Ücretsiz Danışmanlık

Avustralya Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

firat
Danışman
Fırat G.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Avustralya dil okulları Avustralya devleti tarafından sürekli olarak denetlenmektedir. Bu da Avustralya’daki dil okullarının yüksek eğitim kalitesinin çok yüksek olmasının nedenlerinden biridir. Avustralya’nın Türkiye’ye uzak bir ülke olması nedeniyle Avustralya dil okulları genelde uzun dönem eğitim alacak olan öğrenciler tarafından tercih edilir. Türk öğrencilerin Avustralya’da dil eğitimi için öncelikli olarak tercih ettikleri şehirlerin Sydney ve Melbourne olduğunu söyleyebiliriz. Bu şehirleri Perth, Brisbane, Adelaide, Cairns ve Gold Coast takip etmektedir.

Avustralya Dil Okulları Hakkında Bilgiler

İngilizcesini geliştirmek isteyenler için Avustralya tercih edilmesi gereken bir lokasyondur. Ülkenin ana dilinin İngilizce olmasının yanı sıra dil okulları ile programların kalitesi de ülkeyi dil eğitimi için tercih edilir kılmaktadır. Avustralya’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler Sydney, Melbourne ve Brisbane’dır. Hem sosyal yaşamda anadili ingilizce olan vatandaşlarla pratik yaparak hem de eğitim alırken ingilizceyi en doğru şekilde öğrenebileceğiniz ülkelerden biri Avustralya’dır. Bunlara ek olarak ülkedeki okul seçenekleri, teknolojik imkanlar ve ulaşım da Avustralya’yı tercih etmek için geçerli sebeplerdir.  Dünyanın her yerinde dil eğitimi için popülaritesi gün geçtikçe artan ve birçok öğrenci tarafından dil eğitimi almak için tercih edilen Avustralya hakkında merak edilen tüm soruları sizin izin için cevapladık.

  1.  

1.1 Avustralya Dil Okulu Programları

Yurtdışında dil eğitimine yönelik birçok seçenek mevcuttur. Günlük İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler, Akademik İngilizce becerilerini geliştirmek isteyenler veya İş İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler Avustralya’daki dil okullarında kendilerine en uygun programı rahatlıkla bulabilmektedir. Bu programları ihtiyacınıza göre; Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL), Akademik İngilizce, Delta-Celta kursları veya bire bir özel dersler şeklinde size sunmaktayız. Seçtikleri programların başlama tarihinden önce öğrenciler eğitimin ilk gününde seviye belirleme sınavına tabi tutulurlar. Bu sınav vasıtasıyla tespit edilen İngilizce seviyelerine, yaşlarına ve milliyetlerine göre sınıflara yerleştirilirler.

1.2 Avustralya Dil Okulları Yaş Sınırı

Avustralya’daki dil okullarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaş grubu için öğrencilere farklı dil okulu programları sunulmaktadır.

 

1.3 Avustralya Dil Okulu Başvurusu

Avustralya’da dil eğitimi tercih ederken en uygun program ve süreyi belirlemek alacağınız eğitimden en doğru verimi alabilmeniz açısından çok önemlidir. Bu aşamada ise eğitim danışmanlarımız hedeflerinize en uygun programı, süreyi ve şehri belirleme kısmında size en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

1.4 Başvuru Süreci

  • • Okula karar verme
  • • Ön kayıt ücretinin ödenip öğrencinin kaydının yapılması
  • • Okul kabul mektubunun gelmesi
  • • Vize işlemlerinin başlaması

 

2. Avustralya Dil Okulu Fiyatları 2022

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için fiyatlandırma; gitmek istediği program, eyalet/şehir ve eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Dil okullarının fiyatları, aşağıda belirtilen ücretler de eklenerek hesaplanmaktadır; Avustralya Dil okulu fiyat hesaplama motoru için TIKLAYINIZ.

  1. ✓ Okul kayıt ücreti
  2. ✓ Materyal Ücreti
  3. ✓ Konaklama yerleştirme ücreti
  4. ✓ Kurs ücreti
  5. ✓ Havaalanı transfer ücreti


Transfer veya konaklama ücreti zorunlu olmamakla beraber öğrencinin talebine göre eklenip veya çıkarılabilir.

