Ücretsiz Danışmanlık

Dubai Work and Study

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Hazar
Danışman
Hazar R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Birleşik Arap Emirliklerine bağlı olan Dubai, doğu ve batının benzersiz özelliklerini harmanlayıp bir araya getirmiş, modern, gelişmiş ve suç oranının neredeyse sıfır olduğu bir şehirdir. Para birimi olarak Dirhem kullanılır ama Amerikan Doları da aktif olarak kullanılmaktadır. Nüfusunun büyük bölümü dünyanın birçok farklı ülkesinden okumaya veya çalışmaya gelen yabancı expat’lerden oluşur. Bu sayede, Dubai’de dil okulunda okuyan bir öğrenci sadece ingilizce kullanarak rahatlıkla herkesle iletişim kurabilir ve aynı zamanda çalışarak ayda 1000 – 2500 USD arası kazanç elde edebilirsiniz.

1. Work and Study Dubai Nedir?

Dubai’de work and study yapmak için okuldan okula değişen ama genel itibariyle minimum 24 haftalık bir süre eğitim almanız gerekmektedir. Kısa programlarda çalışma izniniz bulunmamaktadır. Programın özü, dil eğitimi alıp kendinizi geliştirirken aynı zamanda yasal olarak çalışarak bir kazanç ve yurtdışı deneyim sağlamanızdır.


2. Dubai’ de Çalışma İzni ve Başvurusu

Dubai’de gittiğiniz okulun işlemlerinizi gerçekleştirdiği vize türüne bağlı olarak belirli bir minimum süre (genel olarak 24 hafta) dil eğitimi aldığınız takdirde ayriyeten yasal bir işlemde bulunmadan veya vize türünüzü değiştirmeden çalışma hakkınız olabilir. Bu konuda detaylı bilgi için lütfen PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarımızla iletişime geçiniz.3. Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi

Dubai her yıl çok sayıda turiste ev sahipliği yapar ve dünyanın en modern ve teknolojik anlamda gelişmiş şehirlerinden biridir. Ülkemizde bilinenin aksine nüfusunun ağırlıklı çoğunluğu Arap değil, diğer ülkelerden çalışmaya gelen expat’lar ve okumaya gelen öğrenciler oluşturur. Bu yüzden İngilizce herkes tarafından aktif olarak konuşulur, sadece İngilizceyle rahatlıkla tüm günlük hayatınızı geçirebilirsiniz.

 

4. Neden Dubai’de Work and Study?

Ortadoğu’nun turizm ve kültür merkezi olan Dubai, sürekli gelişen ekonomisi ve zengin petrol rezervleriyle tüm dünyadan ilgi toplamaktadır.

Dubai’de dil eğitimi alırken katılabileceğiniz birçok sosyal aktivite ve gezebileceğiniz birçok yer mevcuttur. Boş vakitlerinizde safarilere, caz festivallerine katılabilir, dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa’yı, Palmiye Adalarını ve diğer dünyaca ünlü turistik yerleri gezebilirsiniz.

İngilizce eğitim konusunda son yıllarda ciddi atılımlar yapılan ülkede, tüm öğretmenleri Kanada, Amerika, İngiltere gibi ana dili İngilizce olan ülkelerden hocaların olduğu kaliteli eğitim kurumlarının sayısı gittikçe artmaktadır.

okullar
 

5. Work and Study Dubai Başvuru Şartları

Programa başvurunun ek bir şart bulunmamaktadır. 18 yaş ve üzerinde olan her birey başvurabilir. Dubai dil okulu başvuru süreçlerinde eğitim danışmanlarımız İngilizce öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir. Buna göre size seçeceğiniz program için hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri belirler. Belirlenen dil okulları arasından istediğiniz dil okulunu seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz.
 

6. Work and Study Dubai 2022 Fiyatları

Dubai’de dil eğitimi için okul fiyatları, gitmek istediğiniz toplam süreye, yılın dönemine ve programa göre değişkenlik gösterir. Fiyatlara genel itibariyle; okula kayıt ve ders materyali dahil olur ancak eğer konaklama isteniyorsa bunun fiyatlarını ve konaklama ayarlama ücretini, havaalanı transferini ve tüm süreyi kapsayacak sağlık sigortasını da sunmaktayız. Dubai için konaklamanın önceden ödenmesi veya ayarlanması zorunluluğu yoktur. Detaylı bilgi ve güncel promosyonlar için PR Yurtdışı Eğitimin deneyimli danışmanlarıyla iletişime geçiniz.
 

