Ücretsiz Danışmanlık

İngiltere Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Pahlivan
Danışman
Pahlivan R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

İngiltere dil okulları İngilizce dil eğitimi için öğrenciler tarafından tercih edilen ilk seçenektir. Bunun nedeni hem İngiltere’nin İngilizcenin ana vatanı olması, hem de İngiltere dil okullarının köklü okullar olmalarıdır. İngiltere’de British Council tarafından onaylanmış dil okulları başta Londra, Brighton, Cambridge, Oxford, Manchester, Bristol ve Bournemouth olmak üzere İngiltere’nin tüm bölgelerinde yer almaktadır. İngiltere'de her İngilizce öğrenme hedefine ve her bütçeye uygun dil okulu bulunabilir.

1. İngiltere Dil Okulu Programları

İngiltere dil okulları, her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelerek İngiltere’de İngilizcesini geliştirmek isteyen on binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır. İngiltere dil okullarında İngilizce kurslar haftalık en az 15 derslik programlardan oluşur. İngiltere dil okullarında öğrencilerin farklı hedeflerine yönelik çok sayıda kurs alternatifi sunulur. Bu kurslar Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, sınavlara hazırlık kursları, Akademik İngilizce, Bire bir İngilizce Dersleri, İş İngilizcesi ve Mesleki İngilizce gibi bir çok program sunulmaktadır. İngiltere dil okullarında sunulan Kurs Programları şu şekildedir;

• Genel İngilizce Eğitimi (Haftada 15-20 Ders)

• Yarı Yoğun İngilizce Eğitimi (Haftada 25 Ders)

• Yoğun İngilizce Eğitimi (Haftada 28-43 Ders)

• ELTS/TOEFL/SAT/GRE/GMAT Sınav Hazırlık Kursları

• Mesleki İngilizce Kursları

• Hukuk İngilizcesi Kursları

• Tıp İngilizcesi Kursları

• Mühendislik İngilizcesi Kursları

• Akademik İngilizce Kursları

• Bire Bir Özel İngilizce Dersleri
 

1.2 İngiltere Dil Okulları için Yaş Sınırı

İngiltere dil okullarının büyük bir çoğunluğu minimum 16 yaşındaki öğrencileri kabul etmektedir. 16 yaşının altında bulunan ve İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz İngiltere’de yaz okulu programlarıma katılabilir.

1.3 İngiltere Dil Okulu Başvurusu

İngiltere dil okulu başvuru süreçlerinde eğitim danışmanlarımız İngilizce öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir. Buna göre size seçeceğiniz program için hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri belirler. Belirlenen dil okulları arasından istediğiniz dil okulunu seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz.

1.4 İngiltere Dil Okulu Başvuru Süreci

Öncelikli olarak dil okulunda eğitim alacak öğrencinin bilgileri okul başvuru ücreti ile birlikte okula gönderilir.  Ardından okuldan ön kayıt belgesi gelir. Ön kayıt belgesi ile öğrenci vizesine başvurulur. Bu süreç, baştan sona PR Yurtdışı Eğitim’in tecrübeli eğitim ve danışmanları tarafından sizinle koordineli olarak gerçekleştirilir. İletişim bilgilerimiz için TIKLAYINIZ.
 

İngiltere Dil Okulları
 

 

2.1 İngiltere Dil Okulu Fiyatları 2022

İngiltere dil okulları fiyatları, seçeceğiniz şehre, dil okuluna, kurs süresine ve kurs türüne göre değişiklik gösterir. İngiltere Dil okulu fiyatları hesaplanırken kurs ücretleri dışında aşağıdaki maliyetler de hesaplanmalıdır; İngiltere Dil okulu fiyat hesaplama motoru için TIKLAYINIZ.