 

2.1 Avustralya Dil Okulu İndirimleri

Avustralya’da çalıştığımız dil okulları senenin belli dönemlerinde Türk öğrencilere özel indirimler sağlamaktadır. Bu indirimler çoğunlukla yalnızca kurs ücretlerine uygulanır böylece en iyi zincir okullarda indirimli fiyatlarla kaliteli ve prestijli bir eğitim alma fırsatını elde etmiş olursunuz. Bu indirimlerden anlık haberdar olmak için PR Danışmanları ile iletişime geçmeniz yeterli!

              
3. Avustralya Dil Okulları

3. Avustralya Dil Okulları

 

4. Avustralya Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

Avustralya’da dil eğitimi isteyen öğrenciler için tercihlerine göre 3 farklı konaklama tipi mevcuttur. Standartlarınız doğrultusunda kendinize en uygun konaklama tipini bulmanız mümkündür.

4.1  Aile Yanı Konaklama
Hem ekonomik hem de güvenlik açısından öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tipi Aile Yanı Konaklamadır. Bu opsiyonu tercih eden öğrenciler günlük yaşamlarında da İngilizce konuşarak pratik yapma fırsatı elde etmiş olurlar. Aile yanı konaklama fiyatları sizin tercihlerinize göre değişmektedir. Söz konusu fiyatlar günlük öğün sayısına ve paylaşımlı veya tek kişilik oda tercihinize göre farklılık gösterebilir. Buna ek olarak yaz mevsiminde gitmek isteyen öğrencilerimiz yüksek sezon farkı sebebiyle artacak fiyatları da göz önünde bulundurmalıdır. Aile yanı konaklamada yalnızca kahvaltı, öğle-akşam yemeği veya günlük 3 öğün gibi seçenekler mevcut olup, kalacağınız odalar için ise tercihlerinize göre paylaşımlı, özel banyolu veya tek kişilik şeklinde opsiyonlar mevcuttur.  Aile yanında konakladığınızda okullara çoğunlukla 30-40 dakikalık mesafe uzaklıkta olursunuz ve toplu taşıma ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

4.2 Öğrenci Yurtları

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tiplerinden bir diğeri ise öğrenci yurtlarıdır. Tek kişilik veya uygunluğa bağlı olarak 2-3 kişilik odalarda konaklama seçenekleri mevcuttur. Yarım pansiyon veya tam pansiyon şeklinde seçenekler de bulunmaktadır. Fiyatlar tercihlerinize göre ve yüksek sezon farklarına göre değişkenlik göstermektedir. Yurtlar ve okullar arasındaki mesafe, aile yanında konaklamaya oranla daha kısadır.

4.3 Öğrenci Evleri

Öğrenciler tarafından tercih edilen bir diğer konaklama tipi ise ev/oda kiralamadır. Özellikle paylaşımlı şekilde ev kiralanması bütçeyi zorlamayacak bir konaklama seçeneği haline gelmektedir. Otellerde oda kiralama ise genellikle tercih edilmeyen bir seçenek olup, diğer konaklama tiplerine göre çok daha maliyetli olması sebebiyle tarafımızca da önerilmemektedir.
 

5. Avustralya Vize Türleri

5.1 Avustralya Öğrenci Vizesi

Avustralya’ya dil eğitimi için gitmek isteyen öğrenciler için vize prosedürleri, öğrencilerin gitmek istediği süreye bağlı olarak değişmektedir. Kısa dönem (3 ay ve altı) bir programa kayıt olmak isteyen öğrenciler turistik vize kapsamında gider ve çalışma hakkı olmaz, uzun dönem (3 ay üstü) gitmek isteyen öğrenciler ise öğrenci vizesi alır ve haftalık yasal olarak 20 saat çalışma izni olmaktadır.  Avustralya’da vize başvurusu COE belgesi (certificate of enrollment) geldikten sonra başlatılır. Vize başvurusu online yapılmaktadır, vize sonuçlanması ise konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişir.

