Ücretsiz Danışmanlık

Dubai Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Gamze
Danışman
Gamze A.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Yurtdışı Dil Okulları seçenekleri arasında Dubai'yi seçmek için önemli nedenlerden; Kolay vize işlemi ve Öğrenci vizeleri doğrudan BAE'deki okulumuz tarafından gerçekleştirilmektedir. Vize onay oranı %99'dur!Öğrencilerin öğrenimleri sırasında yarı zamanlı çalışmalarına izin verilir. Öğrenciler kurs derslerinden kalan vekitlerinde tam zamanlı olarak çalışabilir. % 85'in üzerinde göçmen nüfusuyla Dubai, dünyanın en dinamik ve kozmopolit şehirlerinden biridir.

1. Dubai dil okulu hakkında bilgiler

Birleşik Arap Emirliklerine bağlı olan Dubai, doğu ve batının benzersiz özelliklerini harmanlayıp bir araya getirmiş, modern, gelişmiş ve suç oranının neredeyse sıfır olduğu bir şehirdir. Para birimi olarak Dirhem kullanılır ama Amerikan Doları da aktif olarak kullanılmaktadır. Nüfusunun büyük bölümü dünyanın birçok farklı ülkesinden okumaya veya çalışmaya gelen yabancı expat’lerden oluşur. Bu sayede, Dubai’de dil okulunda okuyan bir öğrenci sadece ingilizce kullanarak rahatlıkla herkesle iletişim kurabilir ve aynı zamanda farklı kültürlere aşinalık kazanabilir.

1.1 Dubai dil okulu Programları;

  • ✓ Genel İngilizce
  • ✓ Yarı yoğun İngilizce
  • ✓ Yoğun İngilizce
  • ✓ İş İngilizcesi
  • ✓ IELTS/TOEFL/SAT/GRE/GMAT Sınav Hazırlık Kursları
  • ✓ Akademik İngilizce
  • ✓ 30+ yaş kursları
  • ✓ Bire bir özel dersler

1.2 Dubai Dil Okulları Yaş Sınırı

Dubai dil okullarının büyük bir çoğunluğu minimum 16 yaşındaki öğrencileri kabul etmektedir. 16 yaşının altında bulunan ve Dubai’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz yaz okulu programlarına katılabilir.

1.3 Dubai Dil Okulları Başvurusu

Dubai dil okulu başvuru süreçlerinde eğitim danışmanlarımız İngilizce öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir. Buna göre size seçeceğiniz program için hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri belirler. Belirlenen dil okulları arasından istediğiniz dil okulunu seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz.

1.4 Dubai Dil Okulu Başvuru Süreci

Öncelikli olarak dil okulunda eğitim alacak öğrencinin bilgileri okul başvuru ücreti ile birlikte okula gönderilir.  Ardından okuldan ön kayıt belgesi gelir. Ön kayıt belgesi ile öğrenci vizesine başvurulur. Vize çıktıktan sonra seyahat aşaması ve oryantasyon yapılır. En son olarak da uçak bileti temini ve ülkeye gidiş gerçekleşir. Bu süreç, baştan sona PR Yurtdışı Eğitim’in tecrübeli eğitim ve vize danışmanları tarafından sizinle koordineli olarak gerçekleştirilir.

 

2. Dubai Dil Okulu Fiyatları 2022

Dubai’da dil eğitimi için okul fiyatları, gitmek istediğiniz toplam süreye, yılın dönemine ve programa göre değişkenlik gösterir. Fiyatlara genel itibariyle; okula kayıt ve ders materyali dahil olur ancak eğer konaklama isteniyorsa bunun fiyatlarını ve konaklama ayarlama ücretini, havaalanı transferini ve tüm süreyi kapsayacak sağlık sigortasını da sunmaktayız. Dubai için konaklamanın tamamının ücretini gitmeden önce ödeme zorunluluğu yoktur.

 

2.1  Dubai Dil Okulu İndirimleri

Dubai dil okulları yılın belirli dönemlerinde indirimler ve kampanyalar sunar. Bu indirimler ve kampanyalar diğer ülkelere göre daha kapsamlı olabilir ve konaklama ve vizeyi de kapsayabilir. Güncel kampanyalarla ilgili almak için PR Yurtdışı eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

3. Dubai Dil okulları

3. Dubai Dil okulları

 

4. Dubai Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Dubai dil okullarında eğitim almayı planlıyorsanız öğrenci yurtları ya da öğrenci apartları gibi konaklama seçeneklerinden size uyan birini tercih edebilirsiniz. Konaklamanın türü, öğrencinin talep, beklenti ve bütçesine göre seçilir.

 

Aile yanı Konaklama: Dubai’de aile yanı konaklama opsiyonu bulunmamaktadır.

Öğrenci Yurtları: Okulların sunduğu daha uygun bütçeli konaklamalardır, konaklayan kişi ve öğün sayısına göre fiyatlar değişkenlik gösterir.

Otel Konaklaması: Oteller çok fazla tercih edilmez çünkü daha pahalıdırlar ancak eğer tercih edilirse en konforlu ve lüks seçenekler otel konaklamasında bulunur.

 

5. Dubai Vize Türleri

Dubai’de eğitim alacağınız süreye göre farklı vize türleri olur. Vize işlemleri ortalama 1 ay sürer. Buna ekstra olarak da uçak bileti masrafınız çıkar. Sistem diğer ülkelerden farklıdır, vize sürecini Dubai’deki okullar yürütürler. Yeşil pasaportla ülkede dil eğitimi alınamamaktadır. Vize için banka hesabında para göstermenize veya niyet mektubu yazmanıza gerek yoktur.

5.1. Dubai Öğrenci Vizesi

Dubai’de eğitim almak için Türkiye’den giden öğrencilerin, kısa dönem ve yeşil pasaportlu olmadıkları taktirde vizeye başvurması gerekmektedir.

5.2. Dubai Öğrenci Vizesi Türleri

Kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere iki tür vize mevcuttur.

  • Kısa Dönem Öğrenci Vizesi:

Kısa dönemlik (90 güne kadar) olan programlarda program süresince ülkeden giriş çıkış yapılamaz ve çalışma izniniz olmaz, sadece dil eğitimi alabilirsiniz

  • Uzun Dönem Öğrenci vizesi:

Okuldan okula göre değişen minimum uzun dönem süresini karşılayacak şekilde başvuruda bulunan öğrenciler eğitim süresince ülkeden giriş çıkış yapabilirler ve haftada 20 saat (part-time) çalışma hakkına sahip olurlar. Eğitim bittiğinde eğer oturma izinleri varsa çalışma veya ülkede kalmak hakları olur, eğer yoksa eğitim sonrası kalmak için vize türünü çalışma vizesine çevirmeleri gerekir.

5.3. Dubai Öğrenci Vizesi Uzatma

Kısa dönemlik vizeyi uzatma imkanı bulunmamaktadır. Uzun dönem vizeyi ise eğitim aldığınız sürede çalışırsanız çalıştığınız yerden çalışma vizesine çevirerek uzatabilirsiniz. Bunu yapmayı düşünüyorsanız ülkeden çıkış yapmanız gereken süreden en az 2 ay önceden uzatma ya da vize türünü değiştirme işlemlerine başlamanızı tavsiye ediyoruz.

5.4. Dubai Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Dubai’ye öğrenci vizesi almak için gerekli kriterler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda PR Yurtdışı Eğitim vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

 

6. Dubai Dil Okulu ve Çalışma İzni

Dubai’de uzun dönem vizesiyle dil eğitimi alırken haftada 20 saat (part-time) çalışabilirsiniz. İşler mavi yaka işlerdir; garsonluk kasiyerlik ve cafe’lerde baristalık vb. vize türüne göre eğitim sonrası çalışma için çalışma vizesine başvurmanız gerekebilir.

 

7. Dubai’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Dubai’de dil eğitimi alırken katılabileceğiniz birçok sosyal aktivite ve gezebileceğiniz birçok yer mevcuttur. Boş vakitlerinizde safarilere, caz festivallerine katılabilir, dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa’yı, Palmiye Adalarını ve diğer dünyaca ünlü turistik yerleri gezebilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu


image not found