
 

5. Kanada Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Kanada’da dil eğitimi alırken çalışamazsınız yani yasal olarak çalışma hakkı yoktur. Ancak Diploma ve sertifika programları, üniversite veya Yüksek lisans programlarında yasal çalışma hakkınız vardır. Çalışma izni olan programlar hakkında bilgi almak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.


6. Kanada’da Pathway Programları

Kanada’da Pathway programı Kanada’da eğim görmek isteyen öğrenciler için yurtdışı üniversite eğitimine paralel bir hazırlık programıdır. Bu program öğrenciler daha düşük GPA veya düşük İngilizce seviyesi ile kabul alabilirler. Pathway Programı öğrencilerin yeterli seviyeye ulaşmalarını ve okula hazır olmaları için eğitim verir Program süresi 1 yıldır. Lisans hazırlık programı gibi düşünülebilir. Hem dil seviyelerini geliştiriyorlar hem de Lisans eğitiminde alacağı dersleri görmektedir. Eğitimlerini tamamladıktan sonra da Lisans eğitimine 2.sınıftan devam edebilir ve böylelikle sene kaybı yaşanamamaktadır.
 

7. Kanada Dil Okulu Eğitimi Sonrasında Üniversite, Yüksek Lisans veya Sertifika – Diploma Eğitimlerine Katılma

Kanada’daki üniversitelerin eğitim dili İngilizce ya da Fransızca olabilir. Kanada üniversitelere kabul edilmeniz için IELTS ya da TOEFL gibi sınavlardan geçerli bir not almanız gerekmektedir. Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değilse, Kanada’daki dil okullarında önden dil eğitimi alıp, sonrasında Kanada'da lisans eğitimine başlayabilirsiniz. Öğrenciler ise dil eğitimlerini ILAC, ILSC, EC ya da ELS gibi okullarının bünyesinde alarak, sonrasında IELTS ya da TOEFL gibi sınav şartı aranmaksızın ilgili okullarla anlaşmalı üniversitelerde eğitim alıp, başlayabilirler.


8.Kanada’da Dil eğitimi almanın Avantajları

İngilizce, evrensel bir dildir ve dili yerinde öğrenmek en büyük avantajlardan biridir. Kanada’da unutulmaz deneyimler yaşayarak ve eğlenerek İngilizce öğrenebilirsiniz. Kanada, her yıl birçok farklı ülkeden yabancı öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Kanada’da dil eğitimin almanın birçok avantajı vardır. İngilizceyi hem yerinde öğrenme hem ders sonrası zamanlarda hem okul tarafından düzenlenen sosyal aktiviteler olsun hem de sizin kendi arkadaş çevrenizde olsun ortak dil İngilizce konuşulacağı için bol bol pratik yapma şansınız olacaktır. Kanada’nın diğer bir avantajı ise, İngilizce dışında bazı bölgelerinde Fransızca da konuşulduğu için Fransızcada öğrenebilirsiniz.

Diğer avantajlarından birisi ise kariyer fırsatı sunar ve eğitimizin bitiminde alacağınız sertifika tüm dünyada geçerliliği olan uluslararası sertifikadır. Kanada’da herkesin ihtiyacına göre programlar ve bütçenize uygun kaliteli eğitim alabileceğiniz birçok okul seçenekleri vardır. 


shape
shape

Bilgi İstek Formu