5.2 Avustralya Öğrenci Vizesi Türleri

Avustralya öğrenci vizesi iki türdür. Eğer 3 aya kadar eğitim almak isterseniz ülkede “Subclass 600 “türüne başvuru yapabilirsiniz. Eğer 3 aydan uzun bir süre eğitim almak isterseniz, Avustralya öğrenci vizesi için subclass 500 Vize türüne başvuru yapılması gerekir. Bu vize türü ile Avustralya da hem okuyup hem de çalışabilirsiniz. Detaylı bilgi Avustralya Vize sayfamızdan ulaşa bilirsiniz.

5.3 Avustralya Vize Uzatma

Avustralya öğrenci vizeniz, eğitim süreniz kadar verilir ve vize bitiminden önce ülkeyi terk etmeniz gerekir. Bazı şartlarda, Avustralya öğrenci vizenizi Türkiye’ye dönmeden uzatabilirsiniz. Avustralya vize uzatma işlemleri için PR Yurt dışı eğitim firması olarak size yardımcı olmaktayız.


5.4. Avustralya Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Her ülke için farklı vize prosedürleri ve toparlanması gereken farklı evraklar vardır. Avustralya’da öğrenci vizesi için gerekli evrak listesini ve vizeye nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında detaylı bilgiyi uzman vize departmanımızdan öğrenebilirsiniz.

 

6. Avustralya Dil Okulları ve Çalışma İzni

Avustralya, dil okuluna giderken çalışma iznine sahip olabileceğiniz sayılı ülkelerden bir tanesidir. Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin yasal olarak haftalık 20 saat çalışma hakkı vardır. Bu şekilde bir yandan dil eğitimi alırken, bir yandan günlük harçlığınızı çıkarma imkânınız olabilir.

 

7. Avustralya’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İngilizce bilmek, küreselleşen dünya ile birlikte geçmişe oranla çok daha gerekli bir vasıf konumundadır. Bu bağlamda, eğitim kalitesiyle dünya çapında saygı kazanan Avustralya Dil Okullarında eğitim almak İngilizcenizi birkaç adım öteye taşırken size de son derece önemli bir nitelik kazandırmış olur. Dünyanın dört bir yanından dil eğitimi için tercih edilmesi sebebiyle yabancı öğrencilere oldukça alışkın olan Avustralya’da ayrımcılığa maruz kalmanız da pek olası değildir. Ayrıca bu bölgedeki Dil Okulları sosyal etkinliklere de son derece önem verdiğinden ders dışında da sosyalleşerek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Son olarak Avustralya düşük suç oranları ile dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir.
 

8. Avustralya’da Pathway Eğitimi

Avustralya’da Pathway programı Avustralya’da üniversite eğitimi almak isteyen fakat ingilizce seviyesi yeterli olmayan ve yeterli not ortalamasına sahip olmayan öğrencilerin katılabileceği bir üniversiteye hazırlık programıdır. En az 2, en fazla 4 sömestr eğitim alabileceğiniz bu programın sonunda yeterli seviyeye gelmeniz durumunda lisans eğitimine başvurulur ve Avustralya’da üniversite hayatınızın ilk adımını atmış olursunuz.
 

9. Avustralya Dil Okulu Eğitimi Sonrasında Üniversite, Yüksek Lisans veya Diploma/Sertifika Eğitimlerine Katılma

Avustralya’da üniversite, yüksek lisans veya diploma/sertifika programları düşünen öğrenciler de aynı dil okulunda olduğu gibi yasal olarak haftalık 20 saat çalışma hakkına sahiptir. Bu şekilde bir yandan akademik eğitiminizi alırken bir yandan da çalışarak hem günlük hayatınızda da İngilizceyi aktif olarak kullanabilirsiniz, hem de günlük yaşam masraflarınızı çıkarma imkânınız olabilir. Avustralya’da akademik eğitim alabilmeniz için ise ilk yapmanız gereken en az B2 İngilizce seviyesine sahip olmaktır. Eğer yeterli İngilizce seviyesine sahip değilseniz, akademik eğitim öncesinde bir dil okuluna veya pathway programına kayıt olarak İngilizcenizi geliştirebilir, sonrasında akademik hayatınıza devam edebilirsiniz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu