Ücretsiz Danışmanlık

Work & Study

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

firat
Danışman
Fırat G.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Work and Study Nedir?

Work and Study programı, öğrencilere yurt dışında dil öğrenme fırsatı ve yasal çalışma hakkı tanıyan bir dil eğitimi programıdır. Çalışma süresi eğitim almak istediğiniz ülkenin vize koşullarına göre değişkenlik gösterir fakat genel anlamda part time çalışma izniniz olmaktadır.

Work and Study ile bir öğrenci, öğrenmek istediği dili yerinde öğrenmenin yanı sıra hem günlük yaşam masraflarını karşılayabilir, hem de günlük hayatta da pratik yapma fırsatı bulmuş olur. Bu sebeple yurt dışında Work and Study programına katılarak hem dil öğreniminden azami verimi alabilir, hem de katılabileceğiniz en ekonomik programdan faydalanmış olursunuz.

 

İrlanda Work and Study

 

Avustralya Work and Study

 

Dubai Work and Study

 

Malta Work and Study

 

Work and Study Ücretleri – 2022 Güncel Ücretler

Work and Study programlarında fiyatlandırma, gideceğiniz ülkeye, katılacağınız program süresine ve gitmek istediğiniz tarihe göre farklılık göstermektedir. Bu faktörleri göz önünde bulundurarak senenin belli dönemlerinde her ülke için farklı paket programlar hazırlayarak öğrencilere maliyeti en uygun fiyatlandırmayı sunmaktayız. PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tercihlerinize yönelik en uygun programları sunmak ve vize başvurunuzu en doğru şekilde yapmak konularında ücretsiz danışmanlık vermekteyiz. Ücretsiz danışmanlık için tıklayınız.
 

Work and Study için Başvuru Şartları

Work and Study programının herhangi bir başvuru koşulu yoktur, 16 yaş üstü her öğrenci programa katılabilmektedir. Asıl dikkat edilmesi gereken koşul gitmek istediğiniz ülkenin vize koşullarıdır. Programa katılabilmeniz için gereken ilk adım gideceğiniz ülkeye vize alabiliyor olmaktır, bu sebeple eğitim almak istediğiniz ülkenin vize profiline uygun olmanız vize başvurularının olumlu sonuçlanmasında önemli rol oynar. Bu anlamda PR Eğitim danışmanları olarak sizi doğru ülkeye yönlendirme konusunda destek vermekteyiz.

Programın bir diğer getirisi olan çalışma kısmında ise yeterli dil seviyesine sahip olmanız önemli bir faktördür. Dil seviyenizi belli bir seviyeye getirdikten sonra çalışmak, hem iş bulma konusunda hem de rahat çalışabilme anlamında size kolaylık sağlayacaktır.
 

Work and Study Ülkeleri

Yurt dışında dil eğitimi alırken çalışma hakkı tanıyan Work and Study programını yapabileceğiniz ülkeler sınırlıdır; İrlanda, Malta Avustralya ve Dubai gibi ülkeler size Work and Study programından faydalanabilmeniz için olanak sağlar. Bu ülkelerde dil eğitimi alırken yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.

4.1 Work and Study İrlanda

İrlanda, Work and Study programı yapabileceğiniz sayılı ülkelerden biridir. İrlanda’da oturum kartınız çıktığı andan itibaren eğitim süreniz boyunca haftalık yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olursunuz. İrlanda’da çalışma hakkı için en az 25 haftalık dil eğitimi programına katılmanız gerekir. Bunun yanı sıra İrlanda Hükümeti’nin dil eğitimi almaya gelen öğrencilere sunduğu diğer bir avantaj ise 25 haftanın sonunda ekstra 8 hafta daha kalıp tam zamanlı çalışma fırsatıdır.

4.2 Work and Study Avustralya

Avustralya’da Work and Study programı en az 24 haftalık dil eğitimi isteyen öğrencilerin faydalanabileceği bir programdır. 24 hafta üstü bir programa katılan öğrencilerin yasal olarak haftalık 20 saat çalışma hakkı vardır. Fakat 2022 yılında gelen yeni açıklamaya göre pandemi sebebiyle oluşan ekonomik sıkıntılardan dolayı Avustralya’da haftalık çalışma izni 40 saate kadar çıkarılmıştır. Yeni gelen bu güncelleme ile öğrenciler aylık ortalama 1200 AUD kazanç sağlayabilmektedir. Bu şekilde günlük yaşam masraflarınızı karşılayabilirken, para biriktirme fırsatı bile bulmanız mümkündür.

4.3 Work and Study Malta

Malta’da Work and Study programı için en az 24 haftalık bir program önerilmektedir. Bunun sebebi ise Malta kuralları gereği 12 Hafta üzeri bir programa katıldığınız takdirde yasal çalışma izninizin olmasıdır. Bir başka deyişle, 24 Haftalık bir programın ilk 12 Haftasında çalışma izniniz olmaz, yalnızca dil eğitimi alırsınız; son 12 Haftasında ise bir yandan eğitim alırken bir yandan da haftalık yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olabilirsiniz.

4.4 Work and Study Dubai

Dubai'de Work and Study programı 12 Hafta üstü programlara katılmanız durumunda katılabileceğiniz bir programdır. 12 Hafta üstü programa katılırsanız, haftada 20 saat (part-time) çalışma hakkına sahip olursunuz. Eğitiminiz bittiğinde eğer oturma izniniz varsa tam zamanlı çalışma veya ülkede kalma hakkına sahip olabilir, eğer yoksa eğitim sonrası kalmak için vize türünüzü çalışma vizesine çevirmeniz gerekir. Dubai'de çalıştığınız okullar 1 yıllık oturum izni sağlayan paket programlar sunmaktadır, bu programlardan faydalanabilmek için PR Eğitim danışmanları ile iletişime geçmeniz yeterli!


Work and Study Hakkında Sık Sorulan Sorular

5.1 Work and Study programı ne kadar sürer?

Work and Study programından faydalanabilmeniz için gitmek istediğiniz ülkenin çalışma izni sağladığı koşulları göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunun dışında eğitim alacağınız süre gelmek istediğiniz dil seviyesine göre belirlenir.

5.2 Work and Study programına ne zaman katılım sağlayabilirim?

Work and Study programına katılmanız için belli bir zaman yoktur, öğrenciler programa diledikleri zaman katılabilirler.

5.3 İngilizce bilmeden Work and Study programına katılabilir miyim?

Katılabilirsiniz. Work and Study programında amaç dil öğrenmek ve aynı zamanda da çalışma hakkına sahip olmaktır. Programa katılabilmeniz için dil şartı yoktur, fakat iş bulabilmeniz için dil seviyenizi belli bir seviyeye getirmeniz önerilir. Daha detaylı bilgi için bize ULAŞIN.

5.4 Work and Study programında ne kadar çalışabilirim?

Work and Study programında öğrencilere tanınan çalışma süresi ülkeden ülkeye değişkenlik göstermektedir. İrlanda, Malta ve Dubai’de gerekli koşulları sağlamanız durumunda haftalık 20 saat çalışma iznine sahip olursunuz. Avustralya’da ise pandemiden sonra oluşan ekonomik sıkıntı sebebiyle haftalık çalışma süresi 40 saate çıkarılmıştır.

5.5 Work and Study programında ne kadar kazanırım?

Work and study programında kazanacağınız miktar, gitmek istediğiniz ülkenin koşullarına, çalışacağınız sektöre ve ülkenin asgari ücretine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Program kapsamında bir yandan eğitim aldığınız için haftalık çalışabileceğiniz saatler kısıtlıdır. 

5.6 Work and Study programında hangi işlerde çalışabilirim?

Work and Study programında çalışacağınız işler genel anlamda garsonluk, kasiyerlik, baristalık gibi hizmet sektörüne yöneliktir. Çalışacağınız işler dil seviyenize de bağlıdır, dil seviyeniz geliştikçe çalışacağınız işler de ona göre değişebilir. İyi bir dil seviyesine geldiğiniz takdirde kendi profesyonel alanınızda bile iş bulma imkânınız olabilecek ülkeler mevcuttur. Ayrıca işvereninizle de anlaşırsanız iş yerinizde kalıcı kalma şansınız olabilir.

5.7 Work and Study programını uzatabilir miyim?

Uzatabilirsiniz. Aldığınız eğitim bittikten sonra yeterli seviyeye gelmediğinizi düşünüyorsanız tekrar kayıt olarak eğitim sürenizi ve ülkede kalma sürenizi uzatabilirsiniz. Vize uzatma ile bilgi için iletişime geçin.

shape
shape

Bilgi İstek Formu