7. Work and Study Dubai Program Süresi

Dubai’de work and study yapmak için okuldan okula değişen ama genel itibariyle minimum 24 haftalık bir süre eğitim almanız gerekmektedir. Kısa programlarda çalışma izniniz olmaz.


8. Dubai Vizesi

Dubai’de eğitim alacağınız süreye göre farklı vize türleri olur. Vize işlemleri ortalama 1 ay sürer. Dubai’de eğitim almak için Türkiye’den giden öğrencilerin, kısa dönem ve yeşil pasaportlu olmadıkları takdirde vizeye başvurması gerekmektedir. Kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere iki tür vize mevcuttur.

Kısa dönemlik (90 güne kadar) olan programlarda program süresince ülkeden giriş çıkış yapılamaz ve çalışma izniniz olmaz, sadece dil eğitimi alabilirsiniz. Uzun dönemde ise okuldan okula göre değişen minimum uzun dönem süresini karşılayacak şekilde başvuruda bulunan öğrenciler eğitim süresince ülkeden giriş çıkış yapabilirler ve haftada 20 saat (part-time) çalışma hakkına sahip olurlar. Eğitim bittiğinde eğer oturma izinleri varsa çalışma veya ülkede kalma hakları olur, eğer yoksa eğitim sonrası kalmak için vize türünü çalışma vizesine çevirmeleri gerekir.

Kısa dönemlik vizeyi uzatma imkanı bulunmamaktadır. Uzun dönem vizeyi ise eğitim aldığınız sürede çalışırsanız çalıştığınız yerden çalışma vizesine çevirerek uzatabilirsiniz. Bunu yapmayı düşünüyorsanız ülkeden çıkış yapmanız gereken süreden en az 2 ay önceden uzatma ya da vize türünü değiştirme işlemlerine başlamanızı tavsiye ediyoruz.


9. Dubai Konaklama Seçenekleri

Dubai dil okullarında eğitim almayı planlıyorsanız öğrenci yurtları ya da öğrenci apartları gibi konaklama seçeneklerinden size uyan birini tercih edebilirsiniz. Konaklamanın türü, öğrencinin talep, beklenti ve bütçesine göre seçilir. Dubai’de aile yanı konaklama opsiyonu bulunmamaktadır. Öğrenci Yurtları okulların sunduğu daha uygun bütçeli konaklamalardır, konaklayan kişi ve öğün sayısına göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Otel/Residence Konaklaması ise çok fazla tercih edilmez çünkü daha pahalıdırlar ancak eğer tercih edilirse en konforlu ve lüks seçenekler bunlardır.


10. Work and Study Dubai Danışmanlığı

PR Yurtdışı Eğitim olarak; uzun yıllar içerisinde kazandığımız tecrübemiz ve yurtdışı deneyimli danışmanlarımız ile, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin süreçleriyle yakından ilgilenmekteyiz. Danışmanlığımız kapsamında başvurularınızdan vizeye kadar her aşamada işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz ve ayriyeten bir danışmanlık ücreti almıyoruz.

 

11. Work and Study Dubai ile alakalı sık sorulan sorular:

11.1 Work and Study Dubai ile Ne kadar Kazanırım?

Çalıştığınız işe bağlı olarak part-time için ayda 800$, full-time için 1600$ civarı bir kazancınız olabilir. Örneğin cafe’de garsonluk yaptığınızda bahşiş de alırsınız, Türkiye’den bir uzmanlığınız varsa o sektörde iş bulursanız daha yüksek oranlarda ücretler alırsınız.

11.2 Hangi İşlerde Çalışabilirim?

Dubai’ye ilk gittiğinizde restoran, cafe ve marketlerde çalışabilirsiniz ama ileriki süreçte kendi sektörünüz üzerinden başvurularda bulunduğunuzda kabul aldığınız taktirde daha yüksek kazançlı işlere de geçiş yapabilirsiniz. Özellikle IT, İnşaat Mühendisliği, Aşçılık sektörleri revaçtadır. Bu konuda özellikle bazı okulların sunabildiği haftada 40 saat çalışma izniniz büyük fırsat sağlamaktadır.

11.3 İngilizce Bilmeden Work and Study Dubai Programına katılabilir miyim?

Katılabilirsiniz, bu konuda yasal bir sorun bulunmamaktadır. Program kapsamında zaten İngilizceniz belirli bir seviyeye yükselecektir.


shape
shape

Bilgi İstek Formu


image not found
image not found