Ücretsiz Danışmanlık

Malta Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Gamze
Danışman
Gamze A.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Malta'da dil eğitimi almayı planlayan tüm öğrencilerine ücretsiz eğitim ve vize danışmanlığı sunuyoruz. ELA Malta (English Language Academy), ESE Malta, Linguatime Malta, ACE Malta, EC Malta dil okulu, English Path, AM Language Studio, Sprachcaffe Malta, Atlas Language School, ClubClass Malta da dahil olmak üzere Malta’da bulunan tüm dil okulları ile çalışmaktayız. Malta'da Dil Okulu konusunda çok sayıda seçenek sunuyor oluşumuz öğrencilerin farklı alternatifleri de en iyi şekilde değerlendirebilmesine olanak tanıyor.

1. Malta dil okulu hakkında bilgiler

Malta İtalya’nın güneyinde yer alan bir ada ülkesidir. Ülke 7 adacıktan oluşur sadece en büyük 2 tanesinde, Malta ve Gozo’da yaşam bulunmaktadır. Malta özellikle sıcak iklimi, ülkemize yakın olması ve resmi dillerinden birinin İngilizce olması nedeniyle dil eğitimi için en çok istek gören ülkelerden biri olagelmiştir. Ülkenin Başkenti Valetta’dır, Avrupa Birliği üyesi olduğu için para birimi Euro’dur. Ülkenin ana dilleri İngilizce ve Maltacadır.

1.1 Malta dil okulu Programları;

  • ✓ Genel İngilizce
  • ✓ Yarı yoğun İngilizce
  • ✓ Yoğun İngilizce
  • ✓ İş İngilizcesi
  • ✓ IELTS/TOEFL/SAT/GRE/GMAT Sınav Hazırlık Kursları
  • ✓ Akademik İngilizce
  • ✓ 30+ yaş kursları
  • ✓ Bire bir özel dersler

 

1.2 Malta Dil Okulları Yaş Sınırı

Malta dil okullarının büyük bir çoğunluğu minimum 16 yaşındaki öğrencileri kabul etmektedir. 16 yaşının altında bulunan ve Malta’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz yaz okulu programlarına katılabilir.

1.3 Malta Dil Okulları Başvurusu

Malta dil okulu başvuru süreçlerinde eğitim danışmanlarımız İngilizce öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir. Buna göre size seçeceğiniz program için hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri belirler. Belirlenen dil okulları arasından istediğiniz dil okulunu seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz.

1.4 Malta Dil Okulu Başvuru Süreci

Öncelikli olarak dil okulunda eğitim alacak öğrencinin bilgileri okul başvuru ücreti ile birlikte okula gönderilir.  Ardından okuldan ön kayıt belgesi gelir. Ön kayıt belgesi ile öğrenci vizesine başvurulur. Vize çıktıktan sonra seyahat aşaması ve oryantasyon yapılır. En son olarak da uçak bileti temini ve ülkeye gidiş gerçekleşir. Bu süreç, baştan sona PR Yurtdışı Eğitim’in tecrübeli eğitim ve vize danışmanları tarafından sizinle koordineli olarak gerçekleştirilir.

 

2. Malta Dil Okulu Fiyatları 2022

Malta’da dil eğitimi için okul fiyatları, gitmek istediğiniz toplam süreye, yılın dönemine ve programa göre değişkenlik gösterir. Fiyatlara genel itibariyle; okula kayıt ve ders materyali dahil olur ancak eğer konaklama isteniyorsa bunun fiyatlarını ve konaklama ayarlama ücretini, havaalanı transferini ve tüm süreyi kapsayacak sağlık sigortasını da sunmaktayız. Malta için konaklamanın tamamının ücretini gitmeden önce ödeme zorunluluğu vardır. Ayrıca Malta Dil okulu fiyat hesaplama motoru için TIKLAYINIZ.

2.1  Malta Dil Okulu İndirimleri

Malta dil okulları yılın belirli dönemlerinde indirimler sunar. Bu indirimler genel itibari ile sadece kurs ücretleri üzerine uygulanır. Malta dil okullarında sunulan indirim oranları kurs ücretleri üzerinden %50’ye varabilmektedir. Bu indirimler hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.


3. Malta Dil okulları

3. Malta Dil okulları

 

4. Malta Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Malta dil okullarında eğitim almayı planlıyorsanız aile yanında konaklama, öğrenci yurtları ya da öğrenci apartları gibi konaklama seçeneklerinden size uyan birini tercih edebilirsiniz. Konaklamanın türü, öğrencinin talep, beklenti ve bütçesine göre seçilir.