 • ✓ Okul kayıt ücreti
 • ✓ Haftalık ders materyal ücreti
 • ✓ Haftalık konaklama ücreti
 • ✓ Konaklama yerleştirme ücreti
 • ✓ Hava alanı karşılama ücreti

İngiltere’de dil okulu fiyatları haftalık ortalama 120-200 GBP arasında değişmektedir. İngiltere dil okullarında öğrencilerin konaklama alma zorunluluğu yoktur. Konaklama seçeneği sadece öğrencinin talep etmesi halinde okula ödenmektedir. Hava alanı karşılama/bırakma hizmeti yine öğrencinin talep etmesi halinde ayarlanmaktadır.

İngiltere Dil okulu başvuru sürecinde ön kayıt belgesinin temin edilebilmesi için okul kayıt ücretinin ödenmesi gerekir. Ön kayıt süreci tamamlandıktan sonra okuldan vize başvurusu aşamasına geçilir. Vizesi onaylanan öğrencilerin en az 1 aylık konaklama ücretini ve kurs ücretinin tamamını ödemesi gerekir.

 

2.2 İngiltere Dil Okulu İndirimleri

İngiltere dil okulları yılın belirli dönemlerinde indirimler sunar. Bu indirimler genel itibari ile sadece kurs ücretleri üzerine uygulanır. İngiltere dil okullarında sunulan indirim oranları kurs ücretleri üzerinden %50’ye varabilmektedir İngiltere Dil Okulu İndirimleri hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

3. İngiltere Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

İngiltere dil okullarında eğitim almayı planlıyorsanız aile yanında konaklama, öğrenci yurtları ya da öğrenci apartları gibi konaklama seçeneklerinden size uyan birini birini tercih edebilirsiniz. Konaklamanın türü, öğrencinin talep, beklenti ve bütçesine göre seçilir. Öğrenciler, bu konaklama seçeneklerinden en uygun olanı seçmekte serbesttir. Her konaklama seçeneğinin farklı avantajları bulunur. 18 Yaş altı öğrenciler için konaklamalarda öğrenci yurdu ve öğrenci evi seçenekleri tercih edilmez. İngiltere’de 18 yaşından küçük dil okulu öğrencilerinin aile yanında konaklaması zorunludur.

3.1 Aile Yanında Konaklama

İngiltere’de dil okullarında eğitim alan öğrenciler için aile yanında konaklama, öğrencilerin en fazla tercih ettiği konaklama türüdür. Aile yanında konaklayan öğrenciler yeni sosyal çevrelerine hızlıca uyum sağlayabilmekte, kültürü daha yakından tanıyabilmektedir. Aile yanı konaklama, yemek öğünlerinin dahil olduğu veya olmadığı, paylaşımlı ya da özel banyolu oda gibi opsiyonlara sahiptir.

Dikkatle seçilmiş aile yanı konaklamalarda, bulunduğunuz ülkedeki hayatı ve kültürü yaşayarak tecrübe edersiniz. Kendi eviniz gibi rahat edebileceğiniz bu konaklama seçeneğinde, birlikte yaşayacağınız ve o ülkenin dilini konuşan aile ile vakit geçirerek pratik yapma ve dilinizi hızlı geliştirme imkanına sahip olursunuz. Aile yanı konaklamalarda, ağırlanacak öğrenciler aynı aileden veya birlikte seyahat eden kişiler değil ise tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Bir dil okuluna kayıt olduktan sonra seçeceğiniz aile yanı konaklama, hijyen konusunda hassas olan öğrenciler için özel banyo-tuvaletli, vejetaryen aileler, kedi/köpek beslemeyen aileler olarak da belirlenebilir. Bazı aileler öğrencilere evin mutfağını kullanarak kendi yemeğini pişirme olanağı da sunarken genel itibari ile yemekler aile tarafından hazırlanır ve öğrenciler aile ile birlikte yemek yer.

Aile yanı konaklamalarda ağırlanacak öğrencilerin hassasiyetleri, kültürel yapıları, alerjileri de dikkate alınır. Bu nedenle öğrenci aile yanına gelmeden önce kendisine tüm özel istekleri sorularak kendisine en uygun aile belirlenir. Bu sayede öğrencinin aile yanında kaldığı süre boyunca memnun olması ve dil okullarına dinç ve yüksek bir moralle gitmesi sağlanır. Öğrencilerin büyük bir kısmı kendilerini ağırlayan aileler ile sonraki zamanlarda da görüşmeye devam etmektedir.

3.2 İngiltere Öğrenci Yurtları

Genellikle merkezi yerde konumlandırılan öğrenci yurtları, İngiltere dil okullarında eğitim gören öğrencilerin tercih ettiği bir başka konaklama türüdür. Her bütçeye uygun öğrenci yurdu bulunabileceği gibi oda ve kişi sayısı gibi etkenler, öğrenci yurtlarının fiyatlarını belirleyen unsurlardır. Öğrenci yurtları fiyatları genellikle yemeksiz olarak hesaplanmaktadır. Ancak bazı kampüs tipi okul ve binalarda yemeklerin dahil olduğu opsiyonlar da mevcuttur.

3.3 Öğrenci Evleri/Apartları

İngiltere’de dil eğitim gören ya da lisans/lisansüstü eğitim için İngiltere’yi tercih eden öğrenciler için başka bir konaklama seçeneği de öğrenci evleridir. Bu konaklama türünde, birkaç odadan oluşan dairelerin bir odası kiralanır. Diğer odalarda kalan öğrencilerle ortak kullanım alanlarında sosyalleşebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.
 

4. İngiltere Vize Türleri

İngiltere'ye seyahat edecek tüm öğrencilerin İngiltere vizesi alması gerekmektedir. İngiltere'de eğitim almayı planlıyorsanız, vize başvurunuzu büyük bir dikkatle yapmalısınız. Size uygun olacak bize türlerini aşağıda inceleyebilirsiniz veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4.1 İngiltere 6 Ay ve Altı Dil Okulu Vizesi (Standard Visitor Visa)

6 ay ve altında bir süre İngiltere’de dil okuluna gidecekseniz, normal ziyaretçi (Standard Visitor Visa) vizesine başvurmanız gerekmektedir. Bu vizeye başvurabilmeniz için 18 yaş veya üzerinde olmasınız. Bu vizeye başvurabilmeniz için İngiltere'de bir dil okuluna 6 aydan az bir süre kayıt yaptırmış olmanız gerekir. Bu vize türünde çalışma izni verilmemektedir. Başvurular ortalama 3-4 haftada sonuçlanmaktadır.

4.2 İngiltere 11 Ay’a Kadar Dil Okulu Vizesi (Short Term Student Visa)

İngiltere’de 6 ay üzeri ve 11 aya kadar sürecek bir dil okuluna başvurmayı planlıyorsanız bu vize türüne başvurmanız gerekmektedir. Bu vizeye başvurabilmeniz için 18 yaş veya üzerinde olmasınız. Bu vize türünde çalışma izni verilmemektedir. Bu vize türünde, başvuru ücretine ek olarak, Immigration Health Surcharge (IHS) için de ödeme yapmanız gerekmektedir.  Bu vize türü ile kayıt yaptıracağınız okulun devlet tarafından onaylı veya sponsor lisansına sahip olan bir okul olması gerekmektedir. Bu vize türü ile İngiltere'de bulunduğunuz süre boyunca başka bir kurs programına kayıt yaptıramaz ve ücretsiz devlet okullarından faydalanamaz, İngiltere’de çalışa hakkı alamaz, devlet yardımına başvuramaz ve aile bireylerinizi oturum izni ile yanınıza getiremezsiniz. Bu vize için programınızın başlamasına en fazla 3 kala başvuru yapabilirsiniz. Başvurular ortalama 3-4 haftada sonuçlanmaktadır.

4.3 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi (Student Visa)

Daha öncede Tier 4 olarak bilinen uzun dönem öğrenci vizesi artık Student Visa Kategorisinde yer almaktadır. İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi için İngiltere’de dil eğitimi dışında yüksek öğrenim görmek isteyen adaylar başvuru yapabilmektedir. 16 yaş ve üzerindeki öğrenciler bu vize türüne başvuru yapabilmektedir. İngilizce düzeyini ileri seviyede olmalıdır. İngilizce yüksek öğrenim görecekseniz CEFR B2 (IELTS 5.5 ila 6.5 arası skor) yüksek öğrenim altı eğitim görecekseniz CEFR B1 (IELTS 4.0 ila 5.0 arası) seviyesinde olmalıdır.  Bu seviyeleri güncel bir IELTS skoru ile kanıtlamalısınız. İngiltere uzun dönem öğrenci vizesi için başvuru tarihi en erken, eğitime başlangıç tarihinizden 6 ay öncesidir. İngiltere topraklarında bulunuyorsanız eğitiminizin başlamasına 3 ay kala başvuru yapabilirsiniz. Türkiye'den yapılan başvurular ortalama 3-4 haftada sonuçlanırken, İngiltere’den yapılan başvurular 8-10 haftada sonuçlanmaktadır.

4.4 İngiltere Öğrenci Vizeleri için Başvuru Belgeleri:

İngiltere Öğrenci Vizeleri, vizenin türüne göre belgelerde bazı farklılıklar göstermekle birlikte genel itibari ile aşağıdaki evraklar ile yapılmaktadır.

 • - Başvuru formu
 • - Pasaport
 • - Nüfus Kayıt Örneği
 • - Kabul Mektubu
 • - Maddi durumu gösterir belgeler
 • - Öğrenci belgesi
 • - İngilizce bilgisini gösteren sınav sonuç belgesi

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığına kayıt olan öğrencileri profesyonel vize danışmanlık hizmeti almakta ve bunun için herhangi bir ücret ödememektedir.

 

5. İngiltere Dil Okulları ve Çalışma İzni

İngiltere dil okullarında dil kurslarına giden öğrenciler ne yazık ki çalışma hakkına sahip değildir. Ancak dil okulu dışında kalan eğitim türü ve programlara göre İngiltere’de çalışma iznine sahip olacağınız vize türleri mevcuttur.

 

6. İngiltere’de Pathway Programları

İngiltere’de Pathway programı İngiltere’de görmek isteyen öğrenciler için yurtdışı üniversite eğitimine paralel bir hazırlık programıdır. Bu program öğrencilerin yeterli seviyeye ulaşmalarını ve okula hazır olmalarına odaklanır. Partner İngiltere üniversitelerimizden birine girmenize yardımcı olan bu programa kayıt olarak, okumak istediğiniz üniversitenin kampüsünde eğitim alma şansına sahip olabilirsiniz. PR Yurtdışı Eğitim olarak temsilciliğini yaptığımız kurumlar İngiltere’de A Level ve GCSE’ler sunmakla beraber İngiltere’de katılabileceğiniz 5 pathway programı sunar.

Burada öğrencinin mezuniyet derecesine göre nasıl bir hazırlık eğitimi alması gerektiğini belirlenir. Ardından anlaşmalı üniversiteler bu belirlemeye göre öğrenciyi kabul eder. Yani İngiltere’de Pathway programını başarı ile tamamlarsanız üniversiteye İngilizce seviyeniz ve akademik yeterliliğiniz açısından hazır bir şekilde devam edebilirsiniz. Hangi program ve bölümler üzerinde eğitim alabileceğiniz okullara göre farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için İLETİŞİME geçebilirsiniz.
 

7. İngiltere Dil Okulu Eğitimi Sonrasında Üniversite, Yüksek Lisans veya Sertifika Eğitimlerine Katılma

İngiltere’de bulunan üniversitelere başvuru koşullarından biri de IELTS, TOEFL gibi sınavlardan geçerli not alma zorunluluğudur.  İngiltere dil okullarında verilen kursları tamamladıktan sonra İngiltere’de üniversitelere başvuruda bulunabilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu