Ücretsiz Danışmanlık

Amerika Sertifika ve Diploma Programları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

İdil
Danışman
İdil E.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

1. Amerika Sertifika ve Diploma Programları Nedir?
 

Amerika’da mesleki açıdan kendinizi geliştirmek istiyor veya farklı bir sektöre geçiş yapmayı planlıyorsanız teoriden çok iş hayatına yönelik eğitim veren bu programlara katılabilirsiniz. Master yapmak  için yeterli zamanınız yok ise veya mali açıdan Amerika’da master ücretlerini karşılayabilecek durumda değilseniz bu programı tercih edebilirsiniz.

 

2. Amerika’da Hangi Alanlarda Sertifika ve Diploma Programları Vardır?

Genel işletme programı; ekonomi, satış ve pazarlama, finans,  insan kaynakları  gibi alanlardan,  bilgi işlem teknolojilerine, proje yönetimi, tasarım, turizm, fotoğrafçılık, film yapımcılığı ve daha pek çok farklı alanda program seçenekleri mevcuttur.

3. Neden Amerika’da Sertifika ve Diploma Programlarını Tercih Etmelisiniz?

Amerika’da Sertifika veya bir Diploma programına katılmak bir alanda uzmanlaşmak adına sizin için gerçekten bir ayrıcalık olacaktır. Dünyanın önde gelen üniversitelerinde veya prestijli özel bir eğitim kurumunda alabileceğiniz bu eğitim programları ile bu üniversitelerin veya eğitim kurumlarının tüm olanaklarından yararlanma imkanına da sahip olabilirsiniz. Mükemmel kampüslerde sosyal ve kültürel aktivitelere katılarak, dostluklar geliştirir ve gelecekteki iş yaşantınız için bağlantılar kurabilirsiniz. Bu programlar ile İngilizcenizi profesyonel ortamda geliştirirken aynı zamanda da istediğiniz bir alanda diploma ve sertifika programlarına katılabilirsiniz. Diploma ve sertifika programlarında derslerin her biri minimumda 4 hafta süre ile verilmektedir. Amerika’da bulunan pek çok üniversite yarı zamanlı ve çok çeşitli sertifika ve diploma programları sunar. Extension olarak da adlandırılan bu programlara uluslararası öğrenciler de katılabilir. Detaylı bilgi için İletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

 

4. Amerika Sertifika ve Diploma Programları için Başvuru ve Kabul Koşulları Nelerdir?

Amerika’da kısa süreli programlar için İngilizce seviyesi dışında farklı bir koşul aranmaz. İngilizce seviye şartı ise en az upper-intermediate olmalıdır. Uzun süreli programlarda da aynı koşullar istenmekle birlikte İşletme gibi bazı programlar ek olarak iş deneyimi de isteyebilmektedir.
 

5. Amerika’da Sertifika ve Diploma Programlarının Fiyatları Nedir?

Amerika’da Sertifika ve Diploma Programlarının fiyatları, programın türüne, eğitimin süresine ve eğitim kurumuna göre değişmekle birlikte 1.500 USD ila 12.000 USD arasında değişmektedir. Güncel promosyonlar için İLETİŞİME GEÇİNİZ.
 

6. Amerika’da Sertifika ve Diploma programları kimler için uygundur?

Amerika’da Sertifika ve Diploma programları, kendi iş alanlarıyla ilgili uzmanlık elde etmek isteyen profesyonellerden, yeni mezun üniversite öğrencilerine kadar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Mesleğinizle ilgili bir alanda ya da sektörle ilgili geçerli bir eğitim belgesine ihtiyaç duyuyorsanız ve bu alanlarda uzmanlaşmak istiyorsanız Amerika’da Sertifika ve Diploma programlarını tercih edebilirsiniz.

 

7. Amerika’da Sertifika ve Diploma programlarına başvurabilmek için gerekli İngilizce seviyesi nedir?

Amerika’da sertifika programlarına katılma şartları arasında İngilizcenizin Upper Intermediate düzeyde olması da bulunmaktadır. Bazı okullar kayıt sonrasında ve eğitime başlamadan bir süre önce bir İngilizce yeterlilik sınavı yapmakta ve öğrencinin İngilizce seviyesini değerlendirerek programa kabul etmektedir. Sınav sonrasında İngilizcesi yetersiz olan öğrencilere Sertifika programına başlamadan önce İngilizce dil yeterliliklerini sağlamaları adına aynı okul ve şube içerisinde dil kursu sunulabilir. Amerika'da diploma veya sertifika programlarına katılmak isteyen lise veya üniversite mezunlarına yönelik İşletme, iktisat,  Otelcilik, IT ve Proje yönetimi alanlarında diploma ve sertifika programları sunulmaktadır. Okullara başvuru için öğrencilerden genellikle 80 TOEFL; 6.0 IELTS skoru beklenmektedir.

 

8. Amerika’da Sertifika ve Diploma programları ne kadar sürer?

Amerika’da Sertifika ve Diploma programları size master düzeyine denk akademik yeterlilik kazandırır. Programlar 1 yıldan 2 yıla kadar sürebilmektedir. İletişim için Tıklayınız.

 

9. Amerika Sertifika ve Diploma Programları Başvuru Tarihleri

Amerika’da sertifika ve diploma programlarına başvuru tarihleri tercih edilen programın başlangıç tarihine göre belirlenmelidir. Programa göre başlangıç tarihlerinde farklılıklar olmakla birlikte programın başlangıç tarihinden en az 7 ay öncesinde başvuru işlemlerinin tamamlanmış olması önerilir.

 

10. Amerika’da Öğrencilik Sırasında ve Sonrasında Çalışma Hakkı

Amerika birçok Diploma ve Sertifika programının ardından öğrencilere eğitim aldıkları alanda staj yapma olanağı tanınır. Amerika’da özellikle işletme, pazarlama, yönetim ve IT alanında çokça program sunulmaktadır. Bu okullarda alınan bazı uzun süreli diploma programlarından sonra uluslararası öğrenciler 1 yıl süreyle ABD’de çalışma hakkı sağlayabilen OPT imkanına da sahip olabilir.

11. Amerika’da Sertifika ve diploma Programlarına Katılabileceğiniz Okullar

University of California Los Angeles (UCLA) ExtensionUniversity of California Los Angeles (UCLA) - Extension
University of California  San Diego (UCSD) ExtensionUniversity of California San Diego (UCSD) - Extension
University of California Riverside (UCR) University of California Riverside (UCR) - Extension
University of California Irvine (UCI) University of California Irvine (UCI) - Extension
University of California Santa Cruz (UCSC) University of California Santa Cruz (UCSC) - Extension
BostonStafford House International - Boston San Diego Stafford House International
San Francisco Stafford House International Stafford House International - Chicago

shape
shape

Bilgi İstek Formu