Aile yanı Konaklama: Aile yanı konaklamalar okullara yaklaşık yarım saatlik otobüs yolculuğu mesafesinde olabilir. Ülkede raylı sistem yoktur. Ulaşım olarak taksi ve otobüs tercih edebilirsiniz. Aile yanı konaklamasının en büyük avantajı o ülkenin yerel halkıyla kaynaşabilmek, birebir günlük hayatlarına tanıklık etmektir.

Öğrenci Yurtları: Malta için en çok tercih edilen konaklama türüdür çünkü fiyat olarak diğer seçeneklerden daha ucuzlardır ve okullara birkaç dakikalık yürüme mesafesinde bulunurlar. Öğrenci yurtları

Otel/Residence Konaklaması: Oteller çok fazla tercih edilmez çünkü daha pahalıdırlar ancak eğer tercih edilirse en konforlu ve lüks seçenekler otel konaklamasında bulunabilir.

 

5. Malta Vize Türleri

Malta’da eğitim alacağınız süreye göre farklı vize türleri olur. Vize işlemleri ortalama 2 ay sürer. Vize başvuru ücreti 120 Euro’dur (değişkenlik gösterebilir) Vize için hesabınızda bulunması gereken parayı gitmek istediğiniz gün sayısı çarpı Ort. 48 Euro olarak düşünebilirsiniz. Buna ekstra olarak da uçak bileti masrafınız çıkar.

 

5.1. Malta Öğrenci Vizesi

Malta’da eğitim almak için Türkiye’den giden öğrencilerin, kısa dönem ve yeşil pasaportlu olmadıkları taktirde vizeye başvurması gerekmektedir.

5.2. Malta Öğrenci Vizesi Türleri

Kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere iki tür vize mevcuttur.

  • Kısa Dönem Öğrenci Vizesi:

90 gün ve altı için yeşil pasaportunuz varsa vizesiz, diğer pasaportlarda Schengen vizesi alırsınız ve bu vizede çalışma izni olmaz. Daha önce bahsettiğimiz paket fiyatlara konaklamanın dahil olmasının nedeni, vize başvurusunda tüm eğitim ve konaklama ücretinin ödenmiş olması zorunluluğundandır.

  • Uzun Dönem Öğrenci vizesi:

90 gün sonrası (work and study) programı için, D tipi vizeye yani oturum izinli vizeye başvurmanız gerekir.

5.3. Malta Öğrenci Vizesi Uzatma

70 Euro ücreti ödeyerek, mevcut vizesinin son 3 haftasına girmeden yapmak üzere vize uzatımı başvurusunda bulunulabilir. En önlemi kriterler derse devam raporu ve TC'de bankada uzatacağı gün sayısınca 18 Euro olduğunun ve buna yanında olacak bir banka kartı ile 50 Euro çekerek erişebildiğini  kanıtlanması. 6 haftalık eğitim alındıktan sonra ve mevcut vizenin bitimine asgari 3 hafta evvel başvuru yapılmasını ve süre olarak 90 gün ile D tipi tavsiye ediyoruz.

5.4. Malta Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Malta’ya öğrenci vizesi almak için gerekli kriterler vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda PR Yurtdışı Eğitim vize danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

 

6. Malta’da Dil Eğitimi ve Çalışma İzni

Malta’da 13. Haftadan itibaren çalışma hakkınız olur. Mesela, 6 aylık bir programa kayıt olursanız ilk 3 ay çalışamazsınız ama sonrasındaki 3 ay bir yandan eğitim alırken aynı zamanda yasal olarak part time çalışabilirsiniz. İşler mavi yaka işlerdir; garsonluk kasiyerlik ve cafe’lerde baristalık vb. Detaylı bilgi ve iletişim için TIKLAYINIZ.

 

7. Malta’da Dil eğitimi almanın Avantajları

Hem dilimi geliştireyim hem de sosyal aktivitelere ve partilere katılıp boş zamanlarımda da su sporlarıyla ilgileneyim diye düşünüyorsanız ilk tercihiniz Malta olmalıdır diyebiliriz. Malta Avrupa birliği üyesidir bu yüzden orada bulunduğunuz sürece diğer Schengen ülkelerine yapılan gezilere katılabilir ve uluslararası bir ortamda aktif olarak İngilizce konuşarak kendinizi geliştirebilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu