Ücretsiz Danışmanlık

Üniversite

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Tunç
Danışman
Tunç P.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Yurt dışında üniversite eğitimini tercih ederken dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Her öğrencinin eğitim geçmişi, dil seviyesi, bütçesi, okumak istediği ülke ve bölüm farklıdır; çok fazla seçenek olmasından dolayı da doğru ülkeyi ve üniversiteyi seçmek öğrenciler için zorlayıcı olabilmektedir. Uzman Akademik Departmanımız ile birlikte hedeflerinize ve bütçenize en uygun üniversiteyi bulabilmek için PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Üniversite Danışmanlık Hizmet Kapsamı;

 •  Hedeflerinize ve bütçenize en uygun ülke, şehir ve üniversite araştırması,
 • ✓ Vize ve okul başvuruları için gerekli evrak ve formların eksiksiz ve hızlı bir şekilde hazırlanması,
 • ✓ Belirlenen üniversitelere başvuru yapılması,
 • ✓ Yapıların başvuruların takibi,
 • ✓ Kabul sonrası yapılan resmi kayıt işlemleri,
 • ✓ Uzman vize departmanımız ile doğru vize başvurusu,
 • ✓ Vize sürecinin takibi,
 • ✓ Uçak bileti rezervasyonu,
 • ✓ Konaklama organizasyonu,
 • ✓ Sağlık sigortası işlemleri
 • ✓ Eğitim süresince danışmanlık hizmeti

Danışmanlık Hizmeti Verdiğimiz Ülkeler

Yurtdışında üniversite eğitimi tercih ederek geleceğinize atacağınız ilk adımda doğru tercihlerde bulunabilmeniz için PR Yurtdışı Eğitim olarak destek vermekteyiz. Çalıştığımız ülkeler aşağıdaki şekildedir;

Almanya, İrlanda, Amerika, Polonya, Azerbaycan, Rusya, Çekya, Avustralya, Ukrayna, Kanada, İngiltere, Kazakıstan
 

Danışmanlık Hizmeti Sunduğumuz Programlar

Yurtdışında üniversite eğitimini tercih ederken birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. PR Yurtdışı Eğitim olarak Kaplan International, INTO, Study Group, NAVITAS ve ONCAMPUS ile anlaşmamız bulunmaktadır. Bu firmalar vasıtasıyla aşağıdaki programlar için kayıt işlemlerini gerçekleştirmekteyiz.

✓ Hazırlık Programı

✓ Şartlı Kabul Programı

✓ Lisans Programı

✓ Yüksek Lisans Programları

✓ Doktora Programları

Yurtdışında Üniversite Okuma Aşamaları

Türkiye’de sürekli değişen ve stresli bir süreç olan üniversiteye yerleşme sürecinde sıkıntılar yaşayan ya da daha yüksek hedefleri olan öğrenciler için yurt dışında üniversite eğitiminde birçok ülke, üniversite ve bölüm seçeneği bulunmaktadır.

Yurtdışında alacağınız eğitimin kabul şartları, ücretler ve program süreleri tercih edeceğiniz ülkeye, şehre ve bölümlere göre değişmektedir. Her öğrencinin hedeflerine ve profiline uygun ülke, üniversite ve bölüm seçeneğini bulmak mümkündür. PR Eğitim olarak uzman akademik danışmanlarımız sayesinde size en uygun ülke ve programı bulmak için izlediğimiz yollar ise aşağıdaki şekildedir;

 • Gitmek istediğiniz ülke ve üniversiteyi ilgi alanınız olan bölüm ve bütçenize göre belirlemek,
 • Üniversiteye giriş için başvuru ve kayıt işlemlerinin yapılması,
 • Vize sürecinizi eksiksiz ve en doğru şekilde yönetmek,
 • ∆ Uçak bileti rezervasyonunuzu da yaparak sizleri hedeflerinize ulaştırmak,
   

Yurtdışı Üniversitelerinin YÖK Denkliği

Yurtdışında üniversite okurken akıllarda bulunması gereken en önemli unsurlardan biri YÖK denkliğidir. Yurtdışından aldığınız YÖK onaylı diplomayla Türkiye’de Üniversite mezunu sayılırsınız. YÖK dünya sıralamasında ilk 400’de olan üniversiteleri tanır ve bu okullara otomatik denklik verir. Azerbaycan örneğinde ise bölüme göre değişkenlik gösterir şekilde, diplomanızı alıp Türkiye’ye döndüğünüzde STS’ye girmeniz ve sonrasında staj yapmanız veya eksik dersleriniz varsa burada bir üniversitede tamamlamanız gerekir. Denklik prosedürleri ile ülke bazında ilgili detaylı bilgi için lütfen PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarıyla iletişime geçiniz.

Türkiye Üniversiteleri ile Yurtdışı Üniversitelerde Eğitimin Farkları

Türkiye’de okumak ile Yurtdışında okumak arasındaki en büyük fark başvuru aşamasıdır. Türkiye’de yüksek öğrenim görmek için ÖSYM’nin sınavlarına girmeniz ve belirli bir puan/ortalamaya ulaşmanız gerekir. Dil yeterliliği istenmez, vize işlemleri yoktur.
Yurtdışında ise lisede aldığınız dersler, diploma notunuz, A level veya IB dersleri alıp almamış olmanız (İngiltere örneğinde olduğu gibi) dil yeterliliğiniz ve vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması gerekir. Ülkemizdeki hiçbir üniversite QS dünya sıralamasında ilk 400’de olmadığı için yurtdışındaki bu sıralamaya girmiş bir üniversitede eğitim almak sizi gelecek kariyeriniz için daha iyi hazırlayacaktır.
 

Yurtdışı Üniversite Başvuru ve Kabul Şartları

Yurtdışı Üniversite başvuru ve kabul koşulları her ülke için değişkenlik gösterir. Okulların koşul olarak sunduğu evraklar, sınav sonuçları, belgeler, dökümanlar, vize işlemleri ve başvuru tarihleri ile alakalı size en güncel ve doğru bilgiyi PR Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız verecektir. Özellikle yurtdışı eğitim veya vize ile alakalı bir deneyiminiz yoksa şahsen bu işlemleri yapmanızı tavsiye etmiyoruz zira okuldan veya vizeden red alma ihtimaliniz yüksek olacaktır.
 

Yurtdışında Üniversite Okumak için Gerekli Sınavlar

Yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin belirli akademik ve dil yeterliliklerini karşılaması gerekir. Örneğin İngiltere’de Akademik anlamda LNAT, BMAT, MAT, OLAT, CAT, HAT, MLAT, PAT ve TSA gibi sınavlar kabul edilir. Dil açısından ise uluslararası kabul gören sınavlar TOEFL, IELTS, DALF, DELF şeklinde belirtilebilir. SAT ve ACT sonuçları Amerika ve Kanada’da geçerlidir.  

Eğer bunlar ve benzeri sınav sonucu sunamaz veya yeterli puanı alamazsanız Üniversitelerin Hazırlık, Foundation, Year One, Pathway gibi programlarına katılım sağlayıp sonrasında bölümünüze geçiş yapabilirsiniz.
 

Yurtdışında Burslu Üniversite Okumak

Birçok üniversitede, değişen koşulları sağladığınız halde belirli oranda burslu okuma şansınız olur. Bu burslar genel itibariyle; üstün başarı bursları, spor ve sanat bursları, vatandaşlık bursları şeklinde farklı kategorilere ayrılır. Özetle; vatandaşı olduğunuz ülkeye, lise diploma notunuza, yapmış olduğunuz başarılı çalışmalara ve sportif meziyetlerinize göre farklı burslara başvurma ve indirimli okuma fırsatı elde edersiniz.
 

Yurtdışında Üniversite Okumak Size Neler Katacak?

Yurtdışında Üniversite eğitimi almak sizi birçok konuda tüm eğitimini doğup büyüdüğü ülkede alan mezunların önüne geçirecektir. Yurtdışı programlarının size katacağı yararların bazıları şunlardır:

 • ✓ Diğer yabancı öğrencilerle iletişim kurarak uluslararası bir network oluşturabilirsiniz.
 • ✓ Okuduğunuz yabancı dile olan hakimiyetinizi kuvvetlendirirsiniz.
 • ✓ Kendini alanında kanıtlamış Üniversitelerden aldığınız diplomalar sizi kariyerinizde ilerilere taşır.
 • ✓ İleride yurtdışında yaşamayı ve çalışmayı düşünüyorsanız Yurtdışı diploması başvurularınızda sizi öne çıkartır.
shape
shape

Bilgi İstek